Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

smokernd

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About smokernd

 • Rank
  Newbie
 1. dzięki za pełną i rzetelną odpowiedź :) na początku lutego planuje start na mikrolotach i zobaczymy jak mi pójdzie :)
 2. Ja tak ryzykownej gry nie planuje raczej nauka od 0.01 lota i małymi kroczkami. Zastanawiałem się nad tym czysto teoretycznie, jak to działa. Czyli teraz jeśli z 10 000 wypracuję zysk 5 000 to wypłacając cały zysk na konto przyjdzie mi 5 (przy dźwigni 100:1) ?
 3. Witam. Jako, że to mój pierwszy post, zacznę od przedstawienia się Jestem Radek i rynkiem forex interesuję się dopiero od tygodnia. Wiedzę powoli zdobywam z książki o podstawach giełdy walutowej autora Piotra Sudla i obecnie gram na koncie demo w systemie XTB, do tej pory zawarłem 32 transakcje (18 na + i 14 na-) ostatecznie wychodząc z wynikiem dodatnim. W chwili obecnej mam otwartą jedną pozycję "Buy" na 1 lot z wypracowanym zyskiem 2 000. Moje pytanie odnosi się do proponowanej chyba wszędzie dźwigni. Przykładowo jeżeli broker daje dźwignię 100:1 i ja zainwestuje kwotę 100, rozumiem, że obracam łącznie kwotą 10 000. Grając bardzo ryzykownie powiedzmy, że ugrałem na plus 5 000 i je wypłacam. Teraz chce je wpłacić z powrotem i moje pytanie brzmi, czy będę obracał kwotą 15 000 czy znowu zadziała efekt dźwigni i będę miał możliwość obracania kwotą 500 000. Mój skromny rozumek podpowiada mi, iż byłoby to zbyt piękne i aż nierealne, w końcu w krótkim okresie czasu i przy niskim kapitale początkowym wykonanie 50% zysku jest możliwe (Zdaję sobie sprawę iż taka gra doprowadza do bankructwa, mówię tylko o podjęciu takiego ryzyka).
×
×
 • Create New...