Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

redbek

Przebudzenie.org - czy to nie oszustwo?

Recommended Posts

Witam,

mógłby mi ktoś wystawić opinie na temat tego szkolenia i tego co tam oferują: http://przebudzenie.org/ szczegóły inwestycji na: http://ententa.pl/przebudzenie/szczegoly-inwestycji/

Jestem początkujący w temacie i chciałbym się dowiedzieć czy to po prostu nie oszustwo, ponieważ to co przedstawiają wydaje się być ciekawe. Ale z drugiej strony mocno nie realne zyski, nie pokazują jakie są opłaty, podatki, koszty za zarządzenie itp.

Mógłby się jakaś doświadczona osoba wypowiedzieć?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr Michalak to człowiek, który jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy miałem okazję z nim rozmawiać - jak sam zaznaczył - nie znał się na tematyce rynków finansowych. Dzisiaj przekazuje w filmiku informacje, że planuje prowadzić szkolenia z rynku Forex.

Jak widać jest to na pewno bardzo dobry marketingowiec, jednak ze względu na to, że nie wypada mówić o ludziach źle, to wstrzymam się od dalszego komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie Piotra materiały posiadam i oceniam je pozytywnie. Jednak na tym co teraz promuje nie znam się w ogóle. Ale propozycja wydaje się być interesująca. Tylko pytaniem jest czy to wszystko co przekazują jest realne i możliwe do osiągnięcia? Nie ma wzmianki jakie są koszty prowadzenia takiego konta, opłaty, podatki i nie wiem co jeszcze może być podlegać opłacie.

Rafale jako profesjonalista mógłbyś powiedzieć czy jest warto w ogóle w takie coś wchodzić? Czy jednak sobie to darować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produktu nie znam, natomiast wiem, że wskazywanie, że możliwe jest osiąganie na rynku "ponadprzeciętnych i powtarzalnych zysków na poziomie ~60% rocznie" pokazuje jedynie, że nie ma się pojęcia na temat jego funkcjonowania.

Każdy kto spędził na rynku więcej niż kilka miesięcy powinien wiedzieć, że nie ma systemu doskonałego, który rok w rok generowałby zyski. Jeżeli tak wychodzi z analizy, to najczęściej oznacza, że system jest przeoptymalizowany, czyli innymi słowy - zbyt dopasowany do danych historycznych. Tego typu systemy mają to do siebie, że jak sprawy przyjmują zły obrót, to najczęściej nie ma już co zbierać. Najczęściej to właśnie te fundusze/systemy/strategie, które generowały zyski rok w rok, ostatecznie doprowadzały zarządzających do bankructwa (case LTCM). Głównie dlatego, że nie byli oni przygotowani na sytuację w której rynek zaczyna zachowywać się niezgodnie z przyjętym modelem. Oczywiście długoterminowo osiąganie dodatnich stóp zwrotu we wskazanym przedziale czasowym jest jak najbardziej możliwe, jednak nigdy nie słyszałem, aby można było osiągać zyski bezpiecznie i jednocześnie przy akceptacji wysokiego ryzyka (jak zostało to wskazane w filmiku).

Prawdopodobnie okaże się, że cały projekt opiera się na zwykłym PAMMie lub jego wariancie, gdzie klienci będą mogli podpisać się do rachunku tradera. On zyskiwał będzie na spreadzie z transakcji (niekiedy wyższy w stosunku do oficjalnego u danego brokera), a także prowizji od wypracowanych zysków. Nie ma w tej formie nic nowego. Prawda jest jednak taka, że jest to zagadnienie o wątpliwej strukturze prawnej do wykorzystania w Polsce, a także niskim zabezpieczeniu interesów klienta.

Wychodzę z założenia, że wszelkie zarządzanie kapitałem w którym zarządzający wynagradzany jest za wyniki ma sens. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Ważne jest tylko to, że do tego typu działalności potrzebne są odpowiednie zezwolenia, licencje, a także formy prawne (fund, asset management etc.). Próba obejścia przepisów przez prowadzenie odpowiednich rachunków u brokera nie załatwia sprawy, bowiem jemu w większości przypadków zależeć będzie na jak największym obrocie. Ostatnim powodem do zmartwień będzie fakt czy trader oferujący swoje usługi innym, spełnia odpowiednie wymagania. Najważniejsze jest to, że sam broker ma odpowiednie licencje do prowadzenia swojej działalności.

Za mało szczegółów, aby możliwe było rzetelne podjęcie decyzji. Wydaje mi się jednak, że taki właśnie był zamysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej odnośnie szkolenia można dowiedzieć się czytając komentarze np:

1.

Ad 2: Ruchy tradera przenoszone są automatycznie. Tak działają konta PAMM. Nawet musi to tak działać, bo liczy się również moment wejścia – po jakimś czasie cena mogłaby się zmienić, a ruch zdezaktualizować.

2.

PiotrReply Reply18 lipca 2014

Piotrze, zapytam wobec tego o ważną rzecz. Może jak nie wiesz to Tradera albo Pawła.

Zazwyczaj zakładając np. rachunek maklerski płaci się stałe miesięczne opłaty, czasami całkiem duże. Tutaj korzystamy z usług brokera i biura maklerskiego na światowym poziomie. Czy zatem roczne opłaty dla nich z naszej strony też będą wysokie? Przy kapitale początkowym 10 tys zł może to być bardzo znaczące dla końcowego zysku dla nas. Bo wówczas zysk nie wynosi 60%, nawet nie 45%, ale jeszcze stałe opłaty i na koniec podatek. Zostanie niewiele. Limit minimalny kapitału początkowego 10 tys. euro chyba nie był przypadkowy.

Proszę o konkretną odpowiedź bo wolałbym to wiedzieć już teraz, a nie po szkoleniu, zwłaszcza, że nie ma gwarancji zwrotu pieniędzy za spotkanie z Traderem, jeśli nie zawrze się z nim umowy.

Pozdrawiam

Piotr

Piotr MichalakReply Reply18 lipca 2014

Witaj Piotrze, prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne. Broker utrzymuje się tylko z opłat transakcyjnych.

3.

AniaReply Reply7 lipca 2014

Witajcie,

miałam taką nadzieję, że podzielicie się w końcu kontaktem na brokera – dzięki :))

Mam pytania:

1/ na giełdzie/też forex występują luki i są niekiedy baaaardzo duże. Co w przypadku, gdy taka luka ominie naszego wyśrubowanego na 20% stop lossa? Stracimy te kilkanaście procent kapitału z jednej transakcji? Takim tropem idąc, to nasz kapitał może zniknąć w kilku transakcjach :(

2/ czy będą jakieś ograniczenia terminowe co do ilości wypłat/dopłat z/do r-ku maklerskiego?

Serdecznie pozdrawiam,

Ania

traderReply Reply8 lipca 2014

witam,

Stop loss nie jest sztywno ustawiony na poziomie -20%. To jest cel inwestycyjny na podstawie historycznych wyników i prognoz.

Widzę, że ma Pani doświadczenie w branży :) Co cieszy :) Wszystkie aspekty wpłat / wypłat i zarządzania rachunkiem otrzyma Pani na szkoleniu.

pozdrawiam

4.

LukaszReply Reply12 lipca 2014

Mam pytanie do p.Tradera

10 000 zł na forex to chyba nadal nie dużo, przy dźwigniach finansowych wykorzystywanych tam. Jaką dźwignię finansową stosuje Pan przy tych transakcjach? Stop loss 20% na 1 transakcji przy dużych dźwigniach i tak może wyzerować konto.

Ile transakcji wykonywanych jest rocznie lub miesięcznie? Ilość transakcji i wielkość transakcji przekłada się na koszty prowizji brokera. Zakładane 60% rocznie rozumiem, że już obejmuje koszty prowizji?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Łukasz A

traderReply Reply13 lipca 2014

witam,

Panie Łukaszu, czytam po raz kolejny Pana wypowiedź… i widzę sporo logicznych, matematycznych i ekonomicznych sprzeczności w samych pytaniach. Cieszę się, że dąży Pan do poznania prawd rządzących inwestycjami na tym rynku. Myślę, że potrzebuje Pan poznać samą ideę, a następnie wgłębić się w szczegóły. Wszystko otrzyma Pan na szkoleniu. Proszę wybaczyć, ale ten sposób będzie najlepszy. Znacznie lepszy niż dyskusja na forum :)

To najciekawsze i z największa liczba konkretów jakie znalazłem, jak wcześniej wspomniałeś wszystko opiera się na PAMMie. Najbardziej martwi mnie otoczka jaka jest zrobiona w okół tego szkolenia. Dużo tajemnic i nie dopowiedzeń, a jak chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć to tylko na szkoleniu. Z jednej strony myślę, że albo bardzo chcą coś ukryć żeby nikt ich nie zdemaskował, z drugiej strony myślę, że może mają jakieś informacje których nie chcieli by ujawniać wszystkim zainteresowanym. Nawet gdybym zdecydował się na to szkolenie i ładnie wszystko by tam wyjaśnili to chyba nawet rzeczy o których będzie mowa dużo mi nie powiedzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...