Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Kaktus

Members
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kaktus last won the day on December 22 2016

Kaktus had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

1 Follower

About Kaktus

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Test strategii trwa już równo dwa lata :) Obecny wynik to 39270$. Należy przyznać, że 300% zysku w dwa lata to całkiem niezły wynik. Jak co roku wyjeżdżam na całe wakacje, więc kolejne zrzuty udostępnię dopiero we wrześniu. Pozdrawiam :)
 2. U mnie równowaga utrzymuje się regularnie co jakiś czas, wówczas usuwam najbardziej stratne pozycje ale tylko przeciwstawne. Za niedługo dobiję do 300% zysku, więc gdyby nie demo dawno nie ryzykowałbym własnym kapitałem ;)
 3. Kaktus

  Bitcoin

  Zastanawiam się tylko czy przy 150$ za BTC "wydobycie" jest nadal opłacalne. Ciekawe jak sprawa będzie wyglądała przy cenie na poziomie 15$. Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba policzyć. Podawałem już wcześniej link do kalkulatora opłacalności wydobycia. Przy złożeniu bardzo ekonomicznej koparki 5 Wat na kartę oraz przy obecnej trudności wykopywania wychodzi się na zero, gdy BTC jest na poziomie 33$. Mam na myśli sam koszt energii, więc wszystko powyżej 33$ powoduje, że nasza inwestycja się systematycznie zwraca, aż w którymś momencie zaczyna przynosić zyski. W bardzo komfortowej sytuacji są osoby, którym koparka się już zwróciła. W ich przypadku wszystko ponad 33$ za Bitcoin jest zyskiem górnika :)
 4. Kaktus

  Bitcoin

  To zależy jak się w niego inwestuje. Jeśli ktoś chce kupić i trzymać to faktycznie w długim terminie może stracić lub zyskać. Jednak gdy się tanio wykopuje i od razu zamienia na realną walutę. BTC może być opłacalny. Podobnie jak kopalnie węgla, miedzi, złota. Mają okresy, w których wydobycie jest nieco mniej opłacalne w porównaniu do okresów, w których sprzedawany towar osiąga znacznie lepszą wycenę. Dlatego jeśli ktoś zbuduje ekonomiczną, oszczędną koparkę może w dłuższym czasie odnieść spory zysk na inwestycji w Bitcoin. Jednak straty jak słusznie zauważyłeś również można ponieść. Jednak w przypadku bankructwa BTC oraz kopania straty są ograniczone jedynie do kwoty, która nie zdążyła się zwrócić z inwestycji w koparkę oraz zużytej energii. Czym później BTC zbankrutuje tym większa szansa wygenerowania zysków :)
 5. Kaktus

  Bitcoin

  Wczoraj w TVN BiS podawali, że w ostatnich tygodniach z wszystkich banków na terenie kraju skradziono sumarycznie około 950k PLN, więc nie ma idealnych systemów walutowych ;)
 6. Kaktus

  Bitcoin

  Możesz coś więcej o tym napisać, ponieważ nie widziałem takich zapisów u brokerów. Broker może zamknąć otwartą pozycję po roku? Mam otwarte niektóre pozycje już bardzo długo i nigdy mi nikt ich nie zamknął. Zawsze myślałem, że na rynku Fx pozycja jest bezterminowa z rolowaniem dziennym SWAP.
 7. Mała podpowiedz z mojego doświadczenia: Gdy wraca równowaga i equity wychodzi na plus powinieneś zamykać stare pozycje przeciwstawne. Chodzi o zamykanie najgorszego sell do najgorszego buy poprzez "zamknij przez", wówczas odzyskasz spread od tych dwóch transakcji. Twoje zestawienie powinno zawierać obecnie 2 buy i jedno sell. Stare przeciwstawne zlecenia powinno się usuwać ponieważ one już nie są w stanie wygenerować zysku a tylko przenoszą straty przez naliczanie na obu pozycjach swapu.
 8. Równowaga wcześniej czy później zawsze wraca:
 9. Kaktus

  Bitcoin

  Jaką blokadę masz na myśli? (...) "Blokada przed spamem" - chodzi mi bardziej o fakt, że nie można dokonać transakcji w czasie rzeczywistym bez opłaty za tą transakcję. Jeśli nie chcesz zapłacić prowizji to musisz odczekać na realizację transakcji dłuższy czas. Zabezpiecza to przed tworzeniem generatorów fikcyjnych transakcji w celu zablokowania całego systemu. Brak banku centralnego oznacza brak kontroli, co niesie za sobą niemożność przeprowadzenia odgórnej dewaluacji. Nie oznacza to przecież wcale, że waluta nie może wrócić do swojej pierwotnej wartości, która wynosiła $1 = 1,309.03 BTC lub okazać się ostatecznie bezwartościowa. To ile będzie warta waluta to całkiem inny temat. Jednak skoro inne waluty ciągle są dodrukowywane to ich wartość w czasie maleje, więc powinno się to raczej przełożyć pozytywnie na walutę, która po wykopaniu wszystkich ściśle określonych wirtualnym monet będzie miała stałą ich ilość. To trochę tak jakby się dziś okazało, że już nie da się więcej znaleźć złota i obecną wykopana przez człowieka kostka w ilość sumarycznej ok 22 metry na 22 metry musi zaspokoić wszystkie potrzeby przyszłych pokoleń. Wartość złota rosłaby w czasie bardzo gwałtownie. Jednak nawet złoto daje sporo niewiadomych odnośnie kolejnych odkryć tego kruszcu, ponieważ skoro odkryto go tyle na ziemi. Oznacza to, że nasz układ słoneczny powstał po wybuchu dużej gwiazdy, więc pewnie tego kruszcu jest dość dużo również na sąsiednich planetach. Co prawda synteza jądrowa jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem i na razie tylko w trakcie życia gwiazdy (tworzą się atomy z których jesteśmy częściowo zbudowani) oraz w trakcie śmierci/wybuchu gwiazdy tworzy się złoto oraz uran. Jednak może się też w przyszłości okazać, że jednak jakiś naukowiec odkryje tani sposób syntezy jądrowej tworzącej złoto. BTC jest ściśle określona ilość i jestem przekonany, że twórca tej waluty miał niebywałą wiedze na temat historii tworzenia się walut, pogarszania wartości waluty dodawaniem gorszych mieszanek stopów, inflacji itp.
 10. Kaktus

  Bitcoin

  Tylko czy są cokolwiek w stanie z tym zrobić? Walka z bitcoinem przypomina troszkę walkę z zakazem udostępniania filmów w sieciach p2p. W bitcoinie fascynuje mnie sam dobrze pomysł twórcy na walutę: 1. Założyciel jest nieuchwytny 2. System nie jest zcentralizowany, podobnie jak forex ;) 3. Jest blokada przed spamowaniem. Chcesz dokonać transakcji szybciej, to zapłać prowizję. 4. Brak dewaluacji waluty. 5. Anonimowość waluty 6. itp.
 11. Kaktus

  Bitcoin

  Ale to już chyba nastąpiło dość dawno! Dziś pieniądz fizyczny to tylko około 2% reszta to są zapisy elektroniczne pieniądza w całym globalnym systemie. W dzisiejszych czasach dodruk pieniądza banki centralne dokonują po przez wciśnięcie entera a pieniądz fizyczny drukuje się jedynie w miarę niszczenia się pieniędzy w obiegu. Pieniędzy w obiegu nie przebywa a elektroniczne zapisy rosną jak grzyby po deszczu dzięki ciągłemu drukowaniu ;)
 12. Kaktus

  Bitcoin

  Udało Ci się już tak wykopać jakiegoś Bitcoina, czy tylko słyszałeś, że ten sposób działa? Moi pracownicy się bawią w wykopywanie. Więc jestem troszkę na bieżąco :) Dziś podpytałem dokładnie. Karta kosztuje na allegro 600zł pobiera 5Wat jedyna niewiadoma to oczywiście kurs bitcoina. Trudność wykopywania ciągle rośnie i na dziś karta zwraca się dopiero po 6 miesiącach. Przez trzy miesiące obecnie można wykopać taką kartą 0.10 bitcoina, więc nie jest to już 1 bitcoin jak jeszcze jakiś niedawny czas temu. Jednak żeby się mocno dorobić trzeba rozbudować system i włożyć jak najwięcej takich kart w hub usb, wówczas można żyć na całkiem niezłym poziomie. Są na allegro wyspecjalizowane maszyny do kopania. Najsilniejsza kosztuje 130.000 PLN ma moc 3000GH/s przy poborze prądu około 1000W zwraca się po dwóch miesiącach przy założeniu, że kurs bitcoina będzie nadal na obecnym poziomie. Najlepiej wpisz w wyszukiwarce kalkulator bitcoin wówczas wyliczysz sobie opłacalność. wykopywania. Jeden z nich to bitminer.pl
 13. Kaktus

  Bitcoin

  Według mnie jedyną bezpiecznym podejściem do wirtualnej waluty jest zakup karty usb, która ma 5G haszy. Wykopanie 1 bitcoina trwa około trzech miesięcy. Karta kosztuje 1000 PLN więc zwraca się po około miesiącu. Co miesiąc dokładamy kolejną kartę aż do poziomu gdy zaczniemy zarabiać satysfakcjonującą nas miesięczną gotówkę. Należy również pamiętać że już wykopano połowę z całej puli, więc sielanka nie będzie trwała wiecznie :)
 14. Wpływ na zmiany kursu mogą mieć tylko znani analitycy, duzi znani inwestorzy, informacje w TVNCNBC oraz w znanych stronach www. Przy limicie inwestycyjnym na poziomie 300k PLN można podobną strategie zastosować bez zachwalania firmy na forach. wystarczy na pięć minut przed zamknięciem notowań podbić mało płynny kurs akcji o około 1-2%. Następnego dnia ustawiamy na sprzedaż wszystkie kupione akcje, jednocześnie limitem inwestycyjnym symulujemy, że jest duże zainteresowania dalszymi zakupami. Zainteresowanie symulujemy wieloma zleceniami, które wycofujemy na 15 sekund przed otwarciem sesji. Kurs na otwarciu spada ok 0,1% ale i tak jesteśmy zarobieni 1-2% co daje 200-400% rocznie. Należy codziennie zmieniać spółki oraz mieć świadomość, że celowe podbijanie kursu jest nielegalne ;)
 15. Witam po dłuższej przerwie :) Pomimo, że obiecałem, że już nie będę testował tej strategii to jakoś tak z nudów testuję ją nadal :) Przedstawiam jako prezent mikołajowy test trwający już 1,5 roku. Na dziś jest już 200% zysku. Testy prowadzę już tylko na koncie demo, ponieważ na realnym, który otworzyłem specjalnie do tej strategii po zarobieniu ponad 100% przeszedłem na swój podstawowy system, który stosuję obecnie na wszystkich kontach.
×
×
 • Create New...