Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomula06

Kilka pytan typu prawda/fałsz dot. rynku

Recommended Posts

Czy moglbyście odpowiedzieć mi na te pytania prawda badź fałsz, byłbym bardzo wdzięczny.

1. Im wcześniej zacznę oszczędzać, tym mniej będę musiał(a) zaoszczędzić.

2. Młodych ludzi stać na relatywnie wyższe ryzyko niż starszych od nich inwestorów.

3. Zarządzanie finansami osobistymi to przede wszystkim wypracowanie odpowiednich sposobów myślenia i wyrobienie właściwych

nawyków

4. Wiedza o tym ile i na co wydaję nie ma nic wspólnego z zarządzaniem moimi aktywami inwestycyjnymi.

5. Rynek walutowy (forexowy) oferuje najbardziej bezpieczne i przewidywalne zwroty ze wszystkich dostępnych form inwestowania.

pozdrawiam,

Tomasz Osławski

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wezmę udział w dyskusji, jednak nie ograniczę się jedynie do wskazań prawda/fałsz, gdyż odpowiedzi do niektórych pytań wymagają głębszej analizy.

(...)

1. Im wcześniej zacznę oszczędzać, tym mniej będę musiał(a) zaoszczędzić.

Prawda - założenia procentu składanego przy uwzględnieniu stopy wolnej od ryzyka.

2. Młodych ludzi stać na relatywnie wyższe ryzyko niż starszych od nich inwestorów.

Prawda - psychologiczne jest to związane z większą akceptacją ryzyka, ekonomicznie natomiast z posiadaniem dłuższego horyzontu czasowego, czyli dodatkowych aktywów w postaci czasu.

3. Zarządzanie finansami osobistymi to przede wszystkim wypracowanie odpowiednich sposobów myślenia i wyrobienie właściwych

nawyków

Prawda - zakładając, że sposoby te są wypadkową zdobytych doświadczeń, a nawyki to swego rodzaju algorytmy świadomego postępowania zwiększające prawdopodobieństwo powodzenia na rynku (metodologia/strategia/system).

4. Wiedza o tym ile i na co wydaję nie ma nic wspólnego z zarządzaniem moimi aktywami inwestycyjnymi.

Fałsz - odpowiednia alokacja nawet w najbardziej prozaicznych sferach życia ma odzwierciedlenie w ostatecznej pozycji ekonomicznej (szczególnie nawyki rozporządzania wolnymi środkami).

5. Rynek walutowy (forexowy) oferuje najbardziej bezpieczne i przewidywalne zwroty ze wszystkich dostępnych form inwestowania.

(...)

Prawda - jedynie w przypadku jeżeli wyciągniemy z równania maksymalną dźwignię i uwzględnimy możliwość programowania podejmowanego ryzyka co do punktu, wraz ze wskazaniem jego wielkości (zmiany procentowe w skali 1:1 są nawet o wiele mniejsze, niż w przypadku wielu innych rynków potencjalnie odbieranych jako bezpieczniejsze).

Fałsz - jeżeli przyjmiemy subiektywny trading z wykorzystaniem istotnej dźwigni finansowej.

Zdaję sobie sprawę, że podstawowa prośba dotyczyła jedynie odpowiedzi P/F, jednak nie mogłem pozostawić tematu bez odpowiedniego komentarza. Mam nadzieję, że w ten sposób zbytnio nie namieszałem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...