Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

turbotrzcina-wracaj do wykresow.Dobrze radze.

Osobiście też nie jestem fanem EA, jednak w większości przypadków każdy musi sam dojść do tego, co w jego przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem. Z wypowiedzi turbotrzciny wynika, że dopiero rozpoczął swoją fascynację robotami - pozwólmy mu nacieszyć się tym "Graalem" ;-).

Nie chodzi o to, że nie można odnieść sukcesu na rynku używając w tym celu robotów. Oczywiście, że można, jednak ja osobiście znam wielu traderów, którym się to niestety nie udało. Chociaż z drugiej strony jest kilka osób, którym fascynacja robotami przyniosła bogactwo. Przykładem są tutaj założyciele funduszu C-Quadrat o których to w podobnym kontekście wspominałem przy okazji tematu dotyczącego systemów manualnych z USA.

Niemniej jednak życzę sukcesów. Bardzo chętnie poznam wnioski turbotrzciny po tym jak zdecyduje się (o ile tak będzie) zastosować system na realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna przyznałbym Wam obu rację. Stworzyłem niezliczoną ilość robotów (praktycznie od początku zajawki forexowej już je programowałem) i nigdy żaden z nich nie porządnie nie zadziałał. No dobra, na jakieś długie średnie dawało jakoś bez rewelacji radę. Wszystkie programy tworzyłem na bazie teorii w książkach i efekty były mizerne.

W momencie kiedy zrozumiałem że wszystko co mamy, to bieżąca cena oraz matematyka ją opisująca, kiedy zapomniałem o Fibbo, i roznych innych wskaźnikach, w momencie kiedy przeczytałem wywiad z mistrzem Automated Trading Championships - Lilliputem, w momencie kiedy zniknął cały subiektywizm wynikającej z mojej domniemanej oceny wykresów, nagle okazuje się, że tak napisany program działa. Oczywiście tradeowanie z wykresów jest też jakimś sposobem, w którym zacząłem nawet czuć się dobrze używając Heikin Ashi i Fibbo.

Więc, coś jednak musi w tym być. Być może jeszcze nikt z nas łącznie ze mną nie chce uwierzyć że się udało. Jednak na tą chwilę, kiedy wyniki mówią same za siebie, kiedy jedyne co robię to kontrolowanie Balance'u od czasu do czasu, kiedy nie towarzyszą mi emocje - fizycznie zarabiam. Dlaczego się nie boję potestować live na real'u? Bo Na realu podobnie jak w manualnym tradingu, gram ultra niskim lotem... minimalizuje ekspozycje na ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No koledzy chwila cierpliwości bo na EURUSD euro dalej sie umacnia no jak dobrze pójdzie to dobijemy do 1.3738 i przejdzie. Narazie cierpliwość ( nie proponuje buy bo może dalej spadać)

turbotrzcina wracaj do wykresów bo nie ma kto ich tu wrzucać :) a Twoje były przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na D1 chyba ten duży RGR prowadzi za sobą małego braciszka :D ich prawa strona głów miałaby być w kształcie długiej świecy (11 sierpień i 7 wrzesień ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie wzrosty zostały właśnie w 50% zniwelowane (zniesienie fibo 50.0), jednak korekta ta została na daną chwilę wyhamowana.

Przy przebiciu poziomu 1.2920 otworzę długą pozycję, a gdy zostanie przebity poziom fibo 50.0 będę starał się wejść w krótką.

analiza_eur_usd.gif.416f7d115ffd7162395d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pozostało do otwarcia i mam nadzieję, że ukształtuję się choć niewielki dołek, który pozwoli na ustalenie SL, mniejszego niż 300 pipsów.

analiza_eur_usd.gif.372936d8280f88291fc6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie kurs EUR/USD rośnie i można by powiedzieć, że za szybko zamknąłem pozycję, ale trzeba się cieszyć z tego co jest, a po fakcie fajnie się mówi :-)

Kurs trochę za szybko rośnie, przez co wykres nie daje szansy na otwarcie długiej pozycji (wyczekuję głębszej korekty, żeby otworzyć zlecenie).

analiza_eur_usd.gif.c751ed4cee57f7274c10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień wzrostów i brak sygnałów korekty, a tym samym momentu to włączanie się w trend wzrostowy. Wzrosty jednak mogą cieszyć, ponieważ posiadam otwartą pozycję na parze EUR/GBP.

analiza_eur_usd.gif.9b5e6dc7c80a3abed618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs właśnie znalazł się w okolicy oporu (1.3694) i może to być okazja do korekty, a tym samym do otwarcia długiej pozycji.

analiza_eur_usd.gif.10405d95bfa315c0eaec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastąpiło przebicie oporu na 1.3694 i końca wzrostów, jak na razie nie widać. Pozostaje jedynie dalej czekać na ewentualne spadki.

analiza_eur_usd.gif.49d3f7eade4bf6495918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie lubię korekt składających się z jednej świecy (nie wliczam spadkowej świecy z 3.10 - niedziela), postanowiłem nie otwierać długiej pozycji. Dodatkowo mocne wzrosty z 5.10 wpłynęły na to, że zostawiłem parę EUR/USD w spokoju.

analiza_eur_usd.gif.5e5ac93a27d09ec7e172

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pending Sell 0.02 @ 1.4006 SL 1.4046 - wszedl.

Nemesis, jak nie widac końca? 8-)

Bearish Gartley na D1, Stochastic 14,5,3 na D1... dzisiejsze dane z rynku USA (non-farm payroll) jak zwykle spowodowały trzęsienie ziemii :) zobaczymy co się będzie działo. SL tymaczasowo w cenie otwarcia 1.4006.

A tak w ogóle to witam ponownie :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to roboty się znudziły ?

Witam witam kolegę po fachu :)

No ja długą zamknąłem jeszcze przed spadkiem poniżej 3.90 i teraz czekam co rynek pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pending Sell 0.02 @ 1.4006 SL 1.4046 - wszedl.

Nemesis, jak nie widac końca? 8-)

Bearish Gartley na D1, Stochastic 14,5,3 na D1... dzisiejsze dane z rynku USA (non-farm payroll) jak zwykle spowodowały trzęsienie ziemii :) zobaczymy co się będzie działo. SL tymaczasowo w cenie otwarcia 1.4006.

A tak w ogóle to witam ponownie :)

Widzę, że lubisz pod prąd otwierać ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znudzily sie, ale wieksze pipsy robie tradujac hybrydowo toolem korHarmonics.

Co do robotow, wchodzimy wlasnie w etap sieci neuronowych - algorytmow samouczacych sie. Ale zanim cos sie wyklaruje - pozwolilem sobie posiekac z chart'ow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że lubisz pod prąd otwierać ;)

Zalezy w jakim Tajmfrejmie hehe ;) Daily pokazuje spadki i chcialbym wyrwac ze 300-400 pipsow zanim znowu odbije na maksa w gore (patrz Monthly)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najładniej prezentująca się para ze wszystkich, gdzie obserwowaliśmy dość mocny spadek, który aktualnie zaczyna wyhamowywać, wręcz powracać. Jeżeli jutro pojawi się wzrostowa świeca, to z dużym prawdopodobieństwem w czwartek na otwarciu otworzę długą pozycję - ukształtuje się wtedy piękny dołek.

analiza_eur_usd.gif.c4db924bd799e6117e1a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utworzył się ładny dołek, o którym mówiłem we wcześniejszym poście, dlatego też od dzisiejszego otwarcia świecy, jestem na długiej pozycji.

Aktualnie +124 pipsy.

analiza_eur_usd.gif.110ec9559b96f6847279

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...