Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rkoscinski

broker Bossa FX opinie

Recommended Posts

Witam wszystkich

Widzę, że takiego tematu nie było. Chciałbym popytać was nieco o tego brokera. Stwierdziłem, że do strategii którą zamierzam stosować ten Broker jest ok. Przy czym dodam, że będą to interwały D1. Często gdzieś czytam o rekwotowaniach, czy często sie to zdarza i jak bardzo to boli? :) Na ich koncie demo nie ma czegoś takiego, tak więc się pytam kogoś kto ma u nich konto i jak to wygląda. Dodatkowo może jeszcze są jakieś niuanse o których warto wiedzieć przed podpisaniem umowy.

pozdrawiam i dziękuję za opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Witaj,

Rekwotowania nigdy nie występują na demie. Na realu mogą występować (jak często to zależy już od wielu czynników), bo taki już jest urok modelu Market Maker. I właśnie, to co powinieneś wiedzieć to właśnie fakt, że Bossa jest brokerem MM, czyli nie zawierasz transakcji na rynku tylko z brokerem, co może (ale nie musi) powodować konflikt interesów.

Akurat przy grze na interwale D1 transakcji zapewne nie będzie zbyt wiele, a więc takie ryzyko spada jednak jeśli planujesz grać długoterminowo to najważniejszym czynnikiem powinny być dla Ciebie punkty swapowe na instrumentach na których planujesz grać. Porównaj je z innymi brokerami (tylko bierz pod uwagę informacje z platformy realnej lub z tabel ze strony, a nie z dema). To właśnie swapy będą stanowić Twój główny koszt.

U brokerów MM zazwyczaj koszty transakcyjne (spread + ew. prowizja) są troszkę wyższe niż u ECNów ale jeśli swapy będą bardziej korzystne to przy grze długoterminowej warto rozważyć taką opcję. W innym razie nie widzę przewagi tego modelu rynkowego w Twoim przypadku.

Pozdrawiam,

P.M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, chciałbym jednak poczytać może porównanie też kogoś kto ma już konto w Bossie i może korzysta z takich interwałów :) Jakieś opinie itp na temat tych rekwotowań i generalnie współpracy z tym brokerem.

Co do tego porónania punktów swapowych to oczywiście zrobię, mam jeszcze jedno pytanie czym jest rolowanie które często widzę w powiadomieniach? Czy to też jest domena brokerów typ MM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto tam miałem ale już dłuższy czas temu więc może się coś zmieniło jednak rekwotowania u brokerów MM są czymś hmm naturalnym i mogą występować z różnych powodów (niekoniecznie umyślnie z winy brokera).

Na długim interwale nie powinno mieć to dla Ciebie znaczenia, bo nie ma większej różnicy czy wejdziesz w tej chwili czy 5 sekund później po dwóch rekwotowaniach.

Rolowanie to przetrzymanie pozycji na następny dzień. W przypadku CFD i innych instrumentów pochodnych chodzi o przejście jednej serii kontraktów na kolejną. To domena rynku jednak u brokerów MM zazwyczaj wartości wynikające z rolowań (różne serie kontraktów mają różne kursy, mimo, że dotyczą tego samego instrumentu) dodawane są do punktów swapowych w momencie wygaśnięcia danej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×