Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Uszek

Jak przygotować się do zawodu futures tradera?

Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

W przyszłości chcę pracować jako futures trader, firma w której chcę pracować specjalizuje się w handlu:

- kontraktami krótkoterminowych stóp procentowych STIRs (Euribor, Short Sterling, Eurodollar, Euroswiss),

- indeksami (DAX i FTSE, S&P 500),

- obligacjami (Bund, Gilt, T-Note),

- produktami towarowymi (ropa, gaz, artykuły rolne (zboża, kawa, kakao)).

Problem jest taki że obecnie mam małe pojęcie na temat inwestowania, więc chcę samodzielnie opanować niezbędne podstawy. Przeczytałem książkę Murphyego "Analiza techniczna rynków finansowych" i gram teraz wirtualnymi pieniędzmi na platformie TMS Direct (na indeksach giełdowych i obligacjach).

Chciałem Was zapytać co jeszcze powinienem robić aby nauczyć się inwestowania wyżej wymienionych walorów?

Czy powinienem skupić się na czytaniu książek (jeśli tak to jakie?), może skupić się na graniu wirtualnymi pieniędzmi (jeśli tak to w co je inwestować?).

Czy platforma TMS Direct jest dobra czy powinienem ją zmienić na inną?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki (nawet te oczywiste, dla mnie mogą być one bardzo pomocne) i wskazanie materiałów, które pomogą mi nauczyć się inwestowania wyżej wymienionych walorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem, po oponwaniu podstaw, przede wszystkim powinieneś zacząć grać na prawdziwych środkach. Nie muszą to być jakieś zawrotne sumy ale ważne żeby były realne. Dlaczego? Ponieważ obstawiam, że w firmie w której chcesz pracować, nie będziesz grać na demie i kapitał jaki zostanie Ci powierzony będzie większy niż przeciętnego inwestora indywidualnego. Nie dość, że przy środkach realnych wchodzą do gry emocje to jeszcze dochodzi dodatkowe obciążenie psychiczne w związku z tym, że nie są one Twoje.

Co do platformy to tak naprawdę "jeden pies". Potestuj parę, bo nie wiadomo na jakiej przyjdzie Ci grać w przyszłości w tej firmie. Zobacz czym się różnią, postaraj się każdą dobrze poznać.

Nie wnikam na jakiej zasadzie będzie odbywał się sam handel w w/w firmie ale skoro wiadomo na czym grają to postaraj się poznać każdy z tych instrumentów, obserwując ich zachowanie, analizując historię pod każdym kątem.

Tyle ode mnie ;).

Pozdrawiam i powodzenia,

P.M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

W przyszłości chcę pracować jako futures trader, firma w której chcę pracować specjalizuje się w handlu:

- kontraktami krótkoterminowych stóp procentowych STIRs (Euribor, Short Sterling, Eurodollar, Euroswiss),

- indeksami (DAX i FTSE, S&P 500),

- obligacjami (Bund, Gilt, T-Note),

- produktami towarowymi (ropa, gaz, artykuły rolne (zboża, kawa, kakao)).

(...)

Analizując powyższe zgaduję, że może chodziić o firmę OSTC, jednak nawet jeżeli nie, to zestawienie instrumentów sugeruje, że nie musi tutaj chodzić o trading kierunkowy (AT/AF), tylko o spready na STIRs'ach lub innych skorelowanych ze sobą rynkach.

W związku z powyższym Twoim zadaniem powinno być nie tylko zrozumienie standardowego podejścia do tradingu za jakie uznajemy kupowanie nisko i sprzedawanie drogo (analogicznie sprzedawanie drogo i odkupywanie nisko), ale również zrozumienie zagadnień dotyczących analizy międzyrynkowej, korelacji między instrumentami, a także zależności między rozliczaniem danego przedmiotu transakcji w różnych walutach, zagadnień związanych z kalendarzem wygasania kontraktów, jednostkami rozliczeniowymi dotyczącymi gramatury czy też miejscem handlu.

Wspomniane zagadnienie jest jednym na które próżno szukać materiałów edukacyjnych lub też specjalistycznych szkoleń. Wraz z nemesisem poświęciliśmy 2 lata na zbieranie informacji i tworzenie fundamentów edukacyjnych dla dalszej pracy na spreadach, przy czym nawet dzisiaj nie jest to jeszcze kompletne w takim stopniu, aby mogło stanowić alternatywę dla tradycyjnego handlu walutami w którym to się specjalizujemy.

Pozycją książkową godną polecenia jest "Międzyrynkowa Analiza Techniczna", również autorstwa Murphy'ego, jednak stanowi ona jedynie wejście w temat zależności między rynkami, co w jego przypadku nadal przypomina trading kierunkowy z taką różnicą, że realizowany niekiedy na spredach.

Tak czy inaczej życzę powodzenia, gdyż masz przed sobą nie lada wyzwanie. Pamiętaj też, że strategie realizowane przez tego typu firmy prop-tradingowe jak omawiane są dla nich opłacalne często jedynie dlatego, że wypracowują wysokie obroty (czasami bardziej istotne, niż same zyski na działalności statutowej), co przekłada się na ograniczenie kosztów transakcyjnych do ekstremalnego minimum. W przypadku traderów indywidualnych strategie te bardzo często w swojej pierwotnej formie nie mają racji bytu, przez co muszą być odpowiednio modelowane.

Na koniec jeszcze mała uwaga. Firmy o których wspominałem wolą o wiele bardziej osoby bez doświadczenia, aniżeli te które same potrafią radzić sobie na rynku. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że o wiele łatwiej jest nauczyć początkującego swoich technik, niż specjalistę oduczyć dotychczasowych przyzwyczajeń. Działalność tradingowa w takich miejscach bardzo często różni się od standardowego zarządzania, jakie ma miejsce na portfelach indywidualnych czy wśród managerów funduszy hedgingowych na świecie. Brak jest w tym przypadku bardzo często swobody, przy czym jest wiele ograniczeń co do stosowanej strategii, a także małe pole ewentualnego rozwoju, jako tradera (rozwój w kierunku lidera grupy etc.).

Najlepiej będzie jak sam pójdziesz i się przekonasz, bowiem może się okazać, że to co zastaniesz będzie znacznie odbiegało od Twoich wyobrażeń. Jeżeli będzie odwrotnie, to tylko z korzyścią dla Ciebie.

Nadmieniam, że nigdy nie pracowałem w wymienionej firmie, ani w formule prop-tradera. Oznacza to, że powyższe informacje stanowią jedynie moją osobistą opinię na bazie zbioru uzyskanych informacji lub też są wynikiem dalszej dedukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...