Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

dawson

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dawson

 • Rank
  Newbie
 1. No i wszystko jasne, jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia. @Raposo - zgadza się, całe życie to nieustanna edukacja ;) Właśnie przedłużyłem demo o 3 miesiące. Pozdrawiam
 2. Rozumiem, a to możecie mi powiedzieć na jak długo należy otwierać pozycje, żeby uniknąć takich problemów i nie dać się podciągnąć pod scalping? Zrobiłem sobie szczegółowy raport ze stycznia do tej pory i wygląda to tak: Total Trades: 153 Short Positions (won %): 86 (90.70%) Long Positions (won %): 67 (92.54%) czyli wychodzi na to, że jednak otwieram jakieś długie pozycje? Myślałem, że robię same krótkie, skoro tak na oko 98% z nich jest w trakcie jednej sesji (na 153 pozycje, mam tylko 3 ze swapem). Czy na przykład Bossa/XTB mogą mieć jakieś uwagi do takiego stylu gry?
 3. Dzięki za odpowiedź. Oczywiście żartowałem z tym obrażaniem się, po prostu w pewnym momencie dnia maleje obrót na walucie i próby odpracowania straty trwają za długo, zatem zostawiam to na następny dzień. Generalnie to bardzo ryzykowna strategia, a stosuję ją tylko dlatego, że chwilowo mam czas siedzieć i się wgapiać w wykres. Dla kogoś, kto wchodzi w pozycje i odchodzi od kompa to chyba nie może być zbyt dochodowa metoda.
 4. Otóż mam pytanie - gram na demo i zasadniczo ograniczam się do kilku/kilkunastu pozycji w trakcie jednej sesji. (Zazwyczaj jest to przedział 6-12 pozycji dziennie). Zgarniam przeciętnie od 4 do 8 pipsów na każdej z nich, tak więc mówimy tu o małych kwotach zwłaszcza, że nie przekraczam 1 lota, najczęściej zresztą jest to przedział 0,2-0,5 lota. Pozycje są krótkie, czasem kilkanaście sekund, czasem godzina. Dziennie wychodzi około 200-300 PLN/$ lub w czymkolwiek jest rachunek demo. Czasem oczywiście wykres ucieknie w drugą stronę i tracę dzienny utarg, obrażam się i wyłączam kompa ;) I teraz pytanie - czy to co uprawiam to scalping? Czy grając w ten sposób na platformie MT4 ale na koncie w realu, mogę narazić się na dezaprobatę brokera i jakieś tam utrudnienia z jego strony? Widziałem nawet na tym forum opinie, że scalping to kiepska metoda z punktu widzenia brokera, ale z tego co wywnioskowałem to scalping uprawia się na kilku/kilkunastu lotach, czego ja nie robię. Proszę o jakieś info, pozdrawiam :)
 5. Dzięki, sprawdzę. A miałeś do czynienia z rachunkiem w BOSSA FX? Oferują subkonto 'mikroloty' do standardowego. Zależy mi na platformie MT4, bo jak na razie tylko tam się odnajduję.
 6. Witam, czy możecie polecić jakiegoś brokera, który umożliwia prowadzenie transakcji na mikrolotach? Mam obecnie demo w XTB, wszystko mi się tam podoba oprócz tego, że 0,1 to dla mnie trochę za dużo jeszcze. Dobrze by też było jakby rachunek był w PLN, ale nie jest to jakiś ogromny wymóg, minimalny depozyt też jest mi obojętny, ważne żeby były te mikro loty. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...