Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Licznik figur (funkcja Int)

Recommended Posts

Na rynku walutowym cena zmienia się przez cały tydzień, jednak czasami zmiana ta jest wyraźna, a innym razem mamy do czynienia zaledwie z trendem horyzontalnym (ewentualnie szumem rynkowym).

Funkcja Int() w języku MetaStock'a (MSFL) pozwala na pozbycie się dziesiętnych (każdej po przecinku) z danej liczby, by zwrócić tylko całości. Jest ona przeciwieństwem funkcji Frac(), która ignoruje całości i zwraca jedynie końcówki. Na bazie tej pierwszej funkcji udało mi się opracować ciekawy wskaźnik, który pozwala w pewien sposób ignorować szum rynkowy.

W przypadku pary walutowej, takiej jak EUR/USD istotne zmiany poziomów cenowych liczone są z wykorzystaniem figur, stanowiących odpowiednik 100 pipsów. Jak się okazuje rynek potrafi czasami pozostać na danym poziomie (nazwijmy go "figurowym") nawet przez kilka sesji.

! Daily Range:

Kod: (H-L) * 10000

Komentarz: Wskaźnik bada rozpiętość świecy między wartościami high i low. Tak uzyskany wynik jest mnożony przez 10000, aby uzyskać wartości pipsowe w całościach (nie dziesięciotysięcznych).

Ciekawostka: W celu lepszego zobrazowania na dodatkowym wskaźniku warto jest zmienić styl na histogram, gdyż wtedy każdy kolejny słupek oznaczał będzie dzienną (świecową) zmianę.

! Mov Daily Range:

Kod: Mov((H-L),50,S)*10000

Komentarz: Wskaźnik zwraca wartość 50-okresowej średniej prostej z wyników wskaźnika ! Daily Range.

Ciekawostka: Tutaj pozostawiamy linię, aby średnia lepiej ilustrowała różnice w długoterminowej zmienności danego rynku.

! Figures Counter:

Kod: Int(C*100)

Komentarz: Wskaźnik mnoży aktualną cenę przez 100, aby przesunąć przecinek o dwa miejsca w prawo. Dzięki temu po odrzuceniu wartości po przecinku rysowany wykres uwzględnia jedynie zmiany poziomów pod/ponad kolejną figurę.

_

Figures Counter.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×