Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

System Weekly

Recommended Posts

Pisze nowy temat ze względu tego iż brak czasu zmusza mnie do stworzenia nowego systemu nad którym nie musiałbym się długo zastanawiać,a pomoże mi powoli budować drogę do sukcesu.

System jest bardzo prosty

Otwieramy wykres weekly.Otwieramy transakcje 50 pips powyżej lub poniżej zamkniecia poprzedniego tygodnia.Używamy przesuwanego stopu 30 pips.Bez profit targetu.Jeśli pozycja wytrzyma to zamykamy okolo 30 minut przed końcem tygodnia.Zaletą systemu jest to że trend rozpoczęty w poniedziałek trwa zazwyczaj co najmniej do środy tego samego tygodnia.

Przykład

GBP/USD

Poprzednie zamknięcie Tygodnia : 1.9597

Buy: 1.9647

Sell: 1.9547

I jest jeszcze jedna zasada która jest trochę inna niż w większości systemów tego typu.

Jeśli buy zostaje zamkniete,przesuwamy otwarcie S na zamkniecie poprzedniego tygodnia czyli 1.9597

Jeśli Sell zostaje zamkniete,przesuwamy otwarcie L na zamkniecie poprzedniego tygodnia czyli 1.9597

Te dodatkowe transakcje dają więcej elastyczności temu systemowi.

Polecane pary walutowe : (USD/CHF ,GBP/USD)

Short 1.9597 po stracie 30 pips na L

Używamy kroczącego stopa

System daje średnio 150 pips tygodniowo ,bez jakiejkolwiek interwencji z naszej strony.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Nikodem Niklewski

PS

Jeśli ma ktoś dobry system na skalpowanie prosiłbym o podzielenie się na forum :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie termin "skalpowanie" kojarzy się bardziej z takimi TF jak m5 lub m15. No ale zobacze czy to zadziała, potestuje sobie a jak nie zapomne dam znać jak wychodzi.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System dość ciekawy. Zabrałem się za niego i zobaczymy jakie da efekty. Stosuje na G/J, póki co z tego co widzę po formacjach, w pełni się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nicko13 ja miałbym do Ciebie mega prośbę związaną z Twoim systemem. Czy mógłbyś na screenach (rysuneczkach dla dzieci ;) ) pokazać konkretny zamysł otwierania pozycji i działania systemu?

Owszem nie straciłem na tym, jednak przy wachaniach G/J oraz braku konsekwencji w trendzie system sprawdził się bardzo słabo pozycje zamknięte trailem przed środą na +20p.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na forum i laik w tworzeniu systemów nie chcę sobie wrogów narobić, ale... gdzieś już ten system widziałem :-P

I nie będę snuł dalszych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak.

Osób, które tworzą systemy długoterminowe jest bardzo wiele. Wszystkie opierają się na lepszej bądź gorszej analizie wysokich TF'ów. Nico nie jest prekursorem, ale też nie można odmawiać mu, że stworzył coś sam. Spotkałem się już z wieloma systemami opartymi na Week(-endowych ;) ) TF'ach. Ten wciąż w fazie testów.

Osobiście wolę grać z dnia na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sys to moj dodatkowy system ;) jesli dobrze wejsc(w momencie przebicia od dołu bądź góry naszego wyznaczonego poziomu) to jest bardzo skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm możliwe, ale generalnie dla mnie sama metoda zawierania pozycji nie jest jeszcze do końca jasna. Może jestem ograniczony, ale jakoś tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...