Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

zaccny

Kilka pytan poczatkujacego

Recommended Posts

Na szkolenie warto iść z pewnym zasobem wiedzy i pytaniami, na które odpowiedzi ciężko znaleźć w literaturze.

Jak można skorzystać z pomocy i porady doświadczonego tradera, to dlaczego tego nie wykorzystać?

Z tego co widzę po wypowiedziach, to nawet osoby, które są od jakiegoś czasu na forex chętnie dzielą się doświadczeniem i dyskutują z innymi graczami. Sądzę, że taka możliwość także dużo daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po wypowiedziach, to nawet osoby, które są od jakiegoś czasu na forex chętnie dzielą się doświadczeniem i dyskutują z innymi graczami.

Tak, zgadza się! Osoby grające na forex, często tworzą swego rodzaju społeczności, w których chętnie dzielą się wiedzą i wymieniają się swoimi spostrzeżeniami. To jest bardzo fajne :-D

Na GO4X niebawem rusza konkurs, w którym będzie chodziło o jak największą stopę zysku z danej inwestycji. Liczy się procentowy zysk. Co ważne to jest prawdziwa zabawa i gramy realnymi pieniędzmi. Do kwoty jaką wpłacicie na swój rachunek dodajemy od nas gratisem 500zł i na początku maja gramy o cenne nagrody. Z konkursu mogą skorzystać wszyscy początkujący jak i już doświadczeni gracze.

Ktoś zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że konkursy to z reguły "jazda na maxa" by mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo i dochodzi dodatkowa presja na wynik, która zwyczajnie jest zgubna więc ja na początku drogi proponowałbym je zwyczajnie omijać i skupić się na rozwoju własnych umiejętności oraz nabywaniu wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że konkursy to z reguły "jazda na maxa" ... dochodzi dodatkowa presja na wynik, która zwyczajnie jest zgubna więc ja na początku drogi proponowałbym je zwyczajnie omijać i skupić się na rozwoju własnych umiejętności oraz nabywaniu wiedzy.

Spokojnie do startu konkursu jeszcze trochę czasu :mrgreen:

Jednak tak na serio masz w tym trochę racji. Często jest tak, że w trakcie rywalizacji skupiamy się na tym ostatecznym celu zapominając, że finalny cel jest determinowany poprzez pojedyncze sukcesy. Także uczestnicząc w jakiejś rywalizacji powinniśmy myśleć o każdej transakcji. Często jest tak, że czasem małymi kroczkami można osiągnąć więcej.

Jeśli chodzi o konkurs GO4X warto nad nim pomyśleć, gdyż do każdego konkursowego konta dorzucamy ekstra 500zł, a w samym konkursie jest też wiele cennych nagród :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla osób, które już coś osiągnęły na rynku i mają więcej pojęcia, takie konkursy są świetne, żeby się sprawdzić, zdobyć nowe doświadczenia, nowe znajomości no i nagrody :-)

Powinno sie inwestowac w zdolnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno sie inwestowac w zdolnych ludzi.

To jeden z nielicznych konkursów forex na rynku więc warto. Jednak zmieniłbym trochę twoją niemal sentencję na :"każdy powinien inwestować w siebie bo to się opłaca."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :-) inwestycja w siebie zwróci się z nawiązką. Ale człowiek jest tylko człowiekiem i chciałby żeby każda inwestycja dała natychmiastowe zyski. A tu niestety trzeba czasami poczekać. Dlatego sądzę, że mało ludzi inwestuje w siebie, swoją wiedzę i rozwijanie własnych umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej inwestycji mówisz. Jeśli o książkach/szkoleniach to nie do końca się zgodzę. Uważam, że gdzie jak gdzie, ale akurat w świecie inwestowania praktyka i doświadczenie są dużo ważniejsze niż teoria. I zamiast kupować i czytać książki poleciłbym raczej przeznaczenie tych pieniędzy na "przegranie" ich na giełdzie czy FOREXIE. Zdobyte doświadczenie - bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was, zacząłem grać na koncie demo w Admiral Markets (NS Forex jest zbyt proste tzn. mało wykresów itp) no i poznaję sobie narazie platforme. Mam pytanie możecie mi wyjaśnić zlecenia oczekujące? Jak chcę zrobić kupno EUR/USD bo widzę że np za chwilę powinno iść mocno w górę to przykładowo przy cenie aktualnej 1.320 nie mogę ustawić kup przy cenie 1.322 bo pisze ,że mogę tylko kupić 5 pipsów w górę. Czy się różni też Buy limit , Buy stop? Na takich zleceniach da się zarobić ? Gdzieś widziałem że kolega ustawił 2 oczekujące kupna i sprzedaży i stop limit/take profit ustawił równo żeby na jednym tyle zarobić co na drugim może stracić zależnie od kierunku waluty. Przepraszam jeśli to trochę chaotycznie napisane ale nie wiem jak to napisać bardziej jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy brokerzy typu Market Maker wprowadzają min. odległości ustawienia zleceń oczekujących od ceny rynkowej by transakcje nie były zbyt szybko zrealizowane i mieli czas na zabezpieczenie ich na rynku (co niekoniecznie zawsze im wychodzi).

Buy Stop to zlecenie oczekujące, które ma za zadanie otworzyć pozycję długą (kupna) w momencie kiedy kurs pójdzie wyżej - przykład: cena 1.00, buy stop na 1.10 - otwarcie pozycji długiej po 1.10.

Buy Limit to zlecenie oczekujące, które ma za zadanie otworzyć pozycję długą (kupna) w momencie kiedy kurs spadnie do określonego poziomu - przykład: cena 1.00, buy limit na 0.90 - otwarcie pozycji długiej po 0.90.

Analogicznie jest z Sell Stop/Limit. Potestuj na demie jak ruszy rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy o jakiej inwestycji mówisz. Jeśli o książkach/szkoleniach to nie do końca się zgodzę. Uważam, że gdzie jak gdzie, ale akurat w świecie inwestowania praktyka i doświadczenie są dużo ważniejsze niż teoria. I zamiast kupować i czytać książki poleciłbym raczej przeznaczenie tych pieniędzy na "przegranie" ich na giełdzie czy FOREXIE. Zdobyte doświadczenie - bezcenne.

Może masz i rację. Przeczytałam już sporo poradników i chęć spróbowania realnej gry jest coraz większa. Widziałam też że np. GO4X ma jakiś konkurs. Wpłacając 500 zł drugie 500 dostajesz gratis, a oprócz pieniędzy można jakieś nagrody rzeczowe wygrać. To by była dla mnie dobra opcja, żeby łyknąć praktyki niedużym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam też że np. GO4X ma jakiś konkurs. Wpłacając 500 zł drugie 500 dostajesz gratis...

W regulaminie jest zapis, który nakazuje wygenerować profit 500zł w trakcie trwania konkursu. Jeśli tego nie zrobisz 500zł premii na koniec konkursu jest odbierane. Pamiętaj o tym, ponieważ zbyt dużo otwartych pozycji na koniec konkursu może przypadkowo wyczyścić konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałam regulamin. Dla osób z większym doświadczeniem to z pewnością lepsza opcja, ale jak ktoś ma małe doświadczenie to przynajmniej można poczuć jakie emocje temu towarzyszą. Przy okazji znalazłam na stronie GO4X sporo materiałów, które mogą się początkującym także przydać w nabywaniu wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak na sam początek to wydaje się być rozsądnym wyborem. Początkujący inwestorzy powinni ostrożnie wchodzić w ten produkt. Niskie wpłaty początkowe pozwolą w razie niepowodzenia uniknąć dużych strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tego typu handel odbywa się u brokerów forexowych w formie kontraktów na różnice kursowe (CFD), możliwy jest też dostęp do giełd towarowych/terminowych, gdzie handel opiera się na kontraktach futures. W odniesieniu do rachunków demo, to wygląda to podobnie do handlu walutami na platformach brokerskich typu MT4 (dla CFD) z tą jedną różnicą, że zarówno specyfikacja instrumentów, jak również wolumen jednostkowy mogą opierać się na nieco innych wartościach jednostkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...