Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

System na sukces

Recommended Posts

bezustannie spotykam się z opiniami, że na rynku najważniejszy jest system transakcyjny. To prawda strategia postępowania z ceną jest kluczowym elementem, jednak stworzenie potencjalnie zarabiającego modelu wcale nie jest takie trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. System ważny jest w szerszym znaczeniu.

Trading to proces ciągłego doskonalenia i bez względu na to, jak może się wydawać początkującym, to nie zrozumienie sposobu funkcjonowania mechanizmów rynkowych jest najważniejsze, tylko zrozumienie własnego JA. Zarządzanie emocjami jest proste tylko wtedy, kiedy mamy przygotowany odpowiedni kodeks postępowania. Oznacza to, że system może dotyczyć też zarządzania emocjami. Pewnie nikogo nie zdziwi, jeżeli napiszę, że zarządzanie kapitałem na rynku też może być realizowane za pomocą ... a no właśnie - systemu!

Rynek jest jak prowadzenie small businessu. Powtarzam to od lat. Ba nawet napisałem o tym publikację o podtytule "Manager na giełdzie" ale nie podlinkuję do niej, gdyż nie to jest powodem dla którego stworzyłem ten wątek. Jest nim podejście wielowątkowe do rozwoju. Nazywam je podejściem interdyscyplinarnym, czyli moim systemem na sukces.

I N T E R D Y S C Y P L I N A R N O Ś Ć

System-na-sukces-Forex.jpg

Powyższe słowo jest kluczem do sukcesu.

Specjalizacja to domena przeszłości, a klapki na oczach wymuszające potrzebę pójścia w głąb, zamiast po szerokości, to sposób na porażkę lub co najwyżej przeciętność.

Cztery wyjściowe kategorie, jednak potem może być ich więcej:

1. Rynki Finansowe

2. Rozwój osobisty

3. Biznes

4. Lifestyle

O tym wszystkim przeczytać możesz na moim blogu. Adresuję go do wszystkich, którzy chcą wielowątkowo rozwijać się w życiu osobistym, zawodowym oraz prowadząc biznes. Sam działam w tych formach i wiem, jak dużą rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie. Możliwe, że moje opinie w danej dziedzinie Cię zaciekawią. Pamiętaj, że zawsze możesz wyrazić też swoją.

Sprawdź mój nowy blog pod adresem: www.eRJot.in

forex-rafal-jaworski-mail.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ujemne stopy procentowe a koniec fizycznego pieniądza

Noblista Paul Krugman opisujący teorię Nowej Geografii Ekonomicznej odnoszącej się do procesu globalizacji, wraz z kilkoma innymi myślicielami, których cechuje umiejętność wyjścia poza utarte schematy – zaproponowali w ostatnim czasie spadek stóp procentowych poniżej zera. Na pierwszy rzut oka propozycja może wydawać się kuriozalna, jednak muszę przyznać, że zyskuje na bliższym poznaniu.

Więcej na: Ujemne stopy procentowe a koniec fizycznego pieniądza

stopy-procentowe-ujemne.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Energia interdyscyplinarności

W sytuacji kiedy którykolwiek z podstawowych elementów piramidy Maslova zawodzi – ciężko jest budować jakikolwiek dobrobyt. Zatem bez opanowania jednocześnie ciała, umysłu i duszy o pełnym rozwoju nie może być mowy. Tutaj znowu pojawia się interdyscyplinarność, jednak tym razem w nieco innym kontekście.

Więcej na: Energia interdyscyplinarności

energia-do-pracy-interdyscyplinarnosc.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bitcoin. A to jeszcze nie padło?!

Wysoki stopień swobody wolnorynkowej jest współczesnym gospodarkom rozwiniętym i wszystkim pretendującym do tego miana bardzo potrzebny. Jednocześnie nikt dotychczas nie wymyślił lepszej gwarancji od tej udzielanej przez państwo. Nawet złoto nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich przepływów pieniężnych, a tu nagle ktoś wpadł na szalony pomysł w którym brak zabezpieczenia miałby okazać się najlepszym rozwiązaniem. I to wszystko z pogwałceniem podstawowych praw ekonomicznych.

Więcej na: Bitcoin. A to jeszcze nie padło?!

bitcoin-kiedy-upadek.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magia kakao śladem Majów i Azteków

Podobnie jak Majowie i Aztekowie wierzę, że kakao ma niesamowite właściwości prozdrowotne oraz energetyzujące, które można w stosunkowo łatwy sposób wykorzystać do osiągnięcia interdyscyplinarnych celów. W zasadzie nie muszę w to wierzyć, gdyż badania potwierdzają, że kakao jest jednym z najlepszych źródeł antyoksydantów na świecie.

Więcej na: Magia kakao śladem Majów i Azteków

prawdziwe-kakao-surowe.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja. Czy to działa?

Wizualizacja jest bardzo często wymieniana, jako narzędzie wspomagające rozwój osobisty. Jeżeli o mnie chodzi, to od lat zagadnienie to przewijało się przy analizie tematyki motywacyjnej czy chociażby ograniczenia stresu towarzyszącemu transakcjom giełdowym. Nigdy jednak nie traktowałem tego poważnie, aż do czasu.

Więcej na: Wizualizacja. Czy to działa?

wizualizacja-rozwoj-osobisty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina w pigułce. Jak zaimponować znajomością

Jakiś czas temu przy okazji urodzin klubu mówców do którego przynależę rozmawialiśmy ze znajomym o winach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie czuję się znawcą w temacie, ot trochę poczytałem oraz co nieco posmakowałem. Jednak to wystarczyło, aby dla osoby przysłuchującej się naszej rozmowie wydać się w tej kwestii ekspertem. Nawet do takiego stopnia, że poprosiła o krótkie szkolenie. Oto, gdzie tkwi mój sekret.

Więcej na: Wina w pigułce. Jak zaimponować znajomością

wina-szlachetna-siodemka-1024x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relacje międzyludzkie. Jaki obrać kierunek rozwoju

Rozwój osobisty opiera się w dużej mierze na wychodzeniu ze strefy komfortu, pokonywaniu barier, które ograniczają nasz progres. Jeżeli rzeczy, które robimy nie stanowią dla nas wyzwań, oznacza to tylko tyle, że są one na poziomie naszych bieżących kompetencji.

Więcej na: Relacje międzyludzkie. Jaki obrać kierunek rozwoju

Relacje-miedzyludzkie-rozwoj-osobisty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Algorytmy na giełdzie. Biznes przyszłości

Określenie „handel algorytmiczny” jest bardzo często używane, jako synonim dla słów „trading wysokich częstotliwości” (HFT). Tak się jednak składa, że nawet w sytuacji, kiedy HFT polegający na zawieraniu transakcji w trakcie nanosekund, będzie zawsze handlem algorytmicznym – tak nie każde użycie algorytmu w handlu będzie HFT.

Więcej na: Algorytmy na giełdzie. Biznes przyszłości

trading-algorytmiczny-gielda.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeramowanie emocji. Zaprogramuj się na rozwój.

Myśli kreują rzeczywistość. Niekiedy jednak utrudniają budowę tej rzeczywistości w jakiej akurat chcielibyśmy żyć. Nie mam tutaj na myśli rozważań rodem z klasztorów buddyjskich. Bardziej chciałbym wskazać, że bardzo często znaczenie, jakie przypisujemy pewnym zdarzeniom tworzy nasz świat. Przypisane znaczenie, a nie zdarzenia same w sobie. Przeramowanie pozwala wyjść z ograniczeń i nadać im nowy sens. Taki, który popchnie nas do przodu.

Więcej na: Przeramowanie emocji. Zaprogramuj się na rozwój.

przeramowanie-emocji-nlp.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ skalę swojego biznesu – pomagając innym.

Myśląc o prowadzeniu własnego biznesu, bardzo często zastanawiamy się nad tym co sami chcielibyśmy robić, by żyło się przyjemnie. Oczywiście nasza własna satysfakcja jest kluczowa, aby w dłuższym terminie utrzymać wysoki poziom zaangażowania, jednak prowadzenie biznesu polega na innej, jeszcze ważniejszej funkcji. Mianowicie na zwiększaniu satysfakcji klientów korzystających z naszych usług lub nabywających nasze towary. Jeżeli ostatnie zdanie wydaje Ci się oklepane, to na przekór zachęcam do dalszego czytania.

Więcej na: Zwiększ skalę swojego biznesu – pomagając innym.

biznes-pomoc-innym-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złoty Graal. Poszukując giełdowego bogactwa.

Motyw poszukiwania legendarnego kielicha z którego Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy jest znany od wieków. Pewną współczesną interpretacją owego poszukiwania jest próba odnalezienia tzw. Złotego Graala, czyli sposobu umożliwiającego stałe zarabianie na rynku bez ponoszenia ryzyka.

Więcej na: Złoty Graal. Poszukując giełdowego bogactwa.

zloty-graal-forex-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spekulant na greckim urlopie.

Tym razem nieco luźniej, gdyż dopiero wczoraj wróciłem z urlopu na greckiej wyspie Corfu, gdzie z partnerką spędziliśmy urocze chwile. Zanim jednak to nastąpiło musiałem przygotować warsztat do jego opuszczenia. Oto skrót poszczególnych czynności, jakie musiałem wykonać oraz faktów, jakie pokazały, że mogę oddalić się od rynku i na tym nie stracić.

Więcej na: Spekulant na greckim urlopie.

wakacje-forex-spekulacja.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice między tradycyjnym handlem towarem, a giełdowym.

Tradycyjnie od tysięcy lat handel opiera się na dostarczaniu odbiorcy towaru po cenie umożliwiającej uzyskanie przez handlowca zysku. Im większe zapotrzebowanie, tym wyższa będzie cena za dane dobro. Cała idea opiera się w tym przypadku na możliwej do uzyskania marży. Innymi słowy, aby tanio kupić i drogo sprzedać.

Więcej na: Różnice między tradycyjnym handlem towarem, a giełdowym.

handel-tradycyjny-a-gieldowy-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak prowadzić biznes w formule Private Equity.

Branża funduszy private equity jest drogą wyjścia dla wielu byłych bankierów inwestycyjnych czy konsultantów z pogranicza rynków kapitałowych. Wszystko dlatego, że działalność ta łączy ze sobą równie wysokie zarobki przy nieco innym wymiarze pracy. Właśnie o nim chciałbym opowiedzieć, pokazując że docelowo w podobny sposób można prowadzić własne przedsiębiorstwo.

Więcej na: Jak prowadzić biznes w formule Private Equity.

Private-Equity-biznes-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto jak mogę przenalizować 947 rynków w minutę!

Przeszło trzy lata temu nawiązałem współpracę marketingową z agencją Thomson Reuters. Partnerstwo to dotyczyło oprogramowania analitycznego MetaStock, które w tamtym czasie jako użytkownik uważałem już za Rolls-Royce’a wśród platform. Nie spodziewałem się jednak, że następne lata otworzą mi oczy na możliwości, jakie dzięki niemu są dostępne na rynku.

Więcej na: Oto jak mogę przenalizować 947 rynków w minutę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomość języków obcych pomoże Ci w rozwoju. To fakt!

Globalizacja powoduje, że coraz bardziej zacierają się granice między poszczególnymi państwami. Coraz więcej z nich kieruje się chęcią zwiększenia poziomu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W końcu wysoki poziom eksportu jest zazwyczaj zjawiskiem niezmiernie pożądanym, a deficyt handlowy przejawia się niczym innym, jak nadwyżką importu nad eksportem.

Więcej na: Znajomość języków obcych pomoże Ci w rozwoju. To fakt!

nauka-jezykow-rozwoj-osobisty-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana środowiska zwiększa kreatywność. Moje doświadczenia.

Przeszło miesiąc temu publikowałem zdjęcie sterty książek, jaką udało nam się ułożyć na jednym stole przy okazji przeprowadzki (http://t.co/7xR0Bcsp9Q). Miała ona miejsce po 27 miesiącach urzędowania w jednym miejscu. Przyszedł w końcu czas na zmianę widoku za oknem. Zamiast na centrum Gdańska, mogę w czasie tradingu i zajęć spoglądać na Stocznię Gdańską, Muzeum Solidarności oraz morze w oddali.

Więcej na: Zmiana środowiska zwiększa kreatywność. Moje doświadczenia.

srodowisko-kreatywnosc-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest w cenie. O czasie.

Jedną z moich ulubionych historii opisujących sytuację w której wiedza dostarczyła wymierne korzyści jest stanie się przez Nathana Rothschilda jednym z najpotężniejszych angielskich bankierów w czasie poprzedzającym rok 1815. Jest to historia w której stworzenie siatki informatorów umożliwiło nie tylko pomnożenie fortuny ale także realny wpływ na politykę europejską przełomu XVIII i XIX wieku. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że Rothschildowie początkowo nie byli poważanym rodem, wręcz przeciwnie – traktowani byli oni przez szlachtę francuską jak pospolici nowobogaccy, którzy dorobili się przypadkiem.

Więcej na: Informacja jest w cenie. O czasie.

czas-dostarczenia-informacji-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz jak oszczędzam 100 godzin miesięcznie na czytaniu?

Dużo czasu spędzam każdego dnia na czytaniu. Literatura jest jednym z najważniejszych mediów z których czerpię informacje, chociaż sam proces czytania odbywa się równie często na ekranie monitora. Zajęcie to zabiera mi dziesiątki, a nawet setki godzin w skali miesiąca. Co ciekawe, dużo z tego o czym czytam związane jest ze zwiększeniem efektywności działania. A co z tematem zwiększenia efektywności samego czytania? Na to też jest sposób!

Więcej na: Czy wiesz jak oszczędzam 100 godzin miesięcznie na czytaniu?

szybkie-czytanie-oszczednosc-czasu-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek krótkich ebooków i długich książek.

Rok 2012 przyniósł wiele komunikatów na temat tego, jak bardzo rozwinął się rynek publikacji elektronicznych, a ebooki w niektórych segmentach sprzedały się nawet lepiej od książek tradycyjnych. Wtedy też Amazon ogłosił, że sprzedał w Wielkiej Brytanii więcej książek w formie elektronicznej, niż na tradycyjnym nośniku papierowym.

Więcej na: Rynek krótkich ebooków i długich książek.

ebook-vs-ksiazka-tradycyjna-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy się bardzo dobrze.

Wszechobecne narzekanie, negatywne komentarze i pytania typu „jak żyć?” – to obraz ogólnych nastrojów związanych z działaniem polskiej gospodarki w ostatnich latach. Należy zadać sobie jednak pytanie czy uwzględniając szerszy punkt widzenia, okaże się, że nadal jest u nas aż tak źle?

Więcej na: W Polsce mamy się bardzo dobrze.

polska-jest-dobrze-gospodarka-1200x520.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podróże służbowe. Jednych męczą, innych radują.

Samoloty, auta, autobusy, promy i pociągi, to środki transportu, które biznes wykorzystuje do realizacji swoich celów wtedy, gdy telekomunikacja okazuje się nie być wystarczającą. Wielu rozpoczynając przygodę z życiem gospodarczym w terenie, uznaje podróże służbowe za jeden z najlepszych aspektów swojej pracy. Pytanie tylko: na jak długo?

Więcej na: Podróże służbowe. Jednych męczą, innych radują.

podroze-sluzbowe-wady-zalety-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...