Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

Powinienem otworzyć krótką pozycję, ale niepewny jestem co do planowanej interwencji banku europejskiego i funduszu walutowego. Dlatego wolę sobie odpuścić tą parę i poczekać, aż sytuacja w Europie trochę się uspokoi.

Na koncie konkursowym w XTB otworzyłem krótką pozycję na wczorajszym otwarciu.

eu.gif.840c66753ff9337beddc11de3b907813.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych ruchami na EURUSD.

Z wielką przyjemnością obserwuję strategię inwestycyjną Nemesis - pozdrawiam Pana serdecznie. Chciałbym jednak dodać coś od siebie i zaprezentować swoje propozycje zajmowania pozycji. Według mnie, najlepsze momenty na skali D1 mieliśmy w następujących dnia/poziomach:

1.5042 @ 04.12.2009 (najlepszy punkt wejścia, fraktal zgadzający się na każdym time frame, jest to zakończenie "kryzysowego" ruchu w górę EURUSD)

1.4469 @ 19.01.2010 (możliwość dołączenia się do kształtującego się trendu spadkowego)

1.3737 @ 18.03.2010 (definitywny i najlepszy sygnał na wejście w krótką w udowodnionym już trendzie spadkowym - ten wykorzystałem)

1.3459 @ 20.04.2010 (możliwość dołączenia się do trendu)

Mój system w ogóle nie opiera się na wyznaczaniu poziomów wsparcia i oporu. Wiem, że możecie to Panowie uznać za herezję ;) Owszem zdarza mi się wstawić fibo, ale opieram swoją taktykę na szablonie prezentowanym poniżej (brakuje w nim jeszcze MACD - piszę z drugiego kompa).

W mojej opinii system Nemesis jest ciekawy, jednak ja potrzebuję sygnałów o większym stopniu pewności. Proszę zauważyć, że od 4 grudnia na D1 według mojej strategii mielibyśmy raptem 4 sygnały... dla niecierpliwców (ja się do nich zaliczam ;) jest jednak dobra wiadomość, znakomicie można dołączać się na H4, co ostatnio (na innym kompie) wykonałem z sukcesem.

Zapraszam do oceny i komentowania.

Turbotrzcina

turbotrzcina.gif.2ddd86d8a9052d070831c49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Zapraszam do oceny i komentowania. (...)

Miło nam gościć na forum nowego użytkownika, który pragnie dzielić się wiedzą oraz rozwijać razem z nami.

Zawsze ciekawie jest poznać inne spojrzenie dotyczące jednej kwestii. Osobiście nie do końca wiem na co należy patrzeć na załączonym screenie. Bardzo chętnie dowiem się, jak z tej przedziwnej kompozycji odczytujesz swoje sygnały :-P.

Patrząc na screena niepokoi mnie zbyt duża ekspozycja na ryzyko. Widzę, że jest to konto demo, jednak otwieranie pozycji - bez względu na to jak dużą dźwignię przyjąłeś - której zabezpieczenie wynosi ok. 40% depozytu, mimo wszystko uważam za błąd. Demo ma za zadanie wyrobić w nas poprawne nawyki, jednak w tym wypadku ponoszenie zbyt wielkiego ryzyka nie jest poprawnym krokiem.

W każdym bądź razie czekam na rozwinięcie tematu - chętnie dowiem się czym się kierowałeś przy swojej analizie (oczywiście nikogo nie zmuszamy do zdradzania swoich tajemnic tradingowych ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na koncie Real które mam zamiar otworzyć w AS, zarządzanie ryzykiem będzie zgoła inne. Ten krótki (relatywnie) eksperyment miał za zadania potwierdzić skuteczność (w pipsach) generowanych sygnałów.

Wynik: 1050 pipsow, jedna transakcja.

Jeśli chodzi o Real preferuję dźwignię 1:500 i maksymalnie 0.05 lota (normalnie 0.01) przy depo > 500 złotych (absolutne minimum depo, pips kosztuje wtedy 1.5 zeta). To co widzicie na obrazku to po prostu przymus najmniejszej pozycji w XTB wynoszącej na demo 0.1 lota.

Jeśli chodzi o tajemnice, to właściwie ich nie mam :) Jednak stosuję tutaj elementy o których... właściwie świat zapomina.

1. Pęki średnich ruchomych - służą do określenia gdzie jesteśmy, w którym miejscu. Amerykanie mawiają "Trend is Your friend" chyba każdy z Nas słyszał to motto. Ocena sytuacji zaczyna się więc od odpowiedzi na pytanie "W jakim trendzie jestem?" Średnie koloru fioletowego mają najdłuższy okres kwotowań, fakt że znajdują się na szczycie poduszki średnich oznacza, że jesteśmy w trendzie spadkowym (i to w najlepsze ;) Jest to najważniejszy składnik tego wykresu.

2. Pomarańczowe i niebieskie linie trendów lokalnych - wiemy już że jesteśmy w trendzie (długim) spadkowym, ale przecież to jest główny trend a pozostają jeszcze trendy lokalne, konsolidacje, korekty. Wspomniane wskaźniczki mają za zadanie pokazać początki i końce trendów lokalnych (wykorzystamy je do dołączenia się do trendu) Powyższe wskaźniki wspomagane są przez... (pkt 3). Wskaźnik ten (matematycznie) opiera się na MACD.

3. Strzałki RSI (czerwone i zielone) strzałki pojawiają się w momencie krytycznych poziomów RSI, jeśli wskaźnik RSI tnie poziom 45 w dół, pojawia się sygnał na S, jeśli tnie w górę poziom 55, pojawia się sygnał B. NIGDY nie wchodzę przeciwko trendowi wynikającemu z pęku średnich.

4. Laguerre RSI - Relative Strentgh Index, pokazuje nam momenty przechodzenia z poziomu wykupienia w poziom wyprzedania (i odwrotnie), nie muszę chyba mówić jak dobrze jest wiedzieć kiedy następuje przełamanie trendu.

5. PJ-over-RSI - wskaźniki pokazujące Relative Strength Index w różnych TF-ach. Najczęściej używany do potwierdzenia trendu globalnego.

Wchodzimy na zgodność sygnałów 1-4, walidujemy sygnałem lagliwym 5.

Jak widzicie kluczem do tego szablonu są: pęki średnich, RSI i MACD (nie mam go tutaj na obrazku, ale jest w szablonie w setupie 12,26,9)

Zauważcie też, że w każdym przypadku wejścia w krótką, poziomy pojawiające się "w przyszłości" nigdy nie są wyższe niż poziom otwarcia transakcji.

Jeszcze Rafale odnośnie ekspozycji na ryzyko, pewna historia:

Z kolegą, z którym pracujemy nad forexem cięzkie noce i dnie już od 8 miesięcy, zapytaliśmy porzez email Roberta Minera, który nigdy nie wyzerował konta na foreksie:

"Robert, czy nie uważasz że forex to jest loteria? Nie wiemy skąd masz taką skuteczność i jak całą ta Twoja teoria może tu jeszcze działać, w obliczu tak gwałtownych zmian"

Miner odpowiedział: "Nie musisz bankrutować jeśli będziesz wiedział, kiedy rzucić monetą"

Czy gdybyście wiedzieli kiedy rzucić monetą, nie czulibyście się pewniejsi?

O zarządzaniu ryzykiem w następnych postach ;)

pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się fakt, iż posiadasz niemal w pełni sformalizowany system (zabrakło kilku elementów, jednak może być tak, że zwyczajnie ich nie opisałeś).

Jeżeli chodzi o demo, to rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na brokera u którego je otworzyłeś. Zwracam w tym przypadku honor ;-).

Podejście ciekawe, jednak osobiście wolę skupić się na modelach lub naked tradingu. Wszystko to oparte o styl jaki preferuje, czyli swing trading.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie na XTB +400 pipsów, przy pierwszych oznakach korekty będę zamykał pozycję. SL przeniosłem nad poziom 1.2631.

eu.gif.bfda145f74bdbb7e1c297f048266d071.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, krótkie podsumowanie tygodnia:

* Pozycja krótka otwarta wciąż od 18.03 00:00 kiedy to pojawiał się sygnał na S

* Aktualnie 1.3604 - 1.2383 = 1221 pipsow co daje netto profit 3830.46 złotych 0.1 @ 1:50 depo 2000

Mój subiektywny komentarz:

* Bank Centralny utracił wiarygodność deklarując odkupienie obligacji Grecji, co daje Amerykanom sygnał do wycofywania kapitału z Eurolandu -> co może w praktyce doprowadzić do dalszego spadku poziomów Euro (jest to mój prywatny pogląd)

* Możliwa jest interwencja przywódców Państw EURO - jeśli w niedzielę będzie zorganizowane zebranie w Brukseli, należy uważać na poziom SL żeby nie było takie samej sytuacji jak 9 maja kiedy ogłosili pakiet pomocowy i mieliśmy gap na poziomie ponad 300 pipsów z ruchem w górę. Nie spodziewam się żeby Grecja spłaciła swój dług jak również uważam, że realizuje się teraz tzw "czarny" scenariusz polegający na manipulacji informacją. Podkreślane są słabe strony Eurolandu (Państwa PIIGS). Najpierw Grecja, teraz WSJ pisze o jeszcze gorszej sytuacji Włoch. Według mnie będzie to zaprogramowany spadek poziomu EURUSD ale czas pokaże.

W najbliższym tygodniu zakładam konto Real u Admirałów i zaczynam na żywo.

pozdrawiam i niech trend będzie Waszym przyjacielem

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na H4 MACD dał sygnał na BUY. Czekam na potwierdzenie pozostałych wskaźników na H4. Jeśli się zgodzą, należy oczekiwać nadejścia korekty a co za tym idzie pozycje krótkie zostaną zamknięte (ale muszę to zobaczyć na D1 najpierw). Generalnie póki co na D1 nadal jesteśmy w silnym trendzie spadkowym. Jutro zebranie ministrów fonansów UE w sprawie bezpieczeństwa waluty no i Goldman Sachs już zaczyna prognozować odwrócenie trendu więc czujność w najbliższych dniach jest bardzo wskazana. Pozdrawiam, Ł.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na H4 zaczyna sie odreagowanie. Jeśli zobaczę to samo na D1 zamykam pozycje. W przeciwnym razie ruch korekcyjny nie będzie na tyle silny żeby zagrozić pozycjom na D1. Ta korekta to świetna okazja żeby dołączyć się do trendu.

Pozdr.

EDIT 15:33, 18-Maj-2010:

Na H4 wyraznie widoczny początek odreagowania. Poziom dookoła którego tańczy nam cena (na H4) według moich przybliżeń to 1.2383. Póki co nic nie zamykam ponieważ na D1 nie widać oznak odbicia, więc może być tak że aktualna sytuacja to tylko "straszak". Przekonamy się w najbliższych godzinach i dniach. Ta chwila niepewności to jednak dobry moment na dołączenie się do trendu w odpowiednim momencie. Dam znać kiedy (wg mnie).

pozdr, Ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

Dzisiejsze zawirowania okazały się być krótką korektą tylko na H4. Pomimo tego tym, którzy zamknęli, nie zalecam w tej chwili dołączać się do trendu, to nie jest dobry moment (przynajmniej na H4 i dłuższych). Ci, którzy trzymają otwartą krótką (D1) niech nie ważą się zamykać ;) póki co wykres mówi że jedziemy w dół.

Po ogłoszeniu przez Amerykanów statystyk dot. ilości wydanych pozwoleń na budowę trend znów powoli nabiera rozpędu czego wynikiem jest nadal otwarta od 18.03 krótka z 1335 pipsów onboard.

pozdrawiam

Ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ponownie.

Dzisiejsze zawirowania okazały się być krótką korektą tylko na H4. Pomimo tego tym, którzy zamknęli, nie zalecam w tej chwili dołączać się do trendu, to nie jest dobry moment (przynajmniej na H4 i dłuższych). Ci, którzy trzymają otwartą krótką (D1) niech nie ważą się zamykać ;) póki co wykres mówi że jedziemy w dół.

Po ogłoszeniu przez Amerykanów statystyk dot. ilości wydanych pozwoleń na budowę trend znów powoli nabiera rozpędu czego wynikiem jest nadal otwarta od 18.03 krótka z 1335 pipsów onboard.

pozdrawiam

Ł

Nie cieszy mnie widok dalszych spadków, no ale nie będę się na siłę pchał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Bardzo ciekawy dzień dzisiaj mieliśmy:

* o 15 był idealny moment na dołączenie się do długiego trendu spadkowego

(pomyliłem się co do zalecenia w postach powyżej gdyż H4 nie dał sygnału natomiast na H1.... Poezja ;) )

* LOWEST PRICE dzisiaj: 1.2161

A u mnie na otwartej została przekroczona magiczna granica 1400 pipsa (g. 22:07)

będzie się działo ;)

pozdro, Ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ciekawa sytuacja na wykresie Daily - dwie duże przeciwne świece i aktualna, spadkowa... nie zamykałem pozycji gdyz na D1 nie ma ku temu powodów (póki co). Szybki wzrost ceny EURPLN (w ciągu ostatnich dwóch dni) może być zwiastunem dalszego wycofywania kapitału z rynku europejskiego a więc dlaszych spadków EURUSD, ale to mój prywatny pogląd. EURPLN używam jako "oscylatora nastrojów".

Jakkolwiek się nie stanie, czekam na korektę aby dołączyć do trendu. Aktualny trend spadkowy trwający od 04.12.2009 trwa już niemal tyle czasu co poprzedzający go trend wzrostowy (D1) który trwał od 05.05.2009. Jak to mówią Amerykanie: "Sell in May and GO AWAY!" zobaczymy co będzie. Otwarta krótka wróciła z 1400 pipsów na 1276 ale nigdy nie wiadomo czy to już koniec. Ucieszyłbym się gdyby trafił mi się początek dłuuugiego wzrostu do końca roku.

Rachunek rzeczywisty w Admiral Markets założony. 3majcie kciuki.

pozdr

Ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Bardzo, ale to bardzo ciekawie chodzi wykres. Nadal trzymam otwartą krótką. Poziom oporu po przebiciu którego zamykam: 1.2612.

Ja czekam na nowe świeczki i jak się utrzyma kurs poniżej twojego poziomu, to wtedy otwieram shorta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zerkam na tą świeczkę dzisiejszą z D1 i jestem w ciężkim szoku jakich widełków doświadczyliśmy. Dzień był strasznie nerwowy. Ale powiem Wam coś, na Daily, nadal nie widzę na horyzoncie wzrostów :) Rzecz jasna może się to zmienić w każdej chwili więc zastrzegam te informację na godzinę publikacji postu :)

Mały off top: jak będę w gda to warto byłoby Was poznać Panowie z traderteam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały off top: jak będę w gda to warto byłoby Was poznać Panowie z traderteam.

Denon tam mieszka, ja na południu w Rybniku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały off top: jak będę w gda to warto byłoby Was poznać Panowie z traderteam.

Denon tam mieszka, ja na południu w Rybniku ;-)

Damy radę ;)

Dobra ostatni komentarz na dzisiaj, bo czekałem na wygenerowanie się świeczki:

* dzisiejszy zakres widełek to aż 300 pips!!!

* 1.2554 - najnowszy poziom wsparcia trendu spadkowego

* jesteśmy w słabej korekcie

* MACD sugeruje nadejście silniejszej korekty (i dobrze, bo rachunek u Admirałów już założony)

** w gratisie obrazek, trochę odchudzony żeby było mniej więcej widać ;)

*** EDIT 00:24, no dobra, jeszcze jeden obrazek żeby mieć pojęcie jak to się nam trend układał i kiedy ;)

**** EDIT 00:40, tym razem to naprawde ostatni obrazek. Przebiliśmy poziom wsparcia z zeszłego roku co doskonale widać na Weekly. Porozpinałem wujka <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego i rezultat możemy oceniać na załączonym obrazku... generalnie wygląda na to, że prawdopodobne jest osiągnięcie EURUSD 1.08-1.11 (poziom 161.8) ale jest późno i mogę się przecież mylić ;)

dobrej nocy,

Ł

1.gif.ca12b84f51009de199631aad4a83dbb9.g

2.gif.4acbc3c2c8714619c88b73db62880502.g

3.gif.316a4fe1594db4ff2d8a82d7383ccca7.g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wszedł SL.

Ale wykres D1 mówi:

* zrobiła się świeczka w kształcie spadającej gwiazdy (odwrócony młotek)

* kompletny brak sygnałów na odwrócenie trendu na D1

wniosek:

Sell Stop (H4) @ 1.245 ze SL 1.2455 :) i jedziemy dalej w trenda ;)

pozdrawiam

Ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością na Sell, gdyż SL ustawiony jest powyżej ceny sprzedazy. Popieram ten ruch na sprzedaz, to wlasnie mowi wykres. ja bede wchodzil wyzej ale muszw zobaczyc sygnala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...