Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

raposo

BRE Forex ECN - mForex - łap promocję, najtaniej na rynku

Recommended Posts

Witam,

Widzę, że na forum nie ma takiego tematu więc postanowiłem go założyć.

Dom Maklerski BRE pojawił się ze swoją ofertą Forex pod koniec 2012 roku (koniec września) więc na rynku są stosunkowo krótko jednak już wyraźnie zaznaczyli swoją obecność i zyskali uznanie inwestorów.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z BRE na początku stycznia i od tego czasu nie usłyszeliśmy jakichkolwiek narzekań na spready, obsługę klienta czy realizację zleceń. Ale może teraz parę słów o ofercie.

  • - Spready zaczynające się od 0.0 pips (średnio na EUR/USD 0.2 pips),
    - Dostęp do rynku ECN i ogromnej płynności,
    - Dostęp do głębokości rynku Market Depth (do 5 poziomów dla kupna i sprzedaży),
    - Minimalny depozyt 100 PLN,
    - Dźwignia finansowa 1:100,
    - Minimalny wolumen transakcji 0.01 lota,
    - Prowizja na walutach tylko *0,0045%,
    - Możliwy scalping i hedging,
    - Platforma MetaTrader 4 z innowacyjnym narzędziem do zawierania transakcji BRe Smart - Orders,
    - Platformy mobilne na iPhone, iPad, Android oraz platforma Web uruchamiana z poziomu przeglądarki,
    - Dostęp do walut (57 par), indeksów giełdowych (17 indeksów), metali szlachetnych, towarów i obligacji (22 instrumenty), na jednej platformie - łącznie ok. 100 instrumentów!
    - renomowany podmiot podlegający nadzorowi KNF,
    - całkowicie bezpłatne i szybkie transfery środków pieniężnych w obrębie grupy kapitałowej BRE Banku (mBank, MultiBank, BRE Bank).

*Obecnie trwają promocje prowizji, gdzie klienci Forex Club mogą liczyć na 25% rabat prowizji. Mało tego, łączy się to z promocją samego BRE, dzięki czemu można uzyskać prowizję nawet na poziomie 0,001688%. To najniższa prowizja na rynku :).

Szczegóły na naszej stronie tutaj:

http://forexclub.pl/brokerzy/bre-forex/promocje/

Zachęcamy do zapoznania się z BRe Smart Orders, które bardzo usprawnia zawieranie transakcji:

http://forexclub.pl/brokerzy/bre-forex/ ... rt-orders/

W razie wątpliwości lub pytań związanych z brokerem prosimy o kontakt tu lub na jeden z podanych na naszej stronie.

Pozdrawiamy,

Zespół Forex Club

mForex - BRE ECN, Ocena: 10 na 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy przyjemnośc poinformować wszystkich traderów, iż wprowadziliśmy stały 10% rabat prowizji dla naszych klientów w BRE Forex. Rabat obejmuje zarówno nowe rachunki, jak i konta, które zostały założone dotychczas.

Rabat łączy się z innymi promocjami, które oferuje broker, co sprawia, że oferta staje się jedną z najbardziej konkurencyjnych w Polsce.

Po szczegóły zapraszam na naszą stronę:

http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... orex-club/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś korzystał i ma jakieś przemyślenia a propos, widzę, że konto mini jest od 500 zł a nie od 1000 jak u innego brokera, jak dla takiego początkującego jak ja w dalszej perspektywie to wygląda obiecująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moja opinia nie do końca może być satysfakcjonująca jednak współpracujemy z BRE Forex od początku tego roku i w tym czasie nie słyszeliśmy żadnej negatywnej opinii od naszych klientów (a trochę ich już jest). Wszystko przebiega szybko i zadowalająco. Broker nawet nie miał żadnej awarii w kwotowaniach czy serwerach więc ostrożniejszym polecam nawet spróbować z tym minimalnym depozytem i zweryfikować czy faktycznie jest tak dobrze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele można znaleźć minusów u tego brokera, ale żeby wam piórka za bardzo nie urosły. Wadą są SWAPY, które są minusowe np. na EURUSD w obie strony. buy -3,2558 sell -2,4595.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak u większości (wszystkich?) brokerów na tej parze od bardzo dawna. Małe różnice w oprocentowaniu + marża dają właśnie taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, jak u większości (wszystkich?) brokerów na tej parze od bardzo dawna. Małe różnice w oprocentowaniu + marża dają właśnie taki efekt.

Masz chyba na myśli "wszystkich" krajowych! Generalnie globalni mają przeważnie w jedną stronę dodatnie SWAPy. Choć muszę przyznać, że od niedawna mam ciekawą sytuacje. Jeden ma sell dodatni inny buy. Można grać jednocześnie w przeciwnym kierunku u różnych brokerów i mieć zawsze SWAP dodatni :)

Co do małych różnić to raczej się nie zgodzę, przecież różnica pomiędzy euro i usd jest ok. 1% , więc całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile??? :)

W USA <0,25%, w strefie EUR 0,50% więc bardzo mało.

Jeśli ktoś ma dodatnie swapy w dwie strony to oznacza, że:

- jest to broker MM,

- ma nierynkowe stawki,

- jak tylko zaczniesz to wykorzystywać i on się zorientuje to od razu je zmieni (przerabiałem to wiele razy).

Sprawdziłem na szybko paru większych brokerów i wszyscy mieli ujemne swapy na EURUSD w obu stronach... Możesz powiedzieć jakich Ty wziąłeś pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma dodatnie swapy w dwie strony to oznacza, że:

- jest to broker MM,

- ma nierynkowe stawki,

- jak tylko zaczniesz to wykorzystywać i on się zorientuje to od razu je zmieni (przerabiałem to wiele razy).

Sprawdziłem na szybko paru większych brokerów i wszyscy mieli ujemne swapy na EURUSD w obu stronach... Możesz powiedzieć jakich Ty wziąłeś pod uwagę?

Nie zrozumiałeś mnie! Nie ma brokera, który by miał jednocześnie SWAP dodatni w obie strony. Jedynie można wyłączyć SWAP i mieć zerowe w obie strony na kontach islamskich.

Jeśli chcesz mieś w obie strony dodatnie to musisz wybrać dwóch różnych brokerów.

Tutaj masz listę, którzy dają dodatnie SWAPy na krótkich lub długich:

http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

Naciśnij na short lub long to będziesz miał posegregowane według najlepszych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, okazuje się, że bez większego znaczenia jest to czy wcześniej dobrze Cię zrozumiałem...

Ranking, który wskazałeś znam. Problem polega na tym, że wartości nie pokrywają się z rzeczywistością. Przedstawione wartości swap są wyssane z palca. Albo ktoś kiedyś wprowadził je ręcznie i zostawił same sobie lub są one aktualizowane na bieżąco przez jakieś EA jednak z kont demo. Na kontach rzeczywistych są zupełnie inne stawki ;). Sprawdź sobie paru brokerów i lepiej nie sugeruj się tym rankingiem.

Ale abstrahując od tego... Posegregowałem sobie swapy po longu - nie bałbym się wpłacić depozytu tylko do dwóch brokerów z wymienionych, którzy mają dodatni swap, a i tak wartości dla EURUSD są bliskie zeru. Dla shorta naliczyłem 4 brokerów.

To co prawda i tak bez znaczenia, bo to nieprawdziwe wartości, no ale naświetla w pewien sposób sytuację.

Nawet jeśli znajdziesz takich brokerów, którzy mają dodatnie stawki (i będą to firmy wiarygodne, a nie krzaki, gdzie strach wpłacić więcej niż 100 USD) to przy takich wartościach samo odrobienie spreadów zajmie na tyle dużo, że bardziej opłacać będą się obligacje skarbu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ranking, który wskazałeś znam. Problem polega na tym, że wartości nie pokrywają się z rzeczywistością. Przedstawione wartości swap są wyssane z palca. Albo ktoś kiedyś wprowadził je ręcznie i zostawił same sobie lub są one aktualizowane na bieżąco przez jakieś EA jednak z kont demo. Na kontach rzeczywistych są zupełnie inne stawki ;). Sprawdź sobie paru brokerów i lepiej nie sugeruj się tym rankingiem.

Zgodzę się, informacje są tylko teoretyczne i warto je potwierdzić na koncie realnym. Np. BRE ma podaną stawkę 0,33 a faktycznie jest na demo i realnym 3,29 długa, więc nie wiem skąd oni pobierają te dane ;) Zresztą z tego co widzę wszyscy polscy brokerzy mają zaniżone SWAPy dziesięciokrotnie!? Natomiast stawki u brokerów zagranicznych, których posiadam akurat na kontach realnych zgadzają się w 100% .

Ale abstrahując od tego... Posegregowałem sobie swapy po longu - nie bałbym się wpłacić depozytu tylko do dwóch brokerów z wymienionych, którzy mają dodatni swap, a i tak wartości dla EURUSD są bliskie zeru. Dla shorta naliczyłem 4 brokerów.

To co prawda i tak bez znaczenia, bo to nieprawdziwe wartości, no ale naświetla w pewien sposób sytuację.

Ostatnio dochodzę do wniosku, że posiadanie kont u 4 brokerów w zupełności wystarczy ;)

Nawet jeśli znajdziesz takich brokerów, którzy mają dodatnie stawki (i będą to firmy wiarygodne, a nie krzaki, gdzie strach wpłacić więcej niż 100 USD) to przy takich wartościach samo odrobienie spreadów zajmie na tyle dużo, że bardziej opłacać będą się obligacje skarbu państwa.

To czy to jest dobra strategia to już całkiem inny temat. Bardziej chodziło mi o pokazanie że SWAP jest jak dla mnie jedynym minusem oferty BRE. Należy przy okazji podkreślić, że przy tak wysokich wartościach w porównaniu do zagranicy i tak mają najlepsze stawki wśród polskich brokerów.

ps

Mam od dwóch dni konto realne w BRE i jestem bardzo mile zaskoczony. Podpisanie umowy w biurze brokera przebiegło bardzo profesjonalnie. Kontakt z infolinia jest natychmiastowy. Gdyby obniżyli stawki SWAP o połowę mogliby się stać światowym liderem. Prowizję można łatwo negocjować przy odpowiednim wolumenie obrotu. Polecam tego brokera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRE na razie mierzy głównie w polski rynek. Brak im jeszcze kont w obcych walutach i to jest na pewno minus, który otwarcie przyznaję. Jest jednak obiecane, że jeśli zainteresowanie wzrośnie to wprowadzą zagraniczne waluty depozytowe :).

Faktem jest, że lepiej mieć aktywny rachunek na pewno u więcej niż jednego brokera. Docelowo dwóch, trzech to dobre wyjście.

Co do swapów... Tak jak pisałem, sprawdziłem kilku największych brokerów światowych i stawki wcale nie były dużo gorsze ale niestety przy obecnych, małych różnicach w stopach procentowych w obie strony możemy spodziewać się ujemnych wartości.

Przy okazji zasugeruję im może, że mogliby lekko zmienić politykę punktów swapowych - zobaczymy co z tego będzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRE na razie mierzy głównie w polski rynek. Brak im jeszcze kont w obcych walutach i to jest na pewno minus, który otwarcie przyznaję. Jest jednak obiecane, że jeśli zainteresowanie wzrośnie to wprowadzą zagraniczne waluty depozytowe :).

To mnie mocno zaskoczyłeś tą informacją, ponieważ gdy się otwiera rachunek demo przez MT4 jest opcja wyboru rodzaj konta:

Forex z PLN

Forex-USD

Forex-EUR

O konto walutowe nie pytałem, ponieważ wracając z emigracji inwestycyjnej akurat byłem zainteresowany kontem w PLN. Już mnie bardzo znudziło przeliczanie walut z USD na PLN na potrzeby PIT ;)

Przy okazji zasugeruję im może, że mogliby lekko zmienić politykę punktów swapowych - zobaczymy co z tego będzie ;).

Daj znać gdy się dowiesz coś ciekawego. Obawiam się jednak, że z powodu braku konkurencji w FX PL nie będą zainteresowani obniżaniem zysków z SWAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na demie jest taka możliwość jednak dla rachunków rzeczywistych na razie nie widzą potrzeby tworzenia takiej opcji. Adresują swoją ofertę głównie do Polaków, a tych w 97% interesują rachunki w PLN. Myślę, że to tylko kwestia czasu kiedy wprowadzą inne waluty...

Co do swapów to faktycznie może tak być, bo inni polscy brokerzy mają wyjątkowo niekorzystne swapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@raposo: Orientujesz się jak wygląda sprawa negocjacji w sprawie usuwania zleceń przy margin level na poziomie 80%. Jest to nie negocjowalne, czy mogą dla odpowiedzialnych klientów zrobić wyjątek np. 20-30%? Jeśli w ogóle można nazwać kogoś odpowiedzialnym przy ML na poziomie 80% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wartość jest nienegocjowalna. Taką politykę przyjął broker i nie chce tego zmieniać, a tymbardziej robić wyjątków.

Już łatwiej negocjować prowizje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się oferta VIP. Istotne różnice:

  • - prowizja tylko 0,0035% (z rabatem to będzie 0,003115%),
    - min. depozyt 100 000 PLN i min. obrót 100 lot,
    - dostęp do analiz VIP,
    - oprocentowanie rachunku (na tę chwilę na ok. 1,5-2%),
    - indywidualna opieka maklera,
    - tablet lub smartfon (iPady, Samsungi, HTC) gratis po wypracowaniu obrotu 400 lotów do końca 2014 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych darmowych webinariach organizowanych przez BRE Forex ECN. W tym tygodniu:

- Omówienie bieżącej sytuacji rynkowej,

- Analiza techniczna: Wskaźniki.

Szczegóły i rejestracja w poniższym linku. Dostępne jest także nagranie z ostatniego szkolenia. Zapraszamy!

http://forexclub.pl/wiadomosci/wydarzen ... dziernika/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRE Forex zmienia nazwę i wyglą strony. Do końca roku BRE Forex zmieni nazwę na mForex i tym samym adres serwisu na http://www.mforex.pl. Chodzi tu przede wszystkim o względy marketingowe, nadal będzie to model ECN z tą samą platformą, stawkami prowizyjnymi i instrumentami.

Więcej szczegółów:

http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... na-mforex/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRE Forex zmieniło nazwę na mForex ECN, a DI BRE na mDom Maklerski. Oferta FX pozostaje taka sama, a osoby otwierające konto poprzez Forex Club dalej mogą liczyć na 11% rabat prowizji. Poprzednie odnośniki w tym wątku mogą nie działać z uwagi na zmianę URLi, więc zapraszam tu:

http://forexclub.pl/brokerzy/mforex-ecn/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...