Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

dawson

Rachunek z micro lotami

Recommended Posts

Witam,

czy możecie polecić jakiegoś brokera, który umożliwia prowadzenie transakcji na mikrolotach? Mam obecnie demo w XTB, wszystko mi się tam podoba oprócz tego, że 0,1 to dla mnie trochę za dużo jeszcze. Dobrze by też było jakby rachunek był w PLN, ale nie jest to jakiś ogromny wymóg, minimalny depozyt też jest mi obojętny, ważne żeby były te mikro loty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę.

A miałeś do czynienia z rachunkiem w BOSSA FX? Oferują subkonto 'mikroloty' do standardowego. Zależy mi na platformie MT4, bo jak na razie tylko tam się odnajduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Oandę, to rzeczywiście pozwalają na wykorzystanie najmniejszych możliwych jednostek nazywanych przez nich unitami. Podobną możliwość udostępnia Marketiva, jednak tam najmniejsza jednostka nazywana jest quantity.

(...) A miałeś do czynienia z rachunkiem w BOSSA FX? Oferują subkonto 'mikroloty' do standardowego. Zależy mi na platformie MT4, bo jak na razie tylko tam się odnajduję.

BOSSA jest brokerem, którego można śmiało polecić. Osobiście nie miałem nigdy problemów z poślizgami cenowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałeś do czynienia z rachunkiem w BOSSA FX? Oferują subkonto 'mikroloty' do standardowego.

Microloty w BossaFX zaczynają się od 0.01 lota.

Zależy mi na platformie MT4, bo jak na razie tylko tam się odnajduję.

Zawsze możesz analizować na MT4, natomiast pozycje otwierać na innej platformie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem początkujący. Po powierzchownym zapoznaniu się z ofertą Easy-Forex

założyłem tam konto i wpłaciłem minimalny depozyt.

Nie grałem jeszcze na nim ponieważ,

chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o platformie.

Przeszedłem szkolenie i miałem zacząć inwestować.

Zaniepokoiło mnie jednak, że minimalna kwota zakupu to np 5000 danej waluty a kwota pod ryzyko to 25$ (prawie cały mój depozyt). Z tego co czytam maksymalny poziom ryzyka jakie podejmujemy powinien wynosić max 3% kapitału a w tym przypadku mam prawie 100%.

Z tego co wyczytałem na forum więcej nauczę się operując własnymi pieniędzmi niż na demo jednak nie chciał bym powiedzmy po 2 nie udanych transakcjach stracić 100 zł, które przeznaczyłem sobie na początkową naukę inwestowania.

Proszę o podpowiedź przy doborze innego Brokera i jakąś aktualniejszą opinię o Easy-Forex.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci można doradzić. Z tak małym depozytem możesz poszukać brokera, który oferuje mikro czy nawet nanolotów (1000 jednostek, 100 jednostek) ale 100zł to bardzo, bardzo, baaaardzo mało i nawet na mniejszych jednostkach nie poszalejesz i ciężko będzie odpowiednio zarządzać kapitałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew porozom to wazny watek, szczegolnie dla poczatkujacych traderow. Platformy demo to taka "symulacja komputerowa", ktora nie odwzorowuje realnego otoczenia (jak gra komputerowa, w ktorej prowadzac za szybko nic sie nie stanie). Mikroloty (od 0.01) sa bardzo dobrym rozwiazaniem, gdyz trader czuje, choc minimalnie, wlasne pieniadze, a to zupelnie inna gra niz na demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym:

Armada Markets

FxSalt

Brokers Star

Z tych co wymieniłeś MB Trading nie polecam. To dobry broker, ale można znaleźć lepszych. Znajomy trader skalpujący sporym lotem właśnie tam zrezygnował ze względu na dość wysokie koszty i słabą elastyczność.

FxPrimus to broker ze znakomitą egzekucją oraz niskimi spreadami. Na szczególną uwagę zasługuje tam płynność i spready w nocy. Broker skupia się na rynku azjatyckim stąd potrafi zaoferować dobre warunki.

Dukascopy - broker dla ludzi z większym portfelem. 100k CHF gwarancji w szwajcarskim oddziale i duże zniżki prowizji. Minus to stara technologia przekazywania zleceń i większe poślizgi niż u nowych ECNów.

Z tych c ja wymieniłem:

FxSalt. Broker z ugruntowaną już pozycją i bardzo dobrym elastycznym podejściem do klienta. Spready dość niskie, dobra egzekucja. A ma być jeszcze lepiej. Wprowadzają nową stronę, nową platformę, na której będą niższe koszty.

Armada Markets. Przebojem wdarła się na rynek. Znakomite spready i niska prowizja. Do tego błyskawiczny polski support.

Brokers Star - nowy broker, chwalący się innowacyjnym sposobem przekazywania zleceń: LINK oraz jeden z lepszych spreadów na rynku na części par.

Egzekucja i sposób przekazywania zleceń wydają się być kluczem w okresie kiedy ECNy mają podobne spready i prowizję.

Wszyscy wymienieni przeze mnie brokerzy mają polskie wersje swojej strony, polski support i konta w PLN.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...