Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

delir3

kilka pytań

Recommended Posts

Witam, jeszcze nawet nie zacząłem swojej przygody z forexem, chociaż próbuję już sił na koncie demo -jednej z prostszych platform. Grając na koncie demo zastanawiają mnie dwie rzeczy tj.

1. Czy kupno/sprzedaż par walutowych w realnej grze np. USD/PLN, odbywa się natychmiast po "kliknięciu" sprzedaj? Czy może dopiero wtedy wystawiane jest zlecenie sprzedaży, jak ma to miejsce na GPW?

2. Często pisze się o dużym ryzyku gry dźwigniami 1:100 itp. Czy istnieje możliwość gry większymi sumami na poziomie 1:2, 1:4 ? Mniejsze ryzyko, czy dobrze pojmuję?

Za wszyststkie odpowiedzi serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Forex to rynek natychmiastowych realizacji zleceń

2.dźwignia uzależniona jest od konkretnego brokera i zależna równiż od przedmiotu transakcji spodkałem sie z dzwigniami 1:50-1:400 .

Co do ryzyka zawsze jest na tym samym poziomie my możemy tylko sterować ryzykowaną kwotą -przy dużej dźwigni stosujemy mały procent(1-3%) depozytu do gry na pozycję bo istnieje możliwość utraty depozytu obowiązkowego i wyzerowania konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

2.dźwignia uzależniona jest od konkretnego brokera i zależna równiż od przedmiotu transakcji spodkałem sie z dzwigniami 1:50-1:400 .

Powyższe wskazania dotyczą maksymalnej dźwigni dostępnej dla rachunku. Dźwignię dla otwartych pozycji ustalamy samodzielnie.

Co do ryzyka zawsze jest na tym samym poziomie my możemy tylko sterować ryzykowaną kwotą -przy dużej dźwigni stosujemy mały procent(1-3%) depozytu do gry na pozycję bo istnieje możliwość utraty depozytu obowiązkowego i wyzerowania konta.

Według mnie "sterowanie ryzykowaną kwotą", to w pierwszej kolejności właśnie przyjęcie odpowiedniej dźwigni. Otwarcie pozycji na EUR/USD o wolumenie 0.1 lota (10 000 jednostek waluty bazowej), to nic innego jak przyjęcie dźwigni 1:10 dla rachunku na którym posiadana kwota to 1 000 USD.

W takiej sytuacji broker udostępniający dźwignię na poziomie 1:100 umożliwia teoretycznie otwarcie 10 takich pozycji, jednak wcale nie oznacza to, że musimy aż tyle otwierać. W takiej sytuacji nasza dźwignia to nie 1:100, ale 1:10, nawet jeżeli broker pobiera mniej kapitału na zabezpieczenia otwieranych pozycji.

Napisałem "teoretycznie", gdyż zawsze potrzebny jest jeszcze margines na utrzymanie takiej pozycji, dlatego też powyższe obliczenia należy przyjąć jako odniesienie jedynie do samego depozytu zabezpieczającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ale mam kolejne. Proszę o wyrozumiałość bo dla laika nie jest to łatwy temat.

Co do pytań... Inwestując sumę np. 50 tys przy dźwigni 1:4 faktycznie obracam 200 tysiącami?

Do jakiego poziomu musiałaby spaść zakupiona waluta by wszystko stracić... ?

(Tj. kupujemy za 50 tys.PLN walutę: Euro, przy dźwigni 1:4 i kursie Euro:4,0000 posiadamy na swoim koncie 50 tys Euro)? Czy spadek kursu do poziomu 3,0000 pozbawi nas całej kwoty początkowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) kupujemy za 50 tys.PLN walutę: Euro, przy dźwigni 1:4 i kursie Euro:4,0000 posiadamy na swoim koncie 50 tys Euro)? Czy spadek kursu do poziomu 3,0000 pozbawi nas całej kwoty początkowej??

Dokładnie tak to wygląda. Co prawda broker prawdopodobnie wcześniej zamknie pozycję, gdyż nie wystarczy na jej utrzymanie (depozyt zabezpieczający zabiera część kwoty początkowej), jednak ogólna zależność dotycząca mnożenia zysków/strat przez przyjętą dźwignię (tutaj x4) jest słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...