Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

bloodbroker

Zostawiłem zlecenie, a rynek jest zamknięty - ważne pytanie

Recommended Posts

Witam! Nawaliłem i to ostro, zostawiłem otwarte zlecenie, a giełda została zamknięta na weekend. Nie ustawiłem w tym zleceniu SL i TP....

Czy kursy podczas weekendu zmieniaja sie? Jezeli tak to w przypadku niekorzystnej zmiany mozliwe jest wejscie na debet...?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w weekend rynek jest zamknięty, więc ceny się nie zmieniają. Z tym że po weekendzie czasem cena skacze robiąc "lukę cenową' także po weedendzie moze sie szybko zmienić ale to nie reguła. A na debet nie wejdzie bo jest margin call.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że nie zmieniają się na Twojej platformie nie znaczy, że nie zmieniają się w ogóle... ;)

Widziałem, że takie samo pytanie autor zadał u mnie na forum, a tam już jest szczegółowa odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że nie zmieniają się na Twojej platformie nie znaczy, że nie zmieniają się w ogóle... ;)

Widziałem, że takie samo pytanie autor zadał u mnie na forum, a tam już jest szczegółowa odpowiedź.

Na przyszłość przydałby się jakiś paste, aby użytkownicy mogli również poznać odpowiedź.

(...) Jezeli tak to w przypadku niekorzystnej zmiany mozliwe jest wejscie na debet...?

Teoretycznie jest to możliwe, chociaż większość brokerów typu MM (market makers - animatorzy rynku będący przeciwną stroną transakcji) nie wzywa do uzupełnienia depozytu, gdyż odpowiednio szybko zamyka daną pozycję z automatu. Jeżeli natomiast występuje odpowiednio duża luka, to może zdarzyć się tak, że pieniędzy nie wystarczy, a wtedy jest to już kwestia regulowana przez regulamin brokera oraz jego politykę.

Istotne dla Ciebie na przyszłość jest to, że nawet ustawienie zlecenia obronnego występującego w luce, gdzie nie występują ceny transakcyjne (rynek otwiera się o wiele niżej/wyżej pomijając wskazaną cenę) powoduje brak jego realizacji. Zlecenie takie realizowane jest wtedy po najbliższej możliwej cenie, możliwie najlepszej dla klienta.

Pamiętam okres w którym trading na lukach przyniósł mi wiele tysięcy zysków, tylko dlatego, że znaleźli się brokerzy chcący realizować kilku-punktowe SLe w lukach. Rynek nie działa jednak w próżni i po pewnym czasie nie tylko luki przestały występować z takim nasileniem ale również sami brokerzy domyślili się, że taka polityka jest szkodliwa dla interesów, a co najważniejsze - nielogiczna nawet od strony pobocznego obserwatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem oto i on:

Witaj,

Zostawienie pozycji na weekend wiąże się z ryzykiem i bez znaczenia czy masz ustawiony Stop Loss oraz Take Profit czy też nie. WYgląda to tak, że rynek pracuje cały tydzień (łącznie z weekendami) jednak w soboty i niedziele płynność i zmienność są przeważnie tak mizerne, że brokerzy nie umożliwiają handlu swoim klientom (dochodzi do wymiany walut tylko między dużymi instytucjami). Kurs może się zmienić przez weekend i wtedy w niedzielę wieczorem rynek otwiera się luką weekendową (inny kurs niż kurs zamknięcia w piątek). Jak duże mogą to być luki? Małe ćwiczenie dla Ciebie . Uruchom platformę i posprawdzaj sam na różnych parach jak to się kształtowało. Wystarczy poznajdywać punkt końca handlu w piątek i zobaczyć co było chwilę później.

SL i TP nie mają znaczenia ponieważ nawet jeśli otworzyłeś pozycję BUY po cenie 1.0050, ustawiłeś Stop Loss na 1.0030, rynek zamknął się na 1.0040, a otworzył się w niedzielę wieczorem na poziomie 1.0010 to pozycja jest zamykana po pierwszej cenie rynkowej, czyli 1.0010 i tracisz więcej niż zaplanowałeś.

Już chyba żaden broker nie realizuje zleceń w luce po cenie ustalonej przez klienta (inaczej musiałby dopłacić różnice z własnej kieszeni).

Drugie pytanie. Czy możesz wejść na debet? Tak, istnieje taka możliwość jeśli luka będzie duża przy małym stanie rachunku i wysokim wolumenie otwartej pozycji. Co dalej? To już zależy od brokera. Jeden wyzeruje debet i nie będzie tematu, a drugi będzie wymagał od Ciebie dopłacenia różnicy.

Odpowiedź tkwi w regulaminie/umowie, którą zaakceptowałeś w momencie zakładania u niego rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...