Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Kaktus

TP na koncie ECN

Recommended Posts

U brokera STP podczas otwarcia z luką zlecenia są realizowane na korzyść brokera.

Przykład: rynek zamknął się w piątek na ok 1.2630 a w niedzielę otwiera się na 1.2700. Broker zamiast zrealizować zlecenia z TP po 1.2700 realizuje pozycje długie np. po 1.2660, 1.2661 tak jak był wpisany TP.

Jak to wygląda u brokera ECN z TP?

Historia jest przesunięta o dwie godziny dodatkowo broker odpala z 5min później dlatego 21:05 to 23:05 w niedzielę

forex2.png.0af90ea39f0b28606ca37cf5a5354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie różnica między brokerem typu STP, a ECN. Niby ten pierwszy aspiruje do miana pośrednika, jednak później wychodzą "drobne" różnice w realizacji zleceń klientów i okazuje się, że nie zawsze odbywa się ona niezależnie w odniesieniu do kierunku zajmowanej pozycji.

W wątku na temat FxPro napisałem do Ciebie, że:

W przypadku FxPro takie zlecenie (sytuacja opisana przez Ciebie) realizowane jest po najlepszej możliwej cenie dla klienta, czyli po otwarciu się rynku z luką zgodną z zajmowanym przez Ciebie kierunkiem pozycja zamknięta zostanie z ceną lepszą niż ta wskazana, jako poziom TP.

Sytuacja wygląda tak, że każdy pośrednik (jeżeli rzeczywiście nim jest) udostępniający możliwość korzystania z płynności ECN, będzie realizował zlecenia po cenach rynkowych, gdyż tylko tak może wyglądać ich rzeczywiste wypełnienie. Nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o SL czy TP - analogicznie nie jest ważne po której stronie rynku jesteś. Nie powinno być też ograniczeń co do odległości zleceń obronnych od aktualnej ceny, gdyż to nie broker musi zabezpieczyć swoje ryzyko dalej (po realizacji zlecenia klienta), a musi jedynie wysłać je na swego rodzaju międzybank w formule ECN.

Na bazie opisywanego przez Ciebie przykładu bardzo łatwo sprawdzić czy nasz broker jest rzeczywiście pośrednikiem, czy tylko się do niego upodabnia. Jest wielce różnic między brokerami oraz tak samo dużo elementów na jakie należy zwracać uwagę przy ich wyborze.

Więcej informacji na ten temat odszukać możesz w darmowym ebooku mojego autorstwa

pt. "Jak wybrać brokera".

P.S. Mimo słabej realizacji ze strony brokera - przyjemnie zielony jest ten Twój screen ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mimo słabej realizacji ze strony brokera - przyjemnie zielony jest ten Twój screen ;-)

Screen nie może być czerwony w przypadku tego systemu, ponieważ ja nie zamykam stratnych pozycji. W moim systemie przyrost kapitału jest szybszy od stratnych pozycji dlatego nie ma potrzeby ich zamykać (na jednym koncie mam już ponad 3k szt. otwartych stratnych pozycji). Na jakimś webinarze nieźle mnie ktoś rozbawił stwierdzając , że nie można mieć 100% zamkniętych zyskownych transakcji (fakt mam takich transakcji 99,99% ponieważ w tamtym roku zamknąłem przypadkowo złym skryptem jedno stratne zlecenie :)

Sorry, że nie na temat. Choć w zasadzie temat krąży wokół zarabiania i realizacji zlecenia TP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...