Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Aven

Opcje walutowe -prawo czy obowiązek?

Definicja podaje:

Opcja walutowa – umowa zawarta pomiędzy nabywcą (kupującym) a wystawcą (sprzedającym), według której nabywca ma prawo a nie obowiązek do kupna albo sprzedaży określonej ilości waluty.

Słyszałem o transakcji, w której przedsiębiorstwa sprzedawały walutę bankowi z uwagi na spekulacje, iż jej wartość spadnie. A stało się odwrotnie. I musiały ją póżniej w określonym terminie wykupić, na czym straciły. Chodziło o transakcje opcji walutowych oczywiście.

Moje pytanie brzmi: dlaczego musiały ją wykupić, skoro jak mówi definicja -jest to prawo a nie obowiązek kupna.

Dukascopy Bank - forex  forum i opinie
Definicja podaje:

Opcja walutowa – umowa zawarta pomiędzy nabywcą (kupującym) a wystawcą (sprzedającym), według której nabywca ma prawo a nie obowiązek do kupna albo sprzedaży określonej ilości waluty.

Zwróć uwagę na to, że mowa jest o nabywcy opcji, a nie o wystawcy.

Słyszałem o transakcji, w której przedsiębiorstwa sprzedawały walutę bankowi z uwagi na spekulacje, iż jej wartość spadnie. A stało się odwrotnie. I musiały ją później w określonym terminie wykupić, na czym straciły.

Zakładam, że ta część jest dla Ciebie zrozumiała.

Chodziło o transakcje opcji walutowych oczywiście.

Moje pytanie brzmi: dlaczego musiały ją wykupić, skoro jak mówi definicja -jest to prawo a nie obowiązek kupna.

Wracając do meritum. Sytuacja polskich przedsiębiorstw była taka, że w wielu przypadkach przyzwyczaiły się one do otrzymywania premii za wystawianie opcji, co w końcu przy zwiększonym wolumenie doprowadziło do ekstremalnych strat, gdy kurs w końcu poszedł w stronę przeciwną do zakładanej.

Na przyszłość zachęcam do wykorzystania funkcji "szukaj", gdyż temat ten był już na naszym forum przerabiany i nie ma sensu powielać wątków. Dodatkowo zakładam, że definicja jest cytatem, zatem prosiłbym o podawanie źródła cytowanego tekstu.

Wątki dot. omawianego zagadnienia:

Opcje walutowe - ważne aspekty

Opcje walutowe=upadek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się