Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

System na sukces

Recommended Posts

Programowanie przydaje się w życiu.

Ostatnio usłyszałem, że jesteśmy w połowie cyklu Kondratiewa opartego na telekomunikacji i informatyce. Fakt, że komputer zmienił świat jest niepodważalny, jednak pytanie brzmi: co tak naprawdę osoba na początku drogi życiowego rozwoju może wynieść dla siebie z tej myśli? Tym tematem zajmę się przy okazji dzisiejszego wpisu.

Więcej na: Programowanie przydaje się w życiu.

programowanie-samorozwoj-kariera-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biznesie jak szachach – przewidujemy ruchy przeciwnika.

Pożądaną cechą każdego biznesmena jest umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika. Uczestnicy rynków finansowych każdego dnia starają się wyciągnąć wnioski na temat ruchów cen, by na ten podstawie przewidzieć ich późniejszą zmianę. Co ciekawe jest jeszcze jedna gra w której tego typu umiejętności są kluczowe – ta gra to szachy.

Więcej na: W biznesie jak szachach – przewidujemy ruchy przeciwnika.

szachy-ekonomia-biznes-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planowanie, pierwotna funkcja zarządzania.

Planowanie jest pierwszą z czterech podstawowych funkcji zarządzania, tuż przed organizowaniem, motywowaniem i kontrolowaniem. W końcu wszystkie trzy pozostałe elementy dotyczą realizacji procesu zarządzania, a planowanie go bezpośrednio poprzedza.

Więcej na: Planowanie, pierwotna funkcja zarządzania.

planowaznie-w-biznesie-i-zarzadzaniu-750x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calling, czyli kiedy telefon idzie w ruch

Telefon jest dzisiaj nieodłącznym atrybutem człowieka pracującego. Jest on oczywiście w równym stopniu wykorzystywany do celów osobistych, jednak prowadzenie jakiejkolwiek zorganizowanej działalności gospodarczej raczej się bez niego nie obejdzie. Czy istnieje strategia dobrego wykorzystania tego ważnego narzędzia? Oczywiście, że istnieje i właśnie ją omówię (...).

Więcej na: Calling, czyli kiedy telefon idzie w ruch

calling-telefon-w-biznesie-977x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reset w ciągu tygodnia

Ostatnim razem, gdy temat wpisu oscylował w okolicy wysokiej temperatury podczas urlopu, miejscem odpoczynku była grecka wyspa Korfu. Tym razem nie miałem, ani urlopu, ani Grecji. Przemierzyłem zaledwie kilkanaście kilometrów, by niedaleko Trójmiasta spędzić miło dzień.

Więcej na: Reset w ciągu tygodnia

reset-po-pracy-w-tygodniu-1200x520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie regulacje w blogosferze

Wydawać by się kiedyś mogło, że obywatele mają w Rosji prawo do wolności słowa. Bez niej nie ma przecież mowy o rozwoju osobistym. Nawet jeżeli wspomniane prawo było czasami w różny sposób ograniczane, to rzadko federacja oficjalnie wpływała na to jak będzie wyglądał ruch w Internecie. Od wczoraj niestety wolność słowa w byłym caracie przeszła do historii.

Więcej na: Rosyjskie regulacje w blogosferze

rosyjska-blogosfera-regulacje-600x400.jp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McMafia, czyli gangsterska franczyza

Czytając wydaną przeszło 5 lat temu książkę pt. „McMafia. Zbrodnia nie zna granic”, której autorem jest Misha Glenny – odniosłem wrażenie, że globalizacja przybrała już skrajnie beznamiętną formę. Jej beneficjentami nie są jedynie zwykli obywatele, którzy w poszukiwaniu pracy mogą swobodnie przemierzać świat lub tez korzystać z dobrodziejstw technologii do wykonywania jej w miejscu innym, niż miejsce zatrudnienia. Nie chodzi też o przedsiębiorców, którym coraz łatwiej jest realizować ekspansję zagraniczną prowadzonej działalności. Chodzi o przestępczość zorganizowaną, której globalny charakter powoduje, że staje się ona jeszcze bardziej opłacalna i niebezpieczna.

Więcej na: McMafia, czyli gangsterska franczyza

McMafia-Misha-Glenny-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mini-traktat specjalisty walutowego: technika wobec fundamentów

Na analizie rynków finansowych spędziłem ostatnie 8 lat mojego życia. Nie jest to może dużo ale patrząc na to, że zaczynałem w bardzo młodym wieku i mam z nimi wielogodzinną styczność niemal każdego dnia – mogę uznać, że wnioski do których dochodzę oparte są na solidnych doświadczeniach. Na samym początku interesowały mnie tylko systemy transakcyjne, którymi zaraził mnie pierwszy z moich rynkowych mentorów.

Więcej na: Mini-traktat specjalisty walutowego: technika wobec fundamentów

analiza-techniczna-a-analiza-fundamentalna-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W co masz zainwestować jutro, zainwestuj dzisiaj.

Powiedzenia mają to do siebie, że płynie z nich mądrość narodu. Tym razem temat stanowi pewną parafrazę zaadaptowaną na potrzeby prezentacji, która opierała się będzie na czterech zasadach, wspierających drogę do bogactwa. Wspominałem już o finansowym DNA, a teraz zajmiemy się pewnym stanem umysłu, ułatwiającym proces rozwojowy w tym zakresie.

Więcej na: W co masz zainwestować jutro, zainwestuj dzisiaj.

czas-to-pieniadz-inwestycje-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2781 pipsów piechotą nie chodzi – podsumowanie analizy (post factum)

Komentatorzy rynku walutowego mają to do siebie, że często wypowiadają się w sposób dualny, czyli taki w którym zakłada się, iż rynek może pójść w jedną stronę ale może też pójść w drugą. Czasami stanowi to próbę zabezpieczenia się przez błędną prognozą, jednak w wielu przypadkach spekulacja polega na reagowaniu na spełnianie się poszczególnych scenariuszy. Wytypowanie możliwych ścieżek – nawet, jeżeli wzajemnie się one wykluczają – powoduje, że spekulantowi łatwiej jest reagować na zastane zmiany. A same analizy mają służyć właśnie trafnemu podejmowaniu decyzji.

Więcej na: 2781 pipsów piechotą nie chodzi – podsumowanie analizy (post factum)

zysk-forex-na-plusie-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blogowa deklaracja. Oto dlaczego warto to czytać.

Deklaracja: jestem Twoim dostawcą treści edukacyjnej, która doprowadzi Cię do sukcesu.

Skąd to wiem?

A no dlatego, że od lat udowadniam na łamach swoich serwisów, że znam się na rzeczy. Daję dostęp do moich realnych pozycji rynkowych, gotowych systemów transakcyjnych i strategii działania w życiu osobistym i biznesie.

Więcej na: Blogowa deklaracja. Oto dlaczego warto to czytać.

rafal-jaworski-zysk-forex-1-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banki centralne rządzą światem. Truskawki popijaj szampanem.

Janet Yellen (FED), Mario Draghi (ECB), Mark Carney (BoE), Thomas Jordan (SNB) i Marek Belka (NBP). Wszystkie z wymienionych nazwisk, to osoby rządzące polityką monetarną kolejno Stanów Zjednoczonych, strefy euro, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Polski. Mówiąc o rządzeniu nie mam na myśli tego co zaprezentował Prezes Belka na jednym z nagrań, jakie wyciekły ostatnio do opinii publicznej, tylko o tym, że osoby te mają w rękach władzę, która częściej, niż standardowe ustawodawstwo może wpływać na życie milionów ludzi. Wszystko to dlatego, że mogą one wpływać na jeden element, który zdaje się kreować rzeczywistość. Mowa o pieniądzu.

Więcej na: Banki centralne rządzą światem. Truskawki popijaj szampanem.

bank-centralny-rzad-swiatowy-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmanipulować samego siebie.

Kilka lat temu, gdy zgłębiałem techniki wywierania wpływu okazało się, że mistrz manipulacji – Robert Cialdini – opisał metodę, którą nazwał „stopa w drzwiach”. Nawet jeżeli nie on jest pierwotnym autorem tej metody manipulacji, to akurat dzięki niemu poznałem jej szczególną moc. Otóż polega ona na tym, że kiedy zależy nam, aby druga osoba spełniła nasze życzenie, to powinniśmy rozpocząć cały proces wywierania wpływu od prośby o rzecz o niskiej wadze w stosunku do ostatecznego naszego celu.

Więcej na: Jak zmanipulować samego siebie.

stopa-w-drzwiach-manipulacja-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1+100, czyli specjalizacja w kontekście interdyscyplinarności.

Na łamach niniejszego bloga skupiam się na temacie zdobywania szerokiego spektrum doświadczeń i umiejętności, które w połączeniu mogą dać przewagę zarówno w życiu zawodowym, jak również osobistym. Najprostszym przykładem pasującym do tego typu rozważań może być posłużenie się stwierdzeniem, że na rynku pracy w danym momencie może być dyspozycyjnych wielu specjalistów od rynków finansowych, jednak niewielu z nich będzie jednocześnie dysponowało (...)

Więcej na: 1+100, czyli specjalizacja w kontekście interdyscyplinarności.

specjalizacja-interdyscyplinarnosc-1-100-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dalej z tym dolarem?

O sile dolara wiedzą już nawet gdańscy taksówkarze, co powinno nas skłonić do myślenia, że hossę na tym rynku mamy już za sobą. Jeżeli dołożymy do tego obawy Fed, co do zbytniego umacniania się amerykańskiej waluty, to okaże się, że sprawa jest już w zasadzie przesądzona i w najbliższym czasie dolar zacznie się stanowczo deprecjonować. I tutaj pojawia się pewne zaskoczenie – tym razem rynek zachowa się zgodnie z oczekiwaniami tłumu i zielony zyska na wartości. Dlaczego?

Więcej na: Co dalej z tym dolarem?

co-dalej-z-dolarem-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez oszczędzania nie ma inwestowania

Rynki finansowe są znakomitym pomostem do budowania wolności finansowej. Poznanie teorii jest zajęciem fascynującym zarówno ze względu na to, jakie profity może ono przynieść, a także od strony samej atrakcyjności opanowywanych zagadnień. Oczywiście każdemu z nas przyjemność może sprawiać poznawanie zupełnie innych tematów, jednak w odniesieniu do pieniędzy – szczególnie, że przyzwyczajenia usilnie utrudniają nam osiąganie wyznaczonych celów – należy pamiętać, że poznanie teorii finansów jeszcze nie gwarantuje nam bycia majętnym człowiekiem.

Więcej na: Bez oszczędzania nie ma inwestowania

oszczedzanie-inwestowanie-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote referendum szwajcarów, a koszmar frankowców.

Ostatnie tygodnie w polskich mediach, to ciąg kolejnych wiadomości z których wynika, że już niedługo będziemy płacili 4 złote za franka szwajcarskiego. Ma to być efekt planowanego na 30 listopada 2014 roku referendum w sprawie zwiększenia rezerw złota przez SNB (ang. Swiss National Bank) tj. Szwajcarski Bank Narodowy.

Więcej na: Złote referendum szwajcarów, a koszmar frankowców.

szwajcaria-referendum-zloto-frank-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie akumulatorów

Wyznaczanie celów było jednym z podstawowych praw w drodze do rozwoju osobistego i zawodowego przez interdyscyplinarność, które omawiałem na łamach niniejszego bloga. Zakładam, że wielu z czytelników, których interesuje tego typu tematyka już cele długoterminowe ma dawno wyznaczone. Jednak nawet najlepsze chęci nie pomogą, gdy brak nam motywacji, która napędzała będzie nasze codzienne działania w celu osiągnięcia upragnionego sukcesu.

Więcej na: Ładowanie akumulatorów

ladowanie-akumulatorow-psychologicznych-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pendolino na trasie Gdańsk-Warszawa.

16 grudnia 2014 roku miałem okazję pierwszy raz korzystać w ramach podróży biznesowej z Pendolino na trasie Gdańsk-Warszawa. Dzisiejszy wpis, którego dodanie zajęło mi trochę czasu od momentu przejazdu – dotyczył będzie właśnie moich doświadczeń związanych z tym popularnym ostatnio środkiem lokomocji.

Więcej na: Pendolino na trasie Gdańsk-Warszawa.

pendolino-warszawa-gdansk-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze.

Przyszedł 2015 rok! Wraz z nim noworoczne postanowienia, gdzie do najpopularniejszych należą odchudzanie czy rzucenie palenia. W moim przypadku jest to chęć nauki kolejnego języka, gdyż o stan zdrowia dbam każdego dnia, a używki nie są moją słabą stroną. Równie często jak kwestie rozwojowe lub zdrowotne – pojawiają się w tym kontekście cele finansowe.

Więcej na: Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze.

nowy-rok-nie-tylko-pieniadze-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu tracisz swój cenny czas?

Czas to pieniądz. Wie o tym każdy, kto ma płaconą stawkę godzinową. Będąc na etacie swój wolny czas możemy sprzedać pracodawcy pakietowo za ustalone odgórnie wynagrodzenie wraz z wszelkimi dodatkowymi świadczeniami. Podobnie funkcjonują różnego rodzaju kontakty czy umowy zlecenia w których nie jest wskazana liczba godzin niezbędnych do przepracowania.

Więcej na: Czemu tracisz swój cenny czas?

marnowanie-czasu-rozwoj-osobisty-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy wizerunek SNB. Teraz to bezwzględna elita finansjery.

Temat franka szwajcarskiego zdominował przekaz medialny ostatnich dni. Od czwartku połowa telewizyjnej ramówki polskich kanałów biznesowych oparta jest właśnie o reperkusje związane z zaprzestaniem utrzymywania przez Szwajcarski Bank Centralny (ang. Swiss National Bank) minimalnego poziomu kursu 1.2 dla pary walutowej EUR/CHF. Mój wywód nie będzie traktował jednak o tym w jakiej sytuacji znaleźli się tzw. frankowcy, bowiem swoje zdanie na ten temat wyraziłem(...)

Więcej na: Nowy wizerunek SNB. Teraz to bezwzględna elita finansjery.

bank-szwajcarii-frank-wzrosty-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia z obydwu punktów widzenia.

Wiele lat pracowałem w branży szkoleniowej, prowadząc zajęcia z dziedziny finansów. W tym samym czasie wielokrotnie przebywałem po drugiej stronie projektora i uczestniczyłem w szkoleniach jako kursant. Od kilku miesięcy moje życie zawodowe nabrało znacznego rozpędu, a sam zauważyłem, że jedna kwestia jest niezmienna. Nadal zarówno sam nauczam, jak i pobieram lekcje, by nabywać kolejne umiejętności i poszerzać swoje horyzonty.

Więcej na: Szkolenia z obydwu punktów widzenia.

szkolenia-dwie-strony-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań Gortatem w swojej dziedzinie.

Sportowcy, nazywani współczesnymi gladiatorami, odgrywają istotną rolę w dawaniu każdego dnia rozrywki wielu zwykłym ludziom, których marzeniem jest zostać kiedyś najlepszym w swojej dyscyplinie lub też takich, którym przyjemność sprawia oglądanie zmagań ich ulubionych sylwetek. Osoby zajmujące się sportem mogą spełniać jeszcze jedną funkcję – potrafią motywować innych do ciężkiej pracy, która pewnego dnia może zostać nagrodzona sukcesem.

Więcej na: Zostań Gortatem w swojej dziedzinie.

gortat-przedsiebiorca-600x400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...