Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

zbinow3411

FOREX a DG

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiałem się nad założeniem jednoosobowej DG i grać na rynku Forex. Czy jest tak możliwość? Co myślicie?

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest to możliwe.

Zastanawia mnie tylko, jeśli ktoś będzie często ponosił straty, to może wpaść w tarapaty.

Co miesiąc należy opłacać ZUS, to ok 900 zł miesięcznie, chyba że to pierwsza DG więc jest to ok. 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, można taką działalność prowadzić, pod warunkiem, że inwestycje na rynku nie są naszą główną działalnością. W przeciwnym wypadku trzeba mieć odpowiednie uprawnienia.

Czyli prowadzisz sobie sklep z oponami, a zyski z działalności inwestujesz na Forexie i nikt nie powinien się tego przyczepić.

Powyższa wiadomość jest tylko moją opinią i nie stanowi porady prawnej ani nie musi się to pokrywać z aktualną sytuacją prawną w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gotowe rozwiązanie.

W ramach spółki z o.o. pod fachowym traidingiem można zainwestować i spokojnie odbierać zyski.

Informacje na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli sie rejestruje dzialalnosc gospodarcza, jednoczesnie pracujac, ma to sens. Nie placi sie skladek na ZUS, jedynie skladke zdrowotna /ktorej znaczna czesc odlicza sie od podatku/, a mozna wpuscic w koszta wydatki na szkolenia, literature, internet ,komputer itp. sam to robie i dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam gotowe rozwiązanie.

W ramach spółki z o.o. pod fachowym traidingiem można zainwestować i spokojnie odbierać zyski.

Informacje na PW[/quote/]

spolka zoo ma wade, podwojne opodatkowanie, warto wtedy polaczyc ja z komandytowa, ale to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

spolka zoo ma wade, podwojne opodatkowanie, warto wtedy polaczyc ja z komandytowa, ale to inna bajka

Tylko w sytuacji, jeżeli zyski z działalności podstawowej są wypłacane dla udziałowców. W przeciwnym razie pozostają one w spółce i są "reinwestowane", co powoduje, że brak jest podwójnego opodatkowania. Oczywiście do czasu powstania zysku na koniec danego roku (przy założeniu braku straty do odliczenia z lat poprzednich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...