Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

FxPro

Recommended Posts

Niniejszy wątek ma za zadanie przybliżać zagadnienia związane z działalnością FxPro. Możliwe jest omawianie tutaj wszelkich zagadnień związanych z obsługą, dodatkami, gratisami czy rabatami opisywanymi na stronie.

Zachęcam do dyskusji.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś informacje na temat zmiany wielkości transakcji na 0.01 lota?

Obecnie minimalna transakcja to 0.10 lota, dodatkowo przeskok też tylko o 0.10 :(

Jak się broker zapatruje na wprowadzenie kont islamskich z darmowym SWAPem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znany

Masz jakieś informacje na temat zmiany wielkości transakcji na 0.01 lota?

Na ten moment broker nie przewiduje zmiany minimalnej wielkości transakcji. Zauważ, że znaczna część oferty opiera się na modelu ECN, gdzie transakcje realizowane są na rynku międzybankowym (a nie bezpośrednio przed brokera). W przeciwnym razie zlecenia mogłyby być zbyt małe, gdyż przeciwną stroną transakcji są największe banki inwestycyjne.

Oferta pod MT4 musi współgrać z przyjętą polityką, zatem ostatecznym wynikiem jest brak mikrolotów. Według mojej oceny jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż broker może dostarczyć klientom rozwiązania, które do niedawna zarezerwowane były jedynie dla największych podmiotów.

Obecnie minimalna transakcja to 0.10 lota, dodatkowo przeskok też tylko o 0.10 :(

Początkowo minimalną wielkością było 0.4 lota, dlatego aktualna oferta i tak jest ciekawa, biorąc pod uwagę możliwość otwarcia konta już od 1000$ (MT4 od 500$) lub równowartości w innej dostępnej walucie.

Jak się broker zapatruje na wprowadzenie kont islamskich z darmowym SWAPem?

SWAP jest pochodną obowiązujących stóp procentowych, a nie wymysłem brokera. Wspomniane konta islamskie oferowane są przez mało znanych brokerów, aby przyciągnąć klienta (jest to często jedyny argument).

Rozpoznawalny broker nie zrezygnuje ze SWAPu, który w połowie przypadków jest i tak na korzyść klienta (co ciekawe dodatni SWAP nikomu nie przeszkadza). W przypadku ECN nie zależy to nawet od samego brokera ale od konstrukcji całego rynku międzybankowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się broker zapatruje na wprowadzenie kont islamskich z darmowym SWAPem?

SWAP jest pochodną obowiązujących stóp procentowych, a nie wymysłem brokera. Wspomniane konta islamskie oferowane są przez mało znanych brokerów, aby przyciągnąć klienta (jest to często jedyny argument).

.

Masz na myśli mało znanych brokerów w naszym regionie! W Azji konta z darmowymi swapami są obowiązkowe z powodu wiary, dlatego banki w tamtej części świata nie naliczają odsetek.

Rozpoznawalny broker nie zrezygnuje ze SWAPu, który w połowie przypadków jest i tak na korzyść klienta (co ciekawe dodatni SWAP nikomu nie przeszkadza). W przypadku ECN nie zależy to nawet od samego brokera ale od konstrukcji całego rynku międzybankowego.

Zależy to właśnie od brokera, jeśli ten zgodzi się na kredytowanie klienta. Widziałem niedawno ofertę gdzie SWAP jest darmowy przez pierwsze 14 dni otwartego zlecenia . Jest to idealne rozwiązanie, które może pogodzić jednocześnie interes brokera oraz klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku brokerów typu MM rzeczywiście bywają różne udziwnienia i tak jak napisałem - wielu zrobi wszystko, aby przyciągnąć klienta. Dla przykładów z krajów islamskich nie ma innej możliwości, tak samo jak niektórzy decydują się na porzucenie swoich aut, gdy nie są w stanie spłacać zaciągniętego na nie zadłużenia, co traktowane jest tam jako przestępstwo. Dla zainteresowanych podaję przykład.

Dla większości profesjonalnych traderów z większych ośrodków finansowych świata, jedynym rynkiem gotowym przyjąć ich zlecenia jest właśnie rynek międzybankowy na którym SWAP jest nieodłączną częścią całego procesu, gdyż tak jak wspomniałem uzależniony jest on od różnicy w stopach procentowych krajów, których dotyczą konkretne waluty w parze.

Takim samym sposobem można szukać różnego rodzaju oszczędności w innych krajach egzotycznych, jednak dla większości uczestników rynku najważniejsze nadal pozostanie zawsze bezpieczeństwo. W myśl tej zasady moja regulowana działalność, jako agenta firmy inwestycyjnej FxPro jest jedyną tego typu działalnością na rzecz owej zagranicznej firmy w Polsce. Spełniając wszelkie obwarowania nałożone przez nadzór, mogę zaoferować klientom większe bezpieczeństwo.

W przypadku mniejszych kwot można pozwolić sobie na różne eksperymenty, jednak w pewnym momencie lepiej jest mieć swój kapitał w możliwie najpewniejszym miejscu. Regulacje europejskie są moim zdaniem gwarantem znakomitej przejrzystości rynku i właśnie dlatego decyduję się na rozwiązania z naszego regionu świata. Dochodzi do tego oczywiście jeszcze kilka innych miejsc jak np. USA, Japonia czy Australia, jednak dla mnie jako dla osoby mieszkającej w Polce liczy się raczej tylko opcja europejska. Prawdopodobnie również ze względu na wygodę i teoretycznie większą integrację z prawem obowiązującym bezpośrednio w naszym kraju.

Nie jest moim zadaniem odwieźć Cię od pomysłu dotyczącego kont islamskich. Dla mnie swap oraz mikroloty nie są akurat elementem decydującym o atrakcyjności danej oferty brokerskiej. Bardziej interesuje mnie bezpieczeństwo zarówno transakcji, jak i środków (mam tu na myśli fundusze kompensacyjne oraz najniższe ryzyko depozytowe). Do tego dochodzi płynna realizacja zleceń (brak rekwotowań) oraz konkurencyjne spready. Według mojej oceny to właśnie tego typu elementy są w dłuższym terminie najistotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popadało już tyle z pozoru bezpiecznych instytucji, że nikt mnie nie przekona do ładowania kasy w jednym miejscu. Bezpieczeństwo uzyskasz tylko, gdy założysz konta u dziesięciu brokerów. Nawet jeśli jeden zbankrutuje, to 10% straty odzyskasz w miesiąc generując zysk u pozostałych dziewięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popadało już tyle z pozoru bezpiecznych instytucji, że nikt mnie nie przekona do ładowania kasy w jednym miejscu. Bezpieczeństwo uzyskasz tylko, gdy założysz konta u dziesięciu brokerów.

Oczywiście dywersyfikacja jest istotna, jednak tutaj można pójść jeszcze o krok dalej. Dobrze jest mieć możliwość inwestowania w różne rodzaje aktywów. Trzymanie wszystkich oszczędności na rynku Forex też może w pewnym momencie okazać się podejściem mało efektywnym, gdy dookoła nadarza się kilka ciekawych okazji o niskiej korelacji z rynkami finansowymi.

Nawet jeśli jeden zbankrutuje, to 10% straty odzyskasz w miesiąc generując zysk u pozostałych dziewięciu.

Gratuluję takiej pewności co do miesięcznej stopy zwrotu ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeśli jeden zbankrutuje, to 10% straty odzyskasz w miesiąc generując zysk u pozostałych dziewięciu.

Gratuluję takiej pewności co do miesięcznej stopy zwrotu ;-).

Dzięki! Dla mniejszych stóp zwrotu np. 10% rok wchodzi się w obligacje korporacyjne a nie w forex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Dla mniejszych stóp zwrotu np. 10% rok wchodzi się w obligacje korporacyjne a nie w forex ;)

No tak, tylko że między 10 a 214% zysku rocznie (zakładając procent składany) mieści się jeszcze kilka innych zakresów w które można celować, przy określonej i równie zmiennej ekspozycji na ryzyko. Do tego dochodzi jeszcze regularność osiąganych stóp zwrotu.

Jeżeli to o czym piszesz byłoby takie proste, to w przeciągu roku czy dwóch wielu z nas byłaby milionerami. Tak samo, gdyby istniały tylko dwie możliwości: agresywna spekulacja lub zakup obligacji korporacyjnych - to nie mielibyśmy tak szerokiego spektrum instrumentów finansowych i klas aktywów do wykorzystania.

Na rynku, podobnie jak w życiu nie mamy do czynienia tylko z kolorem czarnym i białym. Istnieje wiele odcieni szarości, które dobrze jest dostrzegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zły broker. Ciągłe rekwotowania, opóźnienia a jak już to nie pomoże to wyłączaja łącze. Brak połączenia to czesta praktyka. Nie wiem co w nim jest takiego super i skad to naklanianie. Nie widze nic pozytywnego. Zwykly MM z MT4. Nic więcej.

Ja zrezygnowalem. Powiadomilem tez wlasciciela.

W każdym razie dziękuję za pomoc. Support macie super, brak zastrzeżeń. Szkoda, że broker nie dorasta Wam do pięt. Wielkie uznanie jeszcze raz.

Jeszcze raz dziękuję. Jarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

W każdym razie dziękuję za pomoc. Support macie super, brak zastrzeżeń. Szkoda, że broker nie dorasta Wam do pięt. Wielkie uznanie jeszcze raz.

Jeszcze raz dziękuję. Jarm.

Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, dlatego też nie odniosę się do tego kiedy pierwszy kontakt miał miejsce. Niestety nie został Pan wprowadzony za pomocą www.broker.traderteam.pl , dlatego też poza wymianą wiadomości nie może Pan wiedzieć jak wygląda support. Dlaczego zatem dziękuje Pan za coś co nie miało miejsca?

Prawdę powiedziawszy równie dobrze można poddać w wątpliwość posiadanie rachunku w FxPro, jednak nie chcę wprowadzać zamętu do niniejszego wątku, dlatego też podaruję sobie. Niemniej jednak szkoda, że założył Pan konto na forum tylko po to, aby napisać tego rodzaju oświadczenie. Zadziwia mnie też samo stanowisko, gdyż jako klient nie zauważyłem w ostatnim czasie, ani jednej tego typu sytuacji o której Pan opowiada. Wnioskując po Pańskim stażu nie powinno zdarzyć się tak, ze aż tyle opisanych sytuacji zaszło w krótkim okresie.

Zawsze jeżeli chce się mieć gwarancję braku rekwotowań - można skorzystać z oferty ECN.

Moja osoba może być uznana za stronniczą (nawet jeżeli staram się podchodzić do sprawy obiektywnie), jednak mimo to wielu użytkowników tego forum to klienci FxPro, którzy chwalą sobie ofertę MM, jako jedną z najlepszych na rynku.

Każdy ma prawo do swojego zdania. Prosiłbym jednak, aby nie przerodziło się to zaraz w swego rodzaju "krucjatę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarosławie

po tych kilku mailach, w ktorych znakomicie i przede wszystkim szybko Pan odpisywal, z pelna swiadomością mogę zakladać, iż support jest bardzo dobry.Chyba, że się mylę. Widząc jednak jak forum wyglada, jak się Pan stara i jak wygląda strona www, mogę uznać, ze wszystko jest super. Prosze mnie poprawic jesli tak nie jest.

ECN - probowalem demo, ale platforma mnie nie przekonuje. Poza tym drożej niz u innych brokerow ecn. Wole sam spread.

A dzisiejsza przerwa w dzialaniu platformy? Proszę zobaczyć jakie luki są na wykresach? Nie widział Pan tego?

Za pózno zaczalem czytac inne fora, ale teraz widze, ze opinii negatywnych jest bardzo duzo.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w MT4, jak i MetaStock Pro wykresy są niemalże identyczne i nie widzę na nich luk.

metas111.jpg.4e4db353adc6802629699aaacd1

mt4.jpg.915c899aa999f446c698f31f5f512f2d

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wczesnie chyba support pochwalilem, teraz nie odpowiadaja na maile. Moze to chwilowe. Ale zaręczam, przedtem odpowiedzi byly szybsze niz wcisnalem ŚLIJ.

Proszę zauważyć, że mamy godzinę 20.26, niektórzy po 10-12 godzinach spędzonych w biurze chcą udać się do domu do rodziny. Zakładam, że dzisiaj jeszcze odpowiedź supportu nadejdzie, a jak nie dzisiaj to jutro rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, że mamy godzinę 20.26, niektórzy po 10-12 godzinach spędzonych w biurze chcą udać się do domu do rodziny. Zakładam, że dzisiaj jeszcze odpowiedź supportu nadejdzie, a jak nie dzisiaj to jutro rano.

Rynek jest czynny 24h, wiec bez supportu to raczej rucho. Powinien byc dyzur jakis, bo w nocy tez czasem robi sie nieciekawie i potrzebny jest support. Tu chodzi o prawdziwe, niejednokrotnie duze pieniadze, wiec nie ma czasu na marnowanie czasu. A czy jest jakis numer dyzurny telefonu pod ktorym mozna sie kontaktowac w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZDECYdowaNIE ODRAZDAM współpracę z firmą FxPro i ich platformą MT4. Utrudniają handel jak tylko mogą. Rekwotowania, a także zrywanie połączeń po kilka/kilkanaście razy na dzień (nawet kiedy zlecenia są otwarte) to norma w tej firmie. Jeżeli chcesz być nie miło zaskoczonym i rozczarowanym współpracą z brokerem Market Maker, to wybierz FxPro. Jeżeli chcesz walczyć tylko z rynkiem, a nie dodatkowo z brokerem, to omijaj szerokim łukiem FxPro. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy, aby angażować się we współpracę z tym brokerm.

Raz jeszcze ZDECYdowaNIE ODRADZAM FxPro. Dla własnego dobra wybierz innego brokera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, że mamy godzinę 20.26, niektórzy po 10-12 godzinach spędzonych w biurze chcą udać się do domu do rodziny. Zakładam, że dzisiaj jeszcze odpowiedź supportu nadejdzie, a jak nie dzisiaj to jutro rano.

Rynek jest czynny 24h, wiec bez supportu to raczej rucho. Powinien byc dyzur jakis, bo w nocy tez czasem robi sie nieciekawie i potrzebny jest support. Tu chodzi o prawdziwe, niejednokrotnie duze pieniadze, wiec nie ma czasu na marnowanie czasu. A czy jest jakis numer dyzurny telefonu pod ktorym mozna sie kontaktowac w nocy?

http://www.fxpro.pl/contacts tutaj są namiary na support 24 godzinny. Z tego co się orientuję, nie ma jeszcze dostępnego supportu 24h w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDECYdowaNIE ODRAZDAM współpracę z firmą FxPro i ich platformą MT4. Utrudniają handel jak tylko mogą. Rekwotowania, a także zrywanie połączeń po kilka/kilkanaście razy na dzień (nawet kiedy zlecenia są otwarte) to norma w tej firmie. Jeżeli chcesz być nie miło zaskoczonym i rozczarowanym współpracą z brokerem Market Maker, to wybierz FxPro. Jeżeli chcesz walczyć tylko z rynkiem, a nie dodatkowo z brokerem, to omijaj szerokim łukiem FxPro. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy, aby angażować się we współpracę z tym brokerm.

Raz jeszcze ZDECYdowaNIE ODRADZAM FxPro. Dla własnego dobra wybierz innego brokera.

To znaczy, ze nie zwariowalem. Uff... juz myslalem, ze ze mna cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...