Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

Dalej wszystko wygląda identycznie jak na USD/CHF, pojawiła się również świeca Doji. Przebicie poziomu 1.5044 powinno przyczynić się do wzrostów.

eu.gif.cba3902c1e54ff1efc752fd7e75248df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieoczekiwane polepszenie się danych makro z USA, spowodowało gwałtowne umocnienie się dolara. Przyczyniło się to skomplikowania wszystkich analiz i osobiście wolę przeczekać taki moment, aż do wyklarowania się sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poziomy wsparcia po kolei zostają przełamywane i teraz mamy kolejny, który również może zostać przełamany. Do tego wszystkie dochodzi spadkowy kanał trendowy, na podstawie którego można wywnioskować chwilową konsolidację, a później dalsze spadki.

Ja osobiście nie zamierzam otwierać pozycji na tej parze przez kilka, a może i nawet kilkanaście dni.

5755e74806aa3_eucopy.gif.ef6766f69e357ba

eu.gif.973def1b05a57acb399161fd31e94347.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widać końca spadków i w przeciągu kilkunastu dni wyniosły one aż 800 pipsów. Po tak gwałtownych spadkach należałoby spodziewać się odreagowania rynku, jednak jak już zostało to kilka razy pokazane - chwilowe zatrzymanie, zawsze kończyło się wybiciem dołem i pogłębieniem spadków. Dlatego wyrzucam parę EUR/USD ze swojego koszyka walut na których dokonuję inwestycji.

eu.gif.ff212048ca2b731e04d383828ba1240b.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Dlatego wyrzucam parę EUR/USD ze swojego koszyka walut na których dokonuję inwestycji.

Prawidłowo - nie ma bowiem sensu łapać spadającego noża!

Nie chcę tutaj powiedzieć, że w ostatnim czasie EUR/USD było złą parą do tradów. Chodzi mi tylko o to, że bez konkretnego sygnału - uwzględniając najczarniejszy scenariusz - mamy tylko dwie możliwości:

1. Kolejną próbę złapania dołka, która kończy się stopem.

2. Zajęcie pozycji krótkiej, która ma na celu podłączenie się do silnego trendu w momencie, gdy ten trend dobiega końca.

Uważam podobnie jak nemesis. Dodam tylko, że moim zdaniem, jeżeli ktoś nie ma już od jakiegoś czasu zajętej pozycji, to aktualnie nie jest odpowiedni moment na zmianę tego stanu rzeczy ;-).

EDIT: Mam na myśli trend krótkoterminowy (trwający od kilku do kilkunastu dni). Patrząc długoterminowo nie zgadzam, aby w przyszłości w moją stronę były kierowane jakiekolwiek uwagi typu: "od momentu, gdy pisałeś swoją opinię można było spokojnie zrobić jeszcze XXXX pipsów" :-P .

Oczywistym jest fakt, że nie będę pisał o każdym sygnale, jaki przez najbliższe miesiące zauważę na rynku, toteż ocena stanu rzeczy zawsze pozostaje w gestii samego zainteresowanego.

Najciekawsze jest to, że początkowo chciałem się skoncentrować jedynie na poradzie ze spadającym nożem, ale jak zwykle nie mogłem się powstrzymać od rozwinięcia swojej myśli :mrgreen:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - nie ma co się pchać na rynek, jak on zachowuje się inaczej niż do tej pory. Pierwszy raz od kilku tygodniu mamy kilkudniowe wzrosty. Mogą to być pierwsze oznaki powrotu do wcześniejszego trendu, ale żeby potwierdzić te informacje musimy jeszcze poczekać kilkanaście dni.

eu.gif.cca7f690accd4fc03119f1342966c9b5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około dwutygodniowej konsolidacji mamy pierwsze oznaki powrotu do głównego trendu wzrostowego. Aktualnie ma miejsce wybicie górą z konsolidacji i w momencie lekkiej korekty oraz ponownych wzrostów, zalecałbym otwieranie długich pozycji. Skłaniałbym się do tego, że niniejsza para będzie poklei przebijała poziomy oporu (niebieskie linie).

eu.gif.a5db3699c0bb0339fb5da2262242da20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Strasznie" zachowuje się EU i aktualnie mamy dość ostre spadki wraz z przebiciem wsparcia na poziomie ok. 1.4430. Podobnie jak przy pozostałych parach - czekamy na rozwój sytuacji.

Cały mój zysk (ok. 120 pipsów) został "zjedzony" przez ten nagły spadek, ale sytuacja jeszcze nie zamyka możliwości wzrostu tej pary.

eu.gif.4083cbd4b7910e960b587bd610b2d291.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze moment, gdzie kurs mógł powrócić do trendu wzrostowego (2 zielone świeczki), ale chwilę później nastąpiły dalsze spadki. Na razie nie zamierzam otwierać pozycji, a gdybym już miał takie plany to będą one nastawione na inwestowanie na spadki.

eu.gif.a8dfcb162bd2fe0be8869ee2865418bf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w innych analizach, również na tej parze możliwe jest zakończenie korekty za kilka dni. Jednak patrząc na ostatnie spadki, które trwają już dłuższy okres, można spodziewać się głębszej korekty. Dlatego poczekamy i zobaczymy co będzie miało miejsce na rynku.

eu.gif.aae6263702ed0e49e3b88740ebc4d71c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzez naruszenie poziomu 1.4 spodziewałem się dalszych wzrostów, ale sytuacja na rynkach na świecie spowodowała, że nastąpiły dość ostre spadki. Podobnie jak na pozostałych parach, zakładam, że rynek lekko powróci lub utrzyma się na danym poziomie. Aktualna sytuacja nie zachęca do otwierania pozycji.

eu.gif.83b9ccf4d20b1d18b5aeda901fb97f64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieustanne spadki trwają już dłuższy czas (29 dni) i w danej chwili osiągnęły już granicę ok 900 pipsów. Podobnie było ze wcześniejszymi spadkami które osiągnęły podobno granicę lecz w krótszym czasie. W związku z tym można spodziewać się chwilowego przerwania potencjału spadkowego, dlatego nie zalecałbym otwierania krótkich pozycji.

eu.gif.f78b6553851a3c168d4574211dbe7ab0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak na USD/CHF, również tutaj mamy ruch zgodnie z trendem, przy jednoczesnych dużych wahaniach w górę i dół. Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja do inwestowania, dlaczego lepiej odpuścić otwieranie pozycji.

eu.gif.bb54d315338f2538bccf4f5dc1678c2e.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko jednym słowem. Mimo, że 3-krotnie został potwierdzony poziom wsparcia 1.3422 nie należy otwierać długich pozycji, gdyż mamy do czynienia z trendem spadkowym. Również otwieranie krótkich pozycji jest w danej chwili ryzykowne, gdyż po tak długich spadkach, można spodziewać się korekty/konsolidacji.

eu.gif.90ff24428981aa783d1bd9d1725cc4a0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna powoli wykres zmierzać w kierunku północnym, przeciwko panującemu trendowi. Tutaj również nie zamierzam wchodzić na rynek, gdyż sytuacja bardzo podobna jest do tej na GU

Gdyby wzrosty okazały się dłuższe, zacznę zastanawiać się nad otwieraniem długich pozycji, ale na razie zostawiam w spokoju tą parę.

eu.gif.adafc661780c89d7ddd9fbe383594031.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzrosty nie trwały zbyt długo i ponownie zmierzamy w dół. Jak na razie dalej utrzymujemy się w granicach 1.3847 - 1.3446 i nie widać żadnych znaków żeby sytuacja ta miała się szybko zmienić.

eu.gif.6e752e03f00198965704f4ee67212097.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbicie od dolnej granicy konsolidacji (1.3446) oraz przebicie tego poziomu po dwóch dniach, przyczynia się do tego, że oczekuje na sygnały do otworzenia krótkiej pozycji. Dodatkowo obniżenie ratingu dla Portugalii potwierdza oczekiwania co do krótkich pozycji.

eu.gif.0d802090c36297db049fefd949a71cb7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to już koniec korekty i dlatego otworzyłem krótką pozycję na 1.3463. Sytuacja podobna, co do tej na GBP/USD i jak na razie obie pozycje są zyskowne.

eu.gif.299ba74b18a6f2a18f532ae2d4b89f99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wręcz idealnie, +187 pipsów na daną chwilę i powoli zbliżamy się do wsparcia na 1.3263. Najlepszym scenariuszem będzie przebicie tego poziomu i dalsze spadki. W przypadku odbicia będę zamykał pozycję.

Nie zamykam pozycji mimo publikowania stóp procentowych dla UE, a spowodowane jest to tym, że stopy mają pozostać na wcześniejszym poziomie, a jak historia sprzed 8 miesięcy pokazuje (90% przypadków) przy pozostaniu stóp na tym samym poziomie, następowały gwałtowne spadki na EUR/USD. Mam nadzieję, że publikacja przyczyni się do przebicia ww. wsparcia.

eu.gif.011f7630d1ef07b68db322de2e691f59.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu się pierwszej świecy wzrostowej (8 kwiecień) oraz przebiciu jej High, zamknąłem pozycję na +107 pipsów. Podobnie jak na G/U, będę się tylko przyglądał, a nie otwierał pozycji na tej parze.

eu.gif.f73eef01c109ab70c7b116826a071fad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurs zamknie się poniżej poziomu 1.3263, będzie to sygnał, że chwilowa konsolidacja dobiega końca, przez co możliwe będą okazje do otwarcia krótkich pozycji.

eu.gif.2615d43f5ec1d5e687a65bdcc0492ced.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybiliśmy się z konsolidacji i aktualnie następuje korekta. W momencie jej załamywania będę otwierał krótką pozycję.

eu.gif.4a3fc66cb00e5aea27eb443f33c65e9b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycję krótką otworzyłem na otwarciu trzeciej spadkowej świecy, a zamknąłem na jej zamknięciu, gdyż uznałem, że tak ostry spadek musi ulec korekcie (223 pipsy na + ).

Na razie czekam na korektę i jej koniec, żeby wejść w krótką pozycję.

eu.gif.84c086234b5f3ac7aab2911aac6c5fb7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...