Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

propan600

Zarządzanie kapitałem

Recommended Posts

Witam!!

Jakie byście polecili sposoby na zarządzanie kapitałem, dla osoby, która inwestuje małe sumy (na koncie mam 100Euro w celu nauczenia się jak grać za prawdziwą kasę, a nie na demie);

Założyłem 1 temat o "1% risk", ale chciałbym poznać Wasze zdanie na temat innych sposobów na zarządzanie kapitałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o tym szerzej wkrótce,albo na forum lub w ebooku. Po krótce moja metoda polega na wyliczaniu wielkości pozycji w stosunku SL(ilości pips ktore ryzykuje) do TP (ilość pips którą moge zyskać)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ciekawy temat a malo wypowiedzi

O swoim zarzadzaniu nie bede pisal gdyz robie to tylko i wylacznie na swoja wlasna odpowiedzialnosc i to sie nie trzyma ogolnych zasad.Na razie wychodze na tym dobrze ale wiem ze to jest wielkie ryzyko.Jestem na duzym plusie wiec mnie na to stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy już wcześniej o 1%risk tylko, że przy takim depo nie da się tego zastosować. Prawdę mówiąc to nie można zastosować większości technik zarządzania marginem. Przy 100 euro i 0.01 lota na pozycje (jeżeli masz duszek taką możliwość) to daje SL na poziomie 5-12 pipsów. Nie muszę wspominać, że jest to czysto teoretyczne rozważanie, gdyż taka metoda mogłaby bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Przykro mi duszku, ale wydaje mi się, że dlatego ten topic jest pusty bo nikt nie ma pomysłu jak można by zarządzać takim marginem, aby było to przy tym mądre i bezpieczne zarządzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca ze przy 100 $ mamy male pole manewru ale i straty tez beda znikome /jak dla kogo/

Ostatnio gram ejem i z moich analiz i doswiadczen wiem ze na tej parze to minimalny stop to 50 pipsow wiec przy malem depo ryzyko duze ale jezeli dobrze zanalizujemy trend to sie oplaca.

Ja uwazam ze takie male depo to niestety nadaje sie tylko do skalpowania.Maly stop i szybki i maly TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...