Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

wlopol

Prośba o prosty system dla początkujących.

Recommended Posts

Witajcie mam prośbę.

Mam prośbę o wskazanie jakiegoś w miarę prostego systemu dla początkujących.

Chciałbym, żeby był możliwie dobrze opisany bo im lepszy i bardziej wyczerpujący opis tym szybciej można się go nauczyć.

Czy znacie jakiegoś szanowanego tradera, kto opisał swój system i użytkownicy forum nim zarabiają?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chcesz pójść tutaj na skróty i adaptacja cudzego systemu może być faktycznie dobrym rozwiązaniem. Rynek to nie jest jednak miejsce, gdzie można zjeść darmowe obiadki.

Chciałoby się rzec, że zarówno w dziale w którym napisałeś (systemy i strategie), jak i w naszym firmowym sklepie pod którym funkcjonuje to forum - znaleźć można opisy systemów, gdzie traderzy dzielą się swoimi doświadczeniami w handlu, opisując poszczególne kroki zwierania transakcji. Nigdy nie będzie to jednak maszynka do zarabiania pieniędzy, którą wystarczy uruchomić u siebie i cieszyć się zyskami.

Prosty system transakcyjny o nazwie SIMPLE JOHN:

Long: SMA30 > SMA60

Short: SMA60 > SMA30

Wartości dla okresów oraz sposób liczenia średnich można tutaj dowolnie zamieniać.

System transakcyjny sam w sobie może być bezwartościowy, gdy nie poznamy jego przeszłego zachowania na danym rynku wraz ze sposobem zarządzania kapitałem. Nieumiejętność stosowania się do założeń może również wpłynąć negatywnie na zrównanie potencjalnej stopy zwrotu wynikającej z systemu do realnie uzyskiwanej. Wszystko rozchodzi się bowiem zawsze o emocje.

Reasumując, istnieje wiele działających systemów transakcyjnych, jednak bardzo mało traderów jest w stanie je stosować. Dlatego większość traci, gdyż zamiast pracować nad sobą, szukają Złotego Graala. On istnieje ale nie jest nim wcale strategia, a raczej zrozumienie zależności ukrytych we własnym "ja", które prowadzą do stabilnego pomnażania kapitału wraz z biegiem czasu.

Tyle jeżeli chodzi o naukę, którą mogę zaproponować po przeczytaniu pierwszego wpisu. Jeżeli uważasz, że średnie są zbyt proste, aby można było na nich zarabiać, to przypomnę, że historia zna przypadki wielomilionowych fortun zbudowanych na przestrzeni dekady, których fundamenty powstały właśnie na bazie pracy ze średnimi.

Testy wykazują, że jedna i dwie średnie zachowują się w długim terminie lepiej, niż trzy i więcej. Czasy się jednak zmieniają, zatem należy samodzielnie dojść do wniosku czy te dane mają odzwierciedlenie akurat na współczesnym rynku walutowym.

Darmową lekcję pt. "podstawy systemów transakcyjnych" uważam za zamkniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...