Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

cristiano91

Najlepszy Broker/ECN wybór

Recommended Posts

Witam chciałbym zapytać o wasze opinie odnośnie Brokera/ECN-u myślę własnie nad najlepszym wyborem :) osobiście grałem na Plus500 Xtb FxPro i jeszcze kilku innych :) z tego co wiem to najlepszy wybór to chyba Dukascopy albo Fxpro ?? a co wy o tym myślicie ? jeszcze Admiral Markets podobno dobry z tego co czytam :)

u brokera liczy się dla mnie głownie

-Niski spread

-Możliwość zleceń trailing STOP

-zlecenia Buy Stop i Sell które można ustawić na maksimum 7 pipsów od aktualnej wartości pary walutowej

-Oczywiście dobrze by było jakby dało się obsługiwać w jezyku Polskim

-Brak strasznie dużych spreadów w niektórych momentach ( w xtb np. spread na EURUSD wynosi czasem 8 pipsów nie wiem czemu. Dodam że jest to koło godziny 14.00 w czasie publikacji ważnych raportów)

-Oczywiście brak oszustw ze strony brokera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór brokera to częściowo bardzo indywidualna kwestia i nie ma tego jednego "najlepszego" - wynika to z faktu, że każdy ma różne oczekiwania.

Jeśli chodzi o spread w XTB podczas publikacji danych - rozszerzają go na sztywno podczas publikacji danych ponieważ wtedy dramatycznie rośnie zmienność. Na rynku ECN to zjawisko jest regulowane poprzez płynność samoczynnie i tam takie sytuacje też mogą się zdarzać natomiast przy normalnym rynku z reguły jest on niższy (ale dochodzi prowizja).

Na rynku ECN nie spotkasz się też z jakimikolwiek manipulacjami ze strony brokera, bo nie ma w tym żadnego interesu.

Potestuj różne platformy i sam zdecyduj co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym zapytać o wasze opinie odnośnie Brokera/ECN-u myślę własnie nad najlepszym wyborem :) osobiście grałem na Plus500 Xtb FxPro i jeszcze kilku innych :) z tego co wiem to najlepszy wybór to chyba Dukascopy albo Fxpro ?? a co wy o tym myślicie ? jeszcze Admiral Markets podobno dobry z tego co czytam :)

u brokera liczy się dla mnie głownie

Według mojej oceny (nie tylko jako agenta ale również jako tradera) najlepszym wyborem jest w tym przypadku właśnie wspomniane FxPro. Na podstawie podanych punktów postaram się podkreślić przybliżyć warunki jego oferty:

-Niski spread

Spread jest na najniższym możliwym (międzybankowym) poziomie, czyli od 0 pipsów.

-Możliwość zleceń trailing STOP

Brak.

-zlecenia Buy Stop i Sell które można ustawić na maksimum 7 pipsów od aktualnej wartości pary walutowej

Brak ograniczeń dla odległości zleceń.

-Oczywiście dobrze by było jakby dało się obsługiwać w jezyku Polskim

Platforma cTrader jest w języku polskim, a w dodatku możliwy jest polski support (oraz wsparcie TraderTeam przy otwarciu oraz późniejszej obsłudze rachunku przez stronę www.broker.traderteam.pl lub też fizycznie w biurze w Gdańsku).

-Brak strasznie dużych spreadów w niektórych momentach ( w xtb np. spread na EURUSD wynosi czasem 8 pipsów nie wiem czemu. Dodam że jest to koło godziny 14.00 w czasie publikacji ważnych raportów)

Oferowany spread jest rynkowy, zatem jeżeli wystąpią rozszerzenia, to i tak FxPro będzie realizowało zlecenia po cenach najatrakcyjniejszych z obowiązujących w danym momencie. Nie jest dodawane jednak żadne stałe rozszerzenie jak w przypadku innych brokerów typu MM.

-Oczywiście brak oszustw ze strony brokera :)

Tak jak napisał raposo - w przypadku brokera, który jest jedynie pośrednikiem nie ma nawet możliwości ingerencji na niekorzyść klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...