Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

locoloco360

Jak zrozumieć rynek forex?

Recommended Posts

O rynek walutowy to jest forex tak ? :) chodzi mi o to jak zrozumiec to , że ceny pary walutowej zmieniaja sie wzgledem siebie, co wtedy robią uczestnicy tego rynku i co zrobią po tym jak podejma juz jakies decyzje np sprzedaz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę byś się wysilił i wpisał w google forex podstawy, forex pary walut, forex analiza techniczna, forex jak zacząć. Mam nadzieję że wiesz już jak możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cie pytania.

Forex polega na krzyżowaniu się walut najpopularniejsze to

Euro / dolar (EUR/USD),

Dolar amerykański / jen japoński (USD/JPY)

Funt brytyjski / dolar amerykański (GBP/USD)

Dolar australijski / dolar amerykański (AUD/USD)

Dolar amerykański / frank szwajcarski (USD/CHF)

Dolar amerykański / dolar kanadyjski (USD/CAD)

Na czym to polega mamy walutę bazową i kwotowaną. (bazowa przeważnie dolar wyjątek EUR/USD) kupujemy bądź sprzedajemy walutę bazową i dzięki temu możemy zarabiać gdy kurs rośnie jak i również gdy spada.

Na czym polega przewidujemy gdy kurs EUR/USD spadnie otwieramy pozycję krótka (sell),

ale przewidywanie to nie jest wróżenie z fusów, analiza techniczna i fundamentalna pozwoli przewidzieć ruchy kursów (ale nielicznym, 18% proc osób zarabia na forex, a w niektórych źródłach mówi się że tylko 5%) nie ma lekko ale nikt nikomu za nic pieniędzy nie da.

Polecam zajrzeć do książek "Wprowadzenie do gry na Giełdzie Walutowej FOREX" , "forex dla Bystrzaków" i wiele innych tytułów które znajdziesz na forum

(tytuły które tu przetoczyłem to kropla w morzu i podstawa podstawy, pozwolą Ci dowiedzieć się co to jest i z czym to się je, potem należy przelecieć książki dla bardziej za awansowanych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem to zajrzyj do tego tematu tu było trochę odpowiedzi na pytanie: Jak zacząć przygodę z rynkiem Forex?

W razie nurtujących pytań pisz śmiało na pewno pomożemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest tak, że ja np. chcę sprzedać 1 lot EUR/USD to żeby ta transakcja mogła się odbyć to po drugiej stronie ktoś musi kupić 1 lot EUR/USD. Jeśli tak to ja to rozumiem w ten sposób, że popyt i podaż są w równowadze i kurs nie powinien się zmieniać. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć jak to się odbywa naprawdę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twoje pytanie najprościej porównać rynek walutowy do giełdowego i mechanizm zmiany kursów jest praktycznie taki sam. Im większy popyt na dany walor tym coraz wyższa cena i odwrotnie.

Abstrahując od twojego pytania na rynku forex występuje dwa zasadnicze typy (modele) funkcjonowania brokerów: Market Maker i ECN. Market Maker to broker, który tworzy rynek i wówczas kiedy kupujesz lub sprzedajesz parę walutową to kupujesz lub sprzedajesz brokerowi. ECN to brokerzy, którzy bezpośrednio przekazują zlecenia na rynek międzybankowy.

Wiele ciekawy informacji na temat wyboru brokera forex można znaleźć tutaj www.brokerzyforex.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...