Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Wiek tradera

Recommended Posts

Witam

Wielu ludzi zazwczyaj zastanawia się czy są w odpowiednim wieku ,by zacząć inwestowanie na giełdzie.Młodsi podchodzą do sprawy raczej jak do zabawy i dopiero po ujrzeniu możliwości jakie giełda daje,są w stanie zmienić myślenie i podejść poważnie do sprawy.Moim zdaniem wiek w tradingu nie ma znaczenia o ile traktujemy ten sposób zarabiania pieniędzy jako główne lub dodatkowe źródło dochodu,zamiast miejsca gdzie można poczuć wielkie emocje.Według mnie inwestowanie i rozwój w tym temacie można zacząć już od wieku około 16 lat ,w zależności od dojrzałości i zaangażowania osoby podchodzącej do tematu.Wiadomo im starszy człowiek ,tym lepiej potrafi poradzić sobie z samym sobą ,choć niekoniecznie idzie to w parze z kontrolą emocji jakie występują przy tradowaniu.Najlepiej podchodzić do sprawy poważnie i spokojnie a reszta przyjdzie sama,przy posiadaniu odpowiednich narzędzi oraz nauczycieli.Zachęcam do uczenia samego siebie,naszego potomstwa oraz znajomych ,możliwości jakie daje giełda walutowa oraz giełda papierów wartościowych w Warszawie.

Pozdrawiam i życzę Sukcesów

Nikodem Niklewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że "charakter" i trochę sprytu są kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych.

Co do wieku to uważam, że nie gra on tutaj większej roli. Jest to również zależne od konkretnej sytuacji. Gdyby wiek miał znaczenie to starsi ludzie by zarabiali, a młodzi nie - proste.

Możliwe, że przeprowadzono jakieś badania na ten temat (tego nie wiem). Niemniej jednak wraz z wiekiem człowiek zyskuje charakter i to może się jakoś przekładać na pewne pojmowanie rynku. Jest to głębszy temat, nad którym warto się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie trzeba mieć "poukładane" w głowie, więc wiek nie ma tutaj dużo do gadania. jednak wiadomo, że im starszy człowiek tym bardziej ułożony (przynajmniej tak powinno być) ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im szybciej sie zaczyna tym lepiej sie na tym wyjdzie ( nabieranie doświadczenia ), wiek raczej nie ma tutaj nic do rzeczy. Gra na rynkach finansowych jest dla osób które mają charakter i to "coś" co sprawia że zarabiają. Oczywiście że lepiej sie za to zabrać w wieku 20 a nie 50 lat. Mniej czasu a życie przecież nie trwa wiecznie. Za to jak sie już dorobi za młodu to za starego więcej czasu dla siebie będzie, chociaż to też zależy od celów jakie sobie wyznaczymy bo starsi ludzie mogą dalej je realizować. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze pełnoletni. Sądze że wiek nie gra większej roli. Liczy się podejście do tematu. Jestem pewien że to co robię teraz zaowocuje w przyszłości. Setki godzin przed wykresami na pewno nie pójdą na marne. Narazie jestem w większości, która traci. Należę jednak do mniejszości, która ze swych błędów wyciąga wnioski ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....Należę jednak do mniejszości, która ze swych błędów wyciąga wnioski ;-)

Pozdrawiam.

no i bardzo dobrze :) dobrze rokuje na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo do młodych świat należy. Oczywiście przestane tak mówić jak będe po trzydziestce, heh. A swoją drogą to też mi sie podoba ten tekst.

Narazie jestem w większości, która traci. Należę jednak do mniejszości, która ze swych błędów wyciąga wnioski

Tak trzymać i napewno zamierzony cel osiągniesz.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak trzymać i napewno zamierzony cel osiągniesz.

Mam dwie możliwości. Albo mi się uda, albo się uda :] Nie dopuszczam do siebie innych myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie wiek tradera niema zbytniego znaczenia. Wiadomo ze starszy trader (wiekowo) bedzie bardziej opanowany niz mlody trader ,ktory chce szybko do czegos dojsc.

Ja tez nie jestem pełnoletni a gielda i ogolnie inwestycjami interesuje sie od 9 miesiecy.

Mysle ze jest to lepszy sposob na zycie w przyszlosci.

Pozdrawiam i wysokich profitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im ktoś młodszy, tym generalnie bardziej naiwny, ufny, łatwowierny, poza tym może nie wiedzieć jak świat i ludzie funkcjonują. Bo to nawet nie jest tylko samokontrola, ale również spojrzenie z dystansem na siebie i na wypowiedzi innych osób.

Być może to właśnie rzeczywiście do młodych świat należy (a może raczej do odważnych, niezależnie od wieku?), ale moim zdaniem, im ktoś młodszy, tym większe wykazuje tendencje do zachowań mitologicznego Ikara.

A na rynku trzeba być Dedalem, każdy wie jak skończył Ikar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trading jest zawodem a jak to w każdym zawodzie czy profesji najważniejsze jest doświadczenie, I mowie tu o doświadczeniu w danej dziedzinie a nie życiowym ( choć to tez pomaga) :-)

Ja zawsze pokazuje to dla osób początkujących w taki sposób: Masz system który daje 1500 pips miesięcznie inwestuj a po miesiącu powiesz ile zarobiłeś:- ) 95% zarobi o wiele mniej ( wielu nie tyle nie zarobi ale straci).

Pozdrawiam I wesołych świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tyle wiek co podejście do tradingu decyduje o tym, po której stronie będziemy - tych, którzy tracą czy może tych którzy zarabiają. Jeżeli pomimo młodego wieku podejdziemy do sprawy poważnie, dojrzale to sądzę, że nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy odnieśli sukces, to samo tyczy się osób starszych, ich doświadczenie życiowe itd nie gwarantuje im wygranej jeżeli nie zaangażują się w należytym stopniu.

Wesołych $wiąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...