Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomekkap

GBP/JPY

Recommended Posts

Witam

Jak zauwazylismy "Gej" w ostatnich dniach nam zwariowal.

Jaka moze byc przyczyna takich wzrostow ?

Wszsytko wskazywalo wczoraj (13.02.08r) ze GBP/JPY bedzie shortowal ale co sie wydarzylo ze tak sie nie stalo ?

Prosze w tym temacie zamieszczac analizy Gbp/Jpy (geja) lub sygnaly.

Zapraszam do dyskusji :-)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj... lepiej bedzie jak sam zamiescisz swoje analizy - bedziemy mogli je wtedy omowic i dodac cos od siebie. Tak samo inni dodadza swoje i kolo sie zamknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 luty 2008 r | 22:00

Na Walutach Gbp/jpy aktualnie panuje trend Spadkowy.

Lecz przegladajac dzisiaj wykres zauwazylem ze Ukazala sie formacja "glowy i ramion"

Na poziomach 210.15 (lewe ramie ) , 210.80 (glowa) , 210.15 (prawe ramie).

(zdjecie)

4b4f05889b85ba9c.jpg

Przypomne ze Formacja "Glowy i ramion" zapowiada odwrocenie trendu.

Mysle ze mozemy teraz spodziewac sie od rynku dokanczania prawego ramienia do poziomu okolo 209.40 (nawet nizej jak na rysunku) - a nastepnie Trend wzrostowy.

Wydaje mi sie ze jutrzejsze dane o 10:30 dla GBP (Retail Sales m/m) Wplyna Na Gbp/Jpy i bedziemy widziec jak wzbija sie w gore.

P.S.

Niniejszy artykuł nie ma charakteru rekomendacji inwestycyjnej. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte pod jego wpływem. W razie pytań proszę się ze mną kontaktować.

Jest to tylko moja wlasna prognoza - komentarze mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wedlug mnie wychwycenie formacji na tym TF jest calkiem trafne. Osobiscie wyznaczylem poprostu opor wedle tego co masz zaznaczone na swoim wykresie i gralem wzdluz trendu. W tym tygodniu nie ma odchylen w dzialaniu i konsekwencji GBP/JPY, wiec bez problemu mozna powiedziec ze dojedziemy do lowest low i potem odbijemy.

Jedynie zastanawia mnie czy po odbiciu nie zajdzie sytuacja przebicia lowest low. Poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem prawie pewny ze jak kurs Gbp/jpy przekroczy najpierw 210.40 a nastepnie 210.85 To mozemy byc pewni zmianie trendu. Jak widzimy glowa i ramiona nie doszly do wczorajszego low a raczej odbily od 209.80.

Wspomne jeszcze ze na poziomie 210.05 Jest poziom 61.8 <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego ktory zostal przerwany- co tez wskazuje na wzrosty.

Pozdrawiam - komentarze mile widziane.

P.S.

Niniejszy artykuł nie ma charakteru rekomendacji inwestycyjnej. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte pod jego wpływem. W razie pytań proszę się ze mną kontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Formacie jaką pokazałeś to nic innego jak formacja głowy i ramion kontynuacji trendu.

06f7915e1173b286m.jpg

wykres zapożyczony z książki:John J.Murphy-Analiza techniczna rynków finansowych

A oto moja analiza dla pary g/j .Czerwonymi kółkami zaznaczyłem poprzednią konsolidacje jak i obecnie się tworzącą,ponieważ widzę w nich podobieństwo. Jak też widzimy dwukrotnie gej odbił się od poziomu 214.00 jak i od fibo 38.2%. Niebieską strzałką zaznaczyłem kolejny test poziomu 214.00 lecz przypuszczam że do testu tego poziomu może wcale nie dojść.

ae7ba7c36a745fd4m.gif

P.S.

Niniejszy artykuł nie ma charakteru rekomendacji inwestycyjnej. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte pod jego wpływem. W razie pytań proszę się ze mną kontaktować.

pozdrawiam niespokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wyznaczając linie trendów ważne będzie na chwilę obecną w którą stronę wyjdzie z trójkąta.

Poniżej aktualny wykres:

fe670c86d7a335b5m.gif

Widzimy również 3-cie odbicie od linii trendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GBP/JPY SELL PCR SL: 214.20 TP: trailing (wyjscie przy trudnosciach z przebiciem dolnej bandy trojkata)

Pozycja srednioterminowa

84046c3f8582ca61m.gif

Trzecie odbicie przy gornej bandzie trojkata. Idealny moment na zajecie pozycji S. Zejscie do 211.80, test wsparcia i dalej zgodnie z tym ruchem.

Tak ja widze "geja" i jestem dosc silnie przekonany, ze zachowa sie zgodnie z ta analiza :-P

Uwaga: dzisiaj dane w stanach o 14:30 PPI, ktore moga namieszac nawet z gbp/jpy a jutro gada Ben.

P.S.

Niniejszy artykuł nie ma charakteru rekomendacji inwestycyjnej. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte pod jego wpływem. W razie pytań proszę się ze mną kontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbil na chwile i wrocil - teraz jezeli przebije - szanse na powodzenie sygnalu spadaja o 25%.

:evil:

Tak czy owak mysle, ze wejdzie :-P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odbil na chwile i wrocil - teraz jezeli przebije szanse na powodzenie sygnalu spadaja o 25%.

:evil:

Tak czy owak mysle, ze wejdzie :-P

Mozliwe, ze tworzy sie podwojny szczyt. Jesli sie formacja potwierdzi to moze poleciec do granicy 211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GBP/JPY zawedruje na 198,95 po czym nastapi lekka korekta,i jesli trend sie nie zalamie parka zawedruje w okolice 198,15 ktory jest mocnym wsparciem,po przebiciu mozemy oczekiwac zejscia nawet do 193.41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gjh4ai8.th.gif

Dorzucę swoje 3 grosze z innej beczki analiz, jak widać na wykresie nie tylko z fibo wychodzi proponowany przez nicko13 poziom TP, sama cena go ustaliła testując już kilkukrotnie to miejsce.

Jako ciekawostkę można uznać fakt iż pokrywa się on z miejscem zbiegu linii w kolorze złotym :mrgreen: może to jakaś nowa właściwość ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obrazek

Dorzucę swoje 3 grosze z innej beczki analiz, jak widać na wykresie nie tylko z fibo wychodzi proponowany przez nicko13 poziom TP, sama cena go ustaliła testując już kilkukrotnie to miejsce.

Jako ciekawostkę można uznać fakt iż pokrywa się on z miejscem zbiegu linii w kolorze złotym :mrgreen: może to jakaś nowa właściwość ? :-)

całkiem możliwe ,może warto potestować i założyć nowy temat w strategiach o takim sposobie wyznaczania oporow i wsparc :)

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...