Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

AsFX

Commodity Channel Index (CCI, indeks kanału towaru).

Recommended Posts

Wskaźnik autorstwa Donalda Lamberta, stosowany pierwotnie w analizie technicznej giełd towarowych, z czasem także giełd papierów wartościowych. CCI (Commodity Channel Index) jest wskaźnikiem bazującym na tzw. kursie typowym (Typical Price: (H+L+C)/3 gdzie: H-maksimum, L-minimum, C-cena zamknięcia) i odchyleniu kursu typowego (TP) od średniej tego kursu w stosunku do części uśrednionego odchylenia w okresie N sesji. Przy obliczaniu wskaźnika najczęściej stosuje się okres czternastodniowy.

Sposób interpretowania CCI polega na traktowaniu go jako znacznika przewartościowania/niedowartościowania. Jeżeli wartość CCI przekracza granice +100, może to oznaczać przewartościowanie i zapowiadać rychły trend zniżkujący. Analogiczna sytuacja może również zaistnieć, gdy wartość CCI zejdzie poniżej granicy -100: może to oznaczać niedowartościowanie i i nadejście wzrostów w najbliższych notowaniach.

Cechą charakterystyczną CCI jest to, że najczęściej generuje on sygnały kupna wcześniej niż inne wskaźniki.

Tutaj screen.

c217a850ec6f009am.gif

Osobiście mogę powiedzieć że jest to moim zdaniem wskaźnik generujący jedne z pewniejszych sygnałów. Wykorzystuję go zawsze do analizy i staram się go nie ignorować.

Tyle ode mnie. W razie czego dodawajcie od siebie, poprawiajcie jeśli popełniłem błąd.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cechą charakterystyczną CCI jest to, że najczęściej generuje on sygnały kupna wcześniej niż inne wskaźniki.

Zgadzam się ale... spora ilość sygnałów jest błędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze przyznac ze korzystalem kiedys z CCI . Lecz sygnaly z tego wskaznika najlepiej potwierdzic innym wskaznikiem lub zdrowym rozsadkiem ;). Daj mase sygnalow to prawda ale wiekszosc jest bledna . Z CCI najlepiej korzystac na wiekszych interwalach D1 , W1 .

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...