Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

dawson

Czy to co robię to scalping?

Recommended Posts

Otóż mam pytanie - gram na demo i zasadniczo ograniczam się do kilku/kilkunastu pozycji w trakcie jednej sesji. (Zazwyczaj jest to przedział 6-12 pozycji dziennie). Zgarniam przeciętnie od 4 do 8 pipsów na każdej z nich, tak więc mówimy tu o małych kwotach zwłaszcza, że nie przekraczam 1 lota, najczęściej zresztą jest to przedział 0,2-0,5 lota. Pozycje są krótkie, czasem kilkanaście sekund, czasem godzina. Dziennie wychodzi około 200-300 PLN/$ lub w czymkolwiek jest rachunek demo. Czasem oczywiście wykres ucieknie w drugą stronę i tracę dzienny utarg, obrażam się i wyłączam kompa ;)

I teraz pytanie - czy to co uprawiam to scalping? Czy grając w ten sposób na platformie MT4 ale na koncie w realu, mogę narazić się na dezaprobatę brokera i jakieś tam utrudnienia z jego strony? Widziałem nawet na tym forum opinie, że scalping to kiepska metoda z punktu widzenia brokera, ale z tego co wywnioskowałem to scalping uprawia się na kilku/kilkunastu lotach, czego ja nie robię.

Proszę o jakieś info, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż mam pytanie - gram na demo i zasadniczo ograniczam się do kilku/kilkunastu pozycji w trakcie jednej sesji. (Zazwyczaj jest to przedział 6-12 pozycji dziennie). Zgarniam przeciętnie od 4 do 8 pipsów na każdej z nich, tak więc mówimy tu o małych kwotach zwłaszcza, że nie przekraczam 1 lota, najczęściej zresztą jest to przedział 0,2-0,5 lota. Pozycje są krótkie, czasem kilkanaście sekund, czasem godzina. Dziennie wychodzi około 200-300 PLN/$ lub w czymkolwiek jest rachunek demo.

Tak, to co robisz jest klasycznym scalpingiem.

Czasem oczywiście wykres ucieknie w drugą stronę i tracę dzienny utarg, obrażam się i wyłączam kompa ;)

Podstawowa zasada psychologiczna polega na ograniczeniu emocji. Na tej podstawie trader nie może się obrażać na rynek, gdyż wtedy może to negatywnie wpłynąć na jego poczynania w przyszłości (np. chęć odegrania się lub pokazania rynkowi kto tu rządzi).

(...) Czy grając w ten sposób na platformie MT4 ale na koncie w realu, mogę narazić się na dezaprobatę brokera i jakieś tam utrudnienia z jego strony? Widziałem nawet na tym forum opinie, że scalping to kiepska metoda z punktu widzenia brokera, ale z tego co wywnioskowałem to scalping uprawia się na kilku/kilkunastu lotach, czego ja nie robię. (...)

Wszystko zależy od brokera i jego regulaminów. Każdy broker cechuje się w tym przypadku innymi zasadami, przez co warunki operowania w ich środowisku mogą się między sobą różnić.

Wielkość lotów nie definiuje metodologii w związku z czym nie ma znaczenia czy scalper operuje 1 lotem czy 10-cioma.

Jeżeli chodzi o testy strategii na demo, to wychodzi na to, że nieźle Ci idzie. Gratuluję i sukcesów w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście żartowałem z tym obrażaniem się, po prostu w pewnym momencie dnia maleje obrót na walucie i próby odpracowania straty trwają za długo, zatem zostawiam to na następny dzień. Generalnie to bardzo ryzykowna strategia, a stosuję ją tylko dlatego, że chwilowo mam czas siedzieć i się wgapiać w wykres. Dla kogoś, kto wchodzi w pozycje i odchodzi od kompa to chyba nie może być zbyt dochodowa metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brokerzy w różny sposób podchodzą do skalpingu. Brokerzy typu MM przeważnie go nie lubią ale nie wszyscy potępiają. Jedni zabezpieczają się poronionymi zapisami w regulaminach, drudzy mówią wprost, że jest to u nich zakazane, trzeci robią problemy "po cichu" by tradera zniechęcić, a czwarci mogą to po prostu "wziąć na klatę".

U brokera typu ECN nie powinno być to absolutnie tępione, a wręcz przeciwnie - nawet będzie mu się to podobać ;). No ale niestety nie ma ECN z MT4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a to możecie mi powiedzieć na jak długo należy otwierać pozycje, żeby uniknąć takich problemów i nie dać się podciągnąć pod scalping? Zrobiłem sobie szczegółowy raport ze stycznia do tej pory i wygląda to tak:

Total Trades: 153

Short Positions (won %): 86 (90.70%)

Long Positions (won %): 67 (92.54%)

czyli wychodzi na to, że jednak otwieram jakieś długie pozycje? Myślałem, że robię same krótkie, skoro tak na oko 98% z nich jest w trakcie jednej sesji (na 153 pozycje, mam tylko 3 ze swapem). Czy na przykład Bossa/XTB mogą mieć jakieś uwagi do takiego stylu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem, wszyscy brokerzy typu Market Maker (zalizca się do nich Bossa i XTB) na ogół niezbyt lubią skalperów. Wynika to z faktu, że:

- otwierasz i zamykasz transakcję bardzo szybko,

- w tym czasie broker może nie zdążyć zabezpieczyć się przed nią na rynku,

- w konsekwencji Twój zysk to jego strata,

I tu mogą być różne scenariusze o których pisałem w poprzednim poście.

Przy bardzo dynamicznym skalpingu problemów nie będziesz miał u brokerów ECN, bo tam zawierasz transakcję od razu z drugą stroną rynku, a broker jest tylko pośrednikiem, który Ci ją zapewnia.

Jednak na tym etapie sugerowałbym skupić się przede wszystkim na dalszej edukacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia odnośnie krótkiej i długiej pozycji. Bo te statystyki, które wkleiłeś odnoszą się do rodzaju zajmowanych pozycji, gdzie krótka pozycja to sprzedaż, a długa to kupno.

Jeżeli czas zajmowanych pozycji jest dłuższy niż 5 min, to większość brokerów raczej nie powinna robić problemów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy broker inaczej podchodzi do tego zagadnienia w związku z czym każdy przykład należałoby analizować z osobna.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia.

@Raposo - zgadza się, całe życie to nieustanna edukacja ;) Właśnie przedłużyłem demo o 3 miesiące. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam następujące pytanie, czy jest ktoś w stanie dokładnie napisać czym jest scalping,

kwestia jest taka, że jestem początkującym w kwesti forex-a, i szczerze przyznam, że nie

do końca rozumiem to pojęcie, teorytycznie myślę, że można mówić o scalpingu gdy

zawiera się bardzo dużo bardzo krótkich (w sensie czasowym oczywiście, nie mam na myśli short ;)) tranzakcji, z tym, że ile to jest "dużo", oraz

jaki to czas "krótko".

Jeżeli coś napisałem nie tak jak należy to najmocniej przepraszam.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chemik86 - wszystko OK, tylko cały problem polega na tym, że każdy inaczej może sobie sprecyzować takie terminy jak "bardzo", "dużo", "krótki" - tak jak zauważyłeś. Brokerzy, którzy pozwalają na skalping, nie definiują go wcale, bo po co. Ci, którzy go zabraniają, wrzucają tam takie liczby jakie im odpowiadają, a Ci, którzy nie zakazują go ale jednocześnie nie lubią, naginają zasady czystego handlu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

mam następujące pytanie, czy jest ktoś w stanie dokładnie napisać czym jest scalping,

(...)

Rzeczywiście nie ma jednej definicji scalpingu, jednak myślę, że jesteśmy w stanie wyróżnić kilka zakresów i cech jemu odpowiadających:

- transakcje otwierane i zamykane w trakcie jednej sesji (często w ciągu 1-60 minut)

- stosunkowo większe, niż standardowo pozycje*

- wysokie koszty transakcyjne związane z częstotliwością transakcji**

- częste poślizgi cenowe powodujące dodatkowe utrudnienie

- poziom obronny na poziomie kilku punktów mieszczących się w przedziale 1-10

*Średnio ok. 10 razy większy lot, aniżeli przy pozycjach standardowych, gdzie SL=2% odpowiada kilkudziesięciu pipsom

**Tutaj ciekawostką jest to, że standardowy broker-pośrednik, jak np. ECN lub standardowy DM działający na rynku regulowanym, chętnie przyjmowałby większe prowizje, jednak brokerzy typu MM często nie są w stanie zabezpieczyć portfela w tak krótkim czasie, co przekłada się na ich niechęć do omawianego przez nas typu transakcji

Powyższe wypunktowanie jest poglądowe i może być różne w zależności od punktu widzenia. Myślę jednak, że pozwalają one w dużej mierze ułatwić ubranie w ramy omawianego zjawiska.

Jeżeli komuś przyjdą do głowy dodatkowe punkty, to zachęcam do zamieszczania ich w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki Waszym odpowiedzią wiem coś więcej, za co z góry dziękuje.

A pytałem z tego powodu, iż jestem doś początkujący, działam na FXPRO,

nie mam jeszcze jako tako wypracowanego systemu gry, a niechciałbym "zdenerwować"

brokera ;).

Jeszcze raz dzięki,

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FxPro to solidna i duża firma. Naprawdę trzeba się postarać by ich zdenerwować więc spokojnie ;). Z resztą mają w ofercie też konta ECN - zapraszam na stronę Forex Clubu po szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

a jaka jest opinia nt Admiral Mmarkets ? Handluje troche walutami na MT4 i jak dotychczas nie mam zadnych zastrzezen.

pozdrawiam w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...