Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

locoloco360

Lewarowanie na micro kontach

Recommended Posts

Witam wszystkich!!

Na początku się przedstawie mam na imię Patryk, forexem zainteresowałem się niedawno może jakiś miesiąc temu niestety przez ten miesiąc moja edukacja w tym kierunku nie była zbyt efektywna założyłem konto demo i robilem jakieś transakcje na chybił trafił ale zaczołem chodzic na wykłady o forexie i tam zaczeli coś tłumaczyć lecz niewiele rozumiałem bo kompletnie nie znałem najprostszych podstaw trafiłem na to forum trochę poczytałem jak zacząć i na początek zdobyłem książkę pana Piotra Surdela pierwszą z trylogii :)

Trochę się rozpisałem więc przejdę do mojego pierwszego pytania na forum mianowicie:

o co chodzi z tym lewarowaniem przedewszytkim myślałem, że lewar można wziąć przy jakiejś okazji jak np mamy dużą pewność(bo duże ryzyko itd) a z tego co tu czytam bez lewarowania trzeba było by za 1 lota płacić duże pieniądze więc czy lewarowanie jest standardem i czy np trzeba mówic brkerowi że chcemy to zrobić czy to robi się automatycznie wraz z otwarciem pozycji ?

Pozdrawiam,

Patryk

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.forexyestrader.com/kurs-forex-co-to-jest-lewar.html

(nie oglądałem tego. brat googl ma na wszystko odpowiedź zachęcam do samodzielnego szukania, bo podstawowych informacji jest wszędzie dużo, chyba też to było opisane w książce forex dla bystrzaków ale nie jestem pewny)

Lewar jest różny u różnych brokerów 1:100 1:200 1:500(niektórzy mówią że to hazard ale ja tam wolę ten, bo dysponuje małymi kwotami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa kwestia, którą należy pojąc w kontekście lewarowania jest taka, że broker umożliwia nam wykorzystanie maksymalnej dźwigni o danej wartości.

Dla przykładu weźmy, że jest to 1:100. Przy takim założeniu posiadając 1000$ możemy otwierać pozycje o wolumenie 100 000$, czyli operować maksymalnie 1 lotem. Nie oznacza to jednak, że należy za każdym razem wykorzystywać pełen przyznany limit. Otwierając pozycję o wolumenie 0.02 lota, czyli wystawiając się na ekspozycję ryzyka równego 2000$ - wykorzystujemy tak naprawdę dźwignię w wysokości 1:2, mimo iż mamy możliwość użycia jej wielokrotności.

Brokera nie trzeba informować o tym jaką dźwignię mamy zamiar użyć. Posiadany kapitał z góry definiuje ile to będzie maksymalnie, gdyż wystarczy pomnożyć posiadany kapitał przez maksymalną wartość dźwigni, aby uzyskać najwyższą możliwą wartość nabytej waluty (zakładając zgodność z walutą kwotowaną). W moim mniemaniu nie jest to jednak potrzebne, gdyż wykorzystanie dźwigni chociaż w połowie, bardzo często kończy się bankructwem. Podanie wielkości zawartej pozycji jest zawsze równoznaczne z przyjęciem określonej dźwigni. Oczywiście przy założeniu, że pozycja ta występuje samodzielnie, gdyż w przeciwnym razie należy sumować wartości, aby następnie całość odnieść do posiadanego kapitału (uwzględniając zyski/straty z pozycji otwartych).

Zapewniam, że temat jest o wiele łatwiejszy do zrozumienia, niż mogłoby się wydawać po przeczytaniu powyższych informacji. Aby wszystko było jasne - proponuję zapoznać się z definicjami słów: wolumen, waluta bazowa, waluta kwotowana, margines, lot/minilot/microlot. Tego typu rozeznanie z pewnością ułatwi przyswojenie informacji zawartych w powyższym wpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...