Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Seminarium z dr Van K. Tharp'em

Recommended Posts

W ostatni weekend tj. 18-19.06.2011 miałem przyjemność - dzięki uprzejmości jednego z naszych klientów - uczestniczyć w seminarium pt. "Strategie Sukcesu na Giełdzie", które prowadził sam dr Van K. Tharp.

Seminarium organizowane było przez Akademię Inwestora we współpracy z Van Tharp Institute. Dodatkowo całość otrzymała wsparcie od partnerów konferencji (Parkiet, Bankier.pl, Bre DI, Xelion), patronatu honorowego (SII, Krajowa Izba Gospodarcza, SATRF) oraz patronów medialnych (m.in. Equity Magazine, Rzeczpospolita, Gazeta Bankowa czy Trend). Całość odbywała się w warszawskim hotelu Mariott naprzeciw dworca centralnego.

Organizacja całego szkolenia, mimo iż był to pierwszy taki projekt Akademii - wypadła dosyć sprawnie. Z punktu organizacyjnego było mało kwestii do których można by się przyczepić. Inną sprawą jest natomiast wartość merytoryczna całej konferencji.

Zacznę od tego, że przekrój poziomu zaawansowania wśród uczestników był zdecydowanie bardzo szeroki. Niemniej jednak każdy z kim rozmawiałem miał nadzieję, że dowie się od dr Tharpa czegoś nowego. Nie wiem jak inni ale osobiście wyciągnąłem z całości jedynie kilka drobnych ciekawostek i pomysłów, przy czym cała reszta była niestety jedynie ubranymi w inne nazwy zagadnieniami, które są mi bardzo dobrze znane. Dotyczy to głównie zagadnień związanych z zarządzaniem kapitałem, formalizacją systemu czy pracą nad własnym warsztatem.

Nie ulega wątpliwości, że dr Tharp jest jest ikoną tradingu/inwestowania, która ma sporo do powiedzenia w temacie. Świadczyć może o tym chociażby jego książka pt. "Giełda, wolność i pieniądze", która przez wielu uznawana jest za biblię tradingu. Sam znam przypadki osób związanych z rynkiem, które uznają, że książka ta zmieniła ich z "graczy" tracących na tych zarabiających. Jeżeli chodzi o mnie, to wspomnianą książkę znam bardzo dobrze, jednak teraz mogę się chociaż pochwalić egzemplarzem z dedykacją od samego autora ;-).

Ostatecznie najwięcej pożytecznych informacji udało mi się wyciągnąć w kuluarach, podczas gdy wiele bloków było niestety trochę mało angażujących. Na zakończenie udało nam się z Przemysławem Gerschmannem (redaktorem naczelnym Equity Magazine) zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z prelegentem oraz otrzymać podpis na certyfikacie uczestnictwa :mrgreen:.

Podsumowując uważam, że kilka godzin słuchania - nawet takiej osobistości jaką jest dr Tharp - o znanych większości zagadnieniach nie było warte swojej ceny (3000zł + VAT). Uważam, że za takie pieniądze można zarówno w kraju, jak i za granicą wykupić kilka godzin coachingu z uwzględnieniem żywego rynku, co miałyby ostatecznie większą wartość dodaną, niż omawiane seminarium.

Możliwe, że moje odczucia spowodowane są faktem, że o tych samych sprawach rozmawiam na co dzień z wieloma traderami i inwestorami oraz tym, że sam prowadzę szkolenia oraz wydaję publikacje oparte na podobnej tematyce. Niemniej jednak spodziewałem się czegoś więcej i właśnie dlatego moja ocena całości nie jest ostatecznie aż tak wysoka.

Ostateczna ocena: 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując uważam, że kilka godzin słuchania - nawet takiej osobistości jaką jest dr Tharp - o znanych większości zagadnieniach nie było warte swojej ceny (3000zł + VAT). Uważam, że za takie pieniądze można zarówno w kraju, jak i za granicą wykupić kilka godzin coachingu z uwzględnieniem żywego rynku, co miałyby ostatecznie większą wartość dodaną, niż omawiane seminarium.

Dlatego właśnie nawet się nie zastanawiałem czy się wybrać na to szkolenie.

Co nie zmienia faktu, że książkę uważam za najlepszą jaką znam o inwestowaniu. Ale książka musi wystarczyć, no i jest dużo tańsza.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...