Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rafq

Split na GPW

Recommended Posts

Pytanie troszkę nie związane z fxem, jednak można to wrzucić do inwestycji.

Otóż ciekawi mnie jedna rzecz, czy jak spółka na GPW stoi teraz np po 1 grosz za akcję to czy możliwe jest zrobienie splitu w drugą stronę tj. jak mam 100 akcji po 1 groszu to zamieniają się one na 1 akcję po 1 zł ?

Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś ciekawej lektury nt zawiłości gpw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż ciekawi mnie jedna rzecz, czy jak spółka na GPW stoi teraz np po 1 grosz za akcję to czy możliwe jest zrobienie splitu w drugą stronę tj. jak mam 100 akcji po 1 groszu to zamieniają się one na 1 akcję po 1 zł ?

Jest to jak najbardziej możliwe i nazywa się to reverse split. Procedura ta polega na łączeniu akcji spółki. Spółka decyduje sama jakiej wielkości split/reverse split będzie przeprowadzała.

Zarząd występuje z wnioskiem o podjęcie uchwały, która dotyczy splitu. Walne zgromadzenie. Jeżeli uchwała przejdzie to jest realizowana. Taki wniosek może też złożyć grupa akcjonariuszy (bodajże 10%). Możesz o tym poczytać w kodeksie handlowym.

Na początek edukacji proponuję www.bossa.pl

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wychodzi na to, że ładnie można stracić (zakładając że po resplicie kurs poleci niżej niż 1 zł ), pomimo iż kupiło się po "okazyjnej" cenie 1 gr... A wszystko zależy od czyjegoś widzimisię i dogadania ekipy :P hyhy to ja podziękuję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena 1gr nie jest wcale taka okazyjna. Ogłoszenie bankructwa za rogiem (takie jest moje zdanie) a po drugie na spółki, których akcje notowane są w groszach nie od parady mówi się, że są to"spółki śmieciowe" - tym samym reverse split może okazać się dobrą zagrywką (nie zawsze też tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego słowo "okazyjnej" ująłem w cudzysłów ;) Zresztą coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to chyba not for me na dzień dzisiejszy, chyba żeby wrzucić hajs w akcje spółek z wig20 i nie zaglądać przez kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...