Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

atarnow

Lokaty w wino - próbowaliście takiego rozwiązania?

Recommended Posts

Coraz więcej użytkowników moich serwisów zastanawia się nad inwestowaniem w lokaty w wino. Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Gdzie znaleźć takie oferty lokat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracowałem w biurze inwestycyjnym i miałem klientkę która miała do zainwestowania 250.000 funtów. Pamiętam że kobieta miała więcej informacji ode mnie. Ale to było w tamtym czasie. Teraz już tam nie pracuje ale....

Kazała sobie wykupić certyfikat na 20 lat wina beczkowe a w przypadku rosnących cen zabutelkować i sprzedawać. Pamiętam po 5 latach odezwała się i kazała sprzedać dwie butelki certyfikowane. Byłem zdziwiony że tak mało ale mój szef po tym telefonie pokazał mi cennik tych win. Przyznam - beczek miała kilka na 20 lat. Jedna butelka wina kosztowała 2500 funtów :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem sporo osób inwstuje w Wealt Solutions. Warto najpierw na spokojnie zapoznać się z warunkami inwestycji w wina. Inwestycje te mają swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładem duzych zysków mogą być inwestycje w wino. W 2010 roku wskaźnik warszawskiej giełdy papierów wartościowych WIG20 wzrósł o 15 proc. W tym czasie indeks londyńskiej giełdy wina Liv-ex Fine Wine 100 zyskał 40 proc, a wybrane wina przyniosły jeszcze wyższe zyski. Na przykład Carruades de Lafite 2008 w rok zdrożało o ok. 280 procent, a Duhart Millon zyskało na wartości 160 procent. Widać więc, że zamiana bankowej lokaty na inwestycję w wino, może przynieść wymierne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi się że łatwiej zacząć grać na forexie otwierasz konto u brokera i inwestujesz. A jak z winem gdzie kupić gdzie sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce to chyba mało opłacalna opcja. Większość społeczeństwa składa się z smakoszy "świeżego wina z dolnej półeczki"

Coś w tym jest ;-) Ale patrząc na aktualne oprocentowanie zwykłych lokat bankowych, to chyba wszystko co tylko przynosi jakiś zysk jest dużo bardziej opłacalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Miałem spotkanie z tą firmą i niezbyt przyjemne.

Może mógłbyś podać więcej szczegółów? Chętnie dowiem się więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Miałem spotkanie z tą firmą i niezbyt przyjemne.

Może mógłbyś podać więcej szczegółów? Chętnie dowiem się więcej na ten temat.

Kupują jakieś wino które przewidują że te będzie dobre. Wiem że mieli straty na tym . Poszukam informacji nt tej firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupują jakieś wino które przewidują że te będzie dobre. Wiem że mieli straty na tym . Poszukam informacji nt tej firmy .

Jako tako oferta Wealth Solutions jest mi znana. Zależało mi raczej na Twojej opinii w tej sprawie w odniesieniu do spotkania o którym pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładem duzych zysków mogą być inwestycje w wino. (...)

No niby tak, ale skąd czerpać wiedzę na ten temat? O giełdzie itp jest masa informacji, a wino wydaje mi się niszowym tematem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładem duzych zysków mogą być inwestycje w wino. (...)

No niby tak, ale skąd czerpać wiedzę na ten temat? O giełdzie itp jest masa informacji, a wino wydaje mi się niszowym tematem.

Właśnie w związku z potrzebą zakrycia tej luki powstał niniejszy dział. Możemy zatem przyjąć, że idealnym miejscem w którym możemy zbierać informacje na temat inwestycji w wino jej niniejszy dział forum. W zasadzie to taka właśnie jest idea jego powstania, zatem jak tylko natknę się na ciekawe informacje - chętnie się podzielę. Do tego samego zachęcam również wszystkich innych użytkowników. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że jestem mocno zaskoczony tym tematem. Mam w piwnicy kilka butelek wina, w tym kilka sztuk za skromne 500 zł, myślałem że to dużo ale w porównaniu z 2500 funtów to kurcze, bieda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opis spotakania, byłem umówiony osobą z tej firmy na 11.30 , spóżnił się o 45 min, spotkanie trwało koło 15 min, wciskał mi fundusz open finance obligacji plus , o winach mówił że są dobre mają obecnie roczniki 2011 i twierdzą że są rewelacyjne, mało szczegółow było , do dzisiaj czekam na mejla nt win ma być szczegółowy, spotaknie było tydzień teemu, widać już żę idą w ilość nie w jakość, z każdym klientem poświęcają max 15 -30 min, miał spotkania co 30 min, zmniejszyli próg wejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na winie idzie zarobić, siedzę w tym biznesie bardzo długo. Najlepiej inwestować w bordoskie trunki. Na rynku ceni się : wino czerwone półwytrawne , wino białe półwytrawne , wino różowe.

- En Primeur – inwestycja w wino leżakujące w beczkach, to szansa nabycia wina na długo przed jego rynkowym debiutem , zainteresowani ?

W internecie można przeczytać o kryzysach, dla mnie jest to inwestycja w przyjemność.

Praktyka pokazuje, że inwestycje bezpośrednie, czyli zakupy konkretnych skrzynek wina, przynoszą wyższe zyski niż zakup tytułów uczestnictwa w funduszach winnych. Trzeba zainwestować z głową a nie będziecie musieli długo czekać na zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inwestycje w wino to pewny i sprawdzony sposób lokowania kapitału:) Kiedyś też w to nie wierzyłam dopóki nie obejrzałam filmu o inwestowaniu w wino. Jak znajdę go gdzieś w internecie, to Wam podrzucę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...