FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj  Forex Forum - Inwestowanie

Darmowe szkolenia Forex | Analizy Forex | MetaStock

Poprzedni temat «» Następny temat

17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi.

Przesunięty przez: Denon
2008-06-21, 19:11
17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi.
Autor Wiadomość
AsFX 

Wysłany: 2008-06-21, 16:48   17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi.

17 różnic w myśleniu między ludźmi bogatymi a biednymi:

1. Bogaci myślą: tworzę swoje życie. Biedni myślą: życie mi się przydarza.

2. Bogaci grają o pieniądze tak, aby wygrać. Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.

3. Bogaci są zdeterminowani by być bogatymi. Biedni chcą być bogaci.

4. Bogaci myślą na dużą skalę. Biedni myślą na małą skalę.

5. Bogaci koncentrują się na szansach. Biedni koncentrują się na przeszkodach

6. Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych.

7. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

8. Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość. Biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży.

9. Bogaci są więksi od swoich problemów. Biednych problemy przerastają.

10. Bogaci nie mają problemów z przyjmowaniem. Biedni mają problemy z przyjmowaniem.

11. Bogaci wolą wynagrodzenia za wyniki pracy. Biedni oczekują wynagrodzenia za czas pracy.

12. Bogaci myślą “i to i to”. Biedni myślą “albo to, albo to”.

13. Bogaci koncentrują się na majątku netto. Biedni koncentrują się na dochodzie z pracy.

14. Bogaci dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi. Biedni źle zarządzają swoimi pieniędzmi.

15. Bogaci dbają o to aby pieniądze ciężko pracowały. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.

16. Bogaci działają pomimo lękku. Biędnych lęk powstrzymuje.

17. Bogaci ciągle się uczą i rozwijają. Biedni uważają, że już wszystko wiedzą.

Osobiście najbardziej podoba mi się ostatni punkt. Nie można odnieść sukcesu gdy stoimy w miejscu. Rozwijanie się jest strasznie ważne dla ludzi takich jak my, traderów.

Pozdrawiam!

=)

forex system volcano
nemesis 
Marek Matuszek

Wysłany: 2008-06-21, 18:32   

"6. Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych. "

chyba jeden z najbardziej widocznych wśród Polaków, ogólnie każdy kto sie wzbogacił zrobił to nieuczciwie itd...

Denon 
Administrator
Rafał Jaworski

Wysłany: 2008-06-21, 19:09   

Mnie za to podoba się

7. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

Coś w stylu "Z kim przystajesz, takim sie stajesz".
Mój kanał na Twitterze: @TraderTeamDenon
[ https://twitter.com/TraderTeamDenon ]

nemesis 
Marek Matuszek

Wysłany: 2008-06-21, 19:13   

Denon napisał/a:
Mnie za to podoba się

Coś w stylu "Z kim przystajesz, takim sie stajesz".

albo "Trafiłeś między wrony, kracz jak i one"

nicko13 
Harmonic Trader

Wysłany: 2008-06-21, 20:12   

Dodam jeszcze że to z książki Bogaty i Biedny po prostu różni mentalnie, polecam przeczytać każdemu bo zawiera wiele ciekawych tematów ,nie tylko tych związanych z posiadanymi pieniędzmi(zamożnością) ale również z innymi częściami życia "Bogatego człowieka".

AsFX 

Wysłany: 2008-06-28, 22:36   

Tak to prawda, te różnice w myśleniu są z książki T. Harva Ekera pod tytułem Bogaty albo biedny - poprostu różni mentalnie. Muszę powiedzieć że przeczytanie i stosowanie się do tych różnic to dobry początek aby stać się kimś kto ma sześć bądź więcej zer na koncie. Nie musimy znajdować tego sekretu od nowa. Powinniśmy być szczęśliwi że są bogaci ludzie i być szczęśliwi za to że stali się bogaci. Jeśli zaczniemy myśleć wewnętrznie tak jak oni i zaczniemy działać zewnętrznie równiez tak jak oni to jesteśmy jak ja to mówie "skazani na sukces". Mamy określony schemat jak myśleć i powinniśmy się tego trzymać. Harv w USA przeprowadza dodatkowo intensywny kurs jak stać się milionerem ( tkz szkolenie Umysł Milionera ). Z całego serca mogę tą książke polecić wszystkim ( nawet tym którzy już mają roczne dochody 1 mln euro ). Jest w niej opisany ciekawy sposób podobny do afirmacji, są to deklaracje które wypowiada sie na głos aby nasza podświadomość zrozumiała czego naprawde chcemy. A prawdopodobnie wszyscy z was chcą niezależności finansowej. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

MateuszBednarsk 

Wysłany: 2014-03-08, 08:36   

Rozwój osobisty to ściema.
Nie polecam tej książki do osiągnięcia niezależności finansowej.

Denon 
Administrator
Rafał Jaworski

Wysłany: 2014-03-08, 17:17   

MateuszBednarsk napisał/a:
Rozwój osobisty to ściema.(...)

Dawno nie czytałem czegoś tak przykrego w odniesieniu do próby zrozumienia świata przez pryzmat własnych doświadczeń. Nie wspomnę już, że brak jest w Twojej wypowiedzi argumentów, jednak zakładam, że może to mieć związek z punktem 17 różnic stanowiących punkt wyjścia dla tej dyskusji.
Mój kanał na Twitterze: @TraderTeamDenon
[ https://twitter.com/TraderTeamDenon ]

Odpowiedz do tematu