Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

AsFX

Najsilniejsze i najsłabsze elementy waszej gry.

Recommended Posts

W tym temacie chciałbym poruszyć sprawę dla nas wszystkich dosyć ważną. Ocena własnych możliwości oraz samokrytyka jest istotna. Będziemy tutaj zamieszczać najsilniejsze i najsłabsze aspekty dotyczące naszej gry. Temat ten jest też po to aby w razie doskonalenia swoich umiejętności pochwalić się tym co się osiągnęło i czy te najsłabsze elementy zostały dopracowane. Więc ja zacznę.

Moją najmocniejszą stroną jest przede wszystkim to że jestem w stanie otworzyć swoją pozycję zawsze ( nawet gdy za 5 minut mamy dane makroekonomiczne ) i nie przejmować się tym co się stanie. Mam ustawiane SL, nie ustawiam TP ponieważ zazwyczaj wszystkie pozycje zamykam ręcznie. Ogólnie chodzi o to że nie odczuwam strachu grając. Jestem w stanie zaakceptować stratę na która sobie pozwoliłem określając SL. To chyba tyle.

Dokładanie pozycji, tak to jest coś co mi nie wychodzi. Nie dopracowałem jeszcze systemu tak aby dawał mi sygnały na dokupienie bądź dosprzedanie. To moja pięta Achillesowa. Często pisząc z innymi ludźmi dostaję od nich informacje że mają dajmy na to otwarte 4 pozycje ( i są na plusie ) kiedy ja mam otwartą tylko jedną ( na tej samej parze ). Można sobie wyobrazić w jaki sposób można powiększać zyski posiadając taką umiejętność. Gdybyście byli w stanie dać mi jakieś wskazówki jak się za to zabrać byłbym bardzo wdzięczny.

Wy też macie szansę się wypowiedzieć.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

główna wada z którą staram się walczyć to BRAK CIERPLIWOŚCI

ale przypiąłem sobie na tablicy taki cytat: "lepiej stracić okazje niż pieniądze" i mam nadzieję, że przestane wchodzić w nieprzemyślane pozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi na myśl to rada tego typu abyś nie siedział poprostu tyle przed wykresami ( bo wydaje mi się że siedzisz dosyć długo ). Jest sygnał, zostaw go i rób to co jest najważniejsze czyli ustal sobie takie SL które jesteś w stanie w pełni zaakceptować. Najlepiej byłoby gdybyś poprostu otworzył pozycje i nie przypatrywał się dłużej danej parce. Cytat napewno fajny tyle że ze stosowaniem wychodzi gorzej. No ale każdy uczy się na błędach.

Co do tablicy, bardzo dobry pomysł. Będe musiał sobie coś takiego skołować bo jak narazie wszystko zapisuje w zeszycie ( chodzi o te złote myśli i cytaty ). Gdybym miał taką tablice to każdego ranka od razu bym to widział. Jak sobie już ją powiesze to będzie to pierwsza i ostatnia rzecz którą będe widział w ciągu dnia. Genialne!

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co przychodzi mi na myśl to rada tego typu abyś nie siedział poprostu tyle przed wykresami ( bo wydaje mi się że siedzisz dosyć długo ). Jest sygnał, zostaw go i rób to co jest najważniejsze czyli ustal sobie takie SL które jesteś w stanie w pełni zaakceptować. Najlepiej byłoby gdybyś poprostu otworzył pozycje i nie przypatrywał się dłużej danej parce. Cytat napewno fajny tyle że ze stosowaniem wychodzi gorzej. No ale każdy uczy się na błędach.

Co do tablicy, bardzo dobry pomysł. Będe musiał sobie coś takiego skołować bo jak narazie wszystko zapisuje w zeszycie ( chodzi o te złote myśli i cytaty ). Gdybym miał taką tablice to każdego ranka od razu bym to widział. Jak sobie już ją powiesze to będzie to pierwsza i ostatnia rzecz którą będe widział w ciągu dnia. Genialne!

Pozdrawiam!

=)

tzn. problem ten jest po części wynikiem tego, że mam teraz strasznie mało czasu na tradowanie, dlatego chce wykorzystać jak najwięcej okazji do otwarcia pozycji, przez co niektóre są po prostu źle przemyślane, ale sesja powoli mija, wnioski wyciągnąłem, wiec teraz powinno już być dobrze :)

polecam tablice;d wszystko ładnie widoczne, porządek itd ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+

- potrafię trzymać się założeń systemu

- nie boję się zawierać transakcji

_

- nie trzymam odpowiedniego dystansu do tradingu (podchodzę zbyt poważnie i restrykcyjnie)

Apropos.

Mam tablicę korkową na której jest wiele kartek z wykresami, opisami systemów, informacjami odnośnie tradingu, zajęć szkoleniowych itp. Obok tablicy mam plakat, na którym widnieje napis "Konsekwencja i cierpliwość to podstawa" (jest to cytat wzięty od mojego mentora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusy +

1.Dobre wyłapywanie okazji

2.Anielska cierpliwość

Minusy -

1.Ustawienie poziomu stop loss (zależności między zniesienami jeszcze do dopracowania)

2.Brak wymaganej odpowiedzialności co do swoich pieniędzy (jestem finansowo niezależny ,a ambicje mam trochę wyższe więc ukierunkować się muszę odpowiednio)

Podsumowując,trading to dla mnie ciągła nauka i odkrywanie/poprawianie własnych wad.

Nauka na błędach i w reszcie całkiem przyjemne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie zamykam zyskowne pozycje. :roll: Czasem nawet wiem że cena pójdzie dalej w górę/dół ale ja zamykam mówiąc sobie że nie wolno być zachłannym. Często decyduje impuls.

Poźniej żałuję.

Ogólnie mówiąc biorę co mam ponieważ boję sie utraty tego co ugrałem. Zastanawiam się nad przesuwaniem SL.

Czasem też wykazuję się totalną głupotą przesuwając SL w nadzieji " że się odwróci " :D

PS.

Nie odwraca się :] :lol:

Pocieszam się tym że wyciągam z tego wnioski i zdaża mi się to coraz rzadziej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony czasami lepiej wziąć to co już zarobiliśmy niż potem żałować że nie zamknęliśmy ;p

według mnie lepiej z góry założyć na jaki zysk liczymy i tego się trzymać, a w szczególnych przypadkach zamknąć wcześniej wiedząc, że zaraz ruch pójdzie w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim najslabszym elementem inwestowania na rynku Forex jest psychika.

Poprostu jak ciagle siedze przed wykresami i mam otwarta pozycje , jest minimalnie na + to ja zamykam. Lub naodwrot Jest na duzym + a ja czekam ze bedzie jeszcze wyzej. Mysle ze nauczyc sie tego problemu i wszystkie znikna ;). Tak samo jak wchodzenie w rynek po omylnej wczesniejszej pozycji . Czyli po polsku : Weszlismy w rynek - stracilismy 10 dolarow w zamian wchodzimy z wieksza stawka zeby odrobic wczesniejsza pozycje i -tracimy 20 $ .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge pochwalić się że w tym tygodniu miałem bardzo dużą skuteczność na dokładanie pozycji. Mimo wszystko nadal muszę nad tym popracować i znaleźć wkońcu jakiś konkretny sposób na takie zagrywki. Dokładałem pozycje kierując sie odbiciami od lini trendu. Sądze że będzie to szło coraz lepiej.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy postawić sobie pytanie dlaczego tak wielki % graczy z naszego kraju wtapia?

Odpowiedź jest czysto psychologiczna... bo chce więcej i więcej i więcej. A gra jest banalna tylko trzeba określić jej reguły. Najsłabszymi cechami graczy są: brak cierpliwości, żyłka hazardzisty, brak konsekwencji przestrzegania określonych reguł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że chce więcej i więcej ale nie można patrzeć z tego punktu widzenia. To proste że taka jest natura człowieka. Mówie tylko z doświadczenia że wielu moich znajomych dokłada pozycje i przy tym powiększa swój kapitał. Pytanie które moge sobie tutaj zadać to nie to które napisał Youri, a mianowicie:

Należy postawić sobie pytanie dlaczego tak wielki % graczy z naszego kraju wtapia?

Trzeba sobie zadać pytanie typu jeśli oni mogą tak grać i zarabiać więcej dlaczego ja nie moge robić tego samego ? Odpowiedź jest prosta, mogę robić to równie dobrze jak oni. Sęk tkwi w tym żeby sie przy tym nie poddawać i dążyć do realizacji tego co sie zaplanowało. Moim celem jest osiągnięcie wysokiej skuteczności w dokładaniu pozycji i tego się będe trzymać bez względu na wszystko. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój największy minus, który jednak powoli znika, to chęć przewidywania rynku, robienie prognoz. Jako że generalnie miałem skuteczność prognoz ok. 50-60%, dawało mi to iluzoryczne poczucie kontroli nad sytuacją. Poza tym teoretycznie wydaje się logiczne, "że jeżeli wiesz co się stanie na rynku, zarobisz". Niestety, w praktyce jest generalnie dokładnie odwrotnie. Dr Van Tharp uznaje robienie prognoz za dość niebezpieczne i ja się z tym zgadzam. Jednocześnie prognozy mogą być bardzo przydatne przy wyznaczaniu TP.

Drugi minus - za dużo czasu tracę na patrzenie na wykresy "co się dzieje z moją pozycją", a za mało poświęcam na pracę nad systemem. Ta relacja powoli się zmienia, ale wciąż nie jest optymalna.

Największy plus - psychika, rynek działa na mnie jak piękna kobieta, relaksuje i uspokaja.

No i oczywiście, daje.... przyjemność :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...