Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Quintrix

Tester MT4 - Mega LoL

Recommended Posts

Może ktoś w Was spotkał się z czymś takim....

Ta sama strategia testowana w testerze w różnych miesiącach, w jednym programie wynik taki:

test1vx.jpg

w drugim programie w tym samym okresie:

test2pt.jpg

Z tego co doszedłem, to wynik jest spowodowany dokładnością testowanych danych.

Pierwszy program miał niezbyt dokładne dane aż do około grudnia 2011, po czym krzywa zaczęła zachowywać się tak jak w drugim programie, w którym mam dokładną historię danych w całym okresie i tutaj krzywa zawsze spada.

Oczywiście pożądanym wynikiem jest wynik pierwszy. Gdy zobaczyłem tą krzywą, to oczy wyszły mi z orbit :D Niestety testy w drugim programie ostudziły mój entuzjazm.

Tutaj powstaje naturalna konkluzja.... gdyby udało się pominąć niektóre dane, tak jak to robi tester w 1-szym przypadku, to byłoby się milionerem przy wykorzystaniu testowanej strategii.... Teraz tylko zasymulować te braki ;)

Innym tematem jest to, ze cały ten tester jest do kitu... skoro potrafi AŻ tak przekłamywać i nigdy nie wiemy kiedy to robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to składa się wiele rzeczy:

- różne dane,

- różne wartości spreadów,

- różna jakość danych,

A przy testach live dochodzi kwestia realizacji zleceń, czyli rekwotowań, poślizgów i innych.

Podsumowując, backtest daje Ci tylko jakiś tam minimalny podgląd na to jak strategia by się zachowała wcześniej jednak nawet jeśli tam generuje miliony to jeszcze musisz przebrnąć przez parę mórz i oceanów problemów by jakoś to działało w przyszłości... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...