Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Quintrix

Tester MT4 - Mega LoL

Może ktoś w Was spotkał się z czymś takim....

Ta sama strategia testowana w testerze w różnych miesiącach, w jednym programie wynik taki:

test1vx.jpg

w drugim programie w tym samym okresie:

test2pt.jpg

Z tego co doszedłem, to wynik jest spowodowany dokładnością testowanych danych.

Pierwszy program miał niezbyt dokładne dane aż do około grudnia 2011, po czym krzywa zaczęła zachowywać się tak jak w drugim programie, w którym mam dokładną historię danych w całym okresie i tutaj krzywa zawsze spada.

Oczywiście pożądanym wynikiem jest wynik pierwszy. Gdy zobaczyłem tą krzywą, to oczy wyszły mi z orbit :D Niestety testy w drugim programie ostudziły mój entuzjazm.

Tutaj powstaje naturalna konkluzja.... gdyby udało się pominąć niektóre dane, tak jak to robi tester w 1-szym przypadku, to byłoby się milionerem przy wykorzystaniu testowanej strategii.... Teraz tylko zasymulować te braki ;)

Innym tematem jest to, ze cały ten tester jest do kitu... skoro potrafi AŻ tak przekłamywać i nigdy nie wiemy kiedy to robi :)

Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Na to składa się wiele rzeczy:

- różne dane,

- różne wartości spreadów,

- różna jakość danych,

A przy testach live dochodzi kwestia realizacji zleceń, czyli rekwotowań, poślizgów i innych.

Podsumowując, backtest daje Ci tylko jakiś tam minimalny podgląd na to jak strategia by się zachowała wcześniej jednak nawet jeśli tam generuje miliony to jeszcze musisz przebrnąć przez parę mórz i oceanów problemów by jakoś to działało w przyszłości... ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się