Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

oboczek

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About oboczek

 • Rank
  Member

Converted

 • LOCATION
  Array
 1. po ostatnim październikowym transferze jakieś znaczące zmainy w czołówce nie nastąpiły, na pewno PZU jako jeden z trzech funduszy odnotował dodatni bilans w transferach.
 2. no i nie trudno się domyśleć na kim odbiją się nietrafione inwestycje fundusz emerytalnych w akcje upadających firm!
 3. artykuł jest dość ciekawy i jeśli mam być szczera to nawet nie wiedziałam, że mogą się zdarzać takie sytuacje, że fundusz musi dopłacać swoim klientom, a tu proszę niespodzianka.
 4. za co musza dopłacać te fundusze z końca "listy", bo nie rozumiem???
 5. mnie rózwniez wydaje się że obsługa czy dostęp do swojego konta są bardzo ważne, może też warto sprawdzić który z funduszy jest najdłużej na polskim rynku, bo to tez o czymś świadczy.
 6. czyli możemy powiedzieć, że jest to stracony czas, bo pieniądze nie zarabiają na naszą przyszłość?
 7. czyli oznacza to, że im dłużej zwlekamy z decyzją o wyborze OFE, to sami sobie działamy na naszą niekorzyść.
 8. też jestem ciekawa jak dużo osób dokona samodzielnego wyboru, bo losowanie już dzisiaj
 9. masz rację trzeba też trochę samemu zadbać o przyszłość, ale jak to mówią "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka", więc traktuję sprawę poważnie bo akurat OFE w przyszłości będzie jednym z moim komponentów przyszłych świadczeń emerytalnych.
 10. rzeczywiście reklama zrobiona fajnie, zmuszająca do podejmowania samodzielnych decyzji, i o to chodzi zęby samemu podjąć decyzje, która za kilkadziesiąt lat bezie kluczowa jeśli chodzi o naszą przyszłość.
 11. czyli teraz można przystąpić do OFE poprzez internet, nie trzeba podpisywać jakiś oświadczeń i tysiąca papierków żeby zmienić OFE?
 12. dzięki za porady, rzeczywiście dla osób mających własną działalność gospodarczą, gra jest warta świeczki, natomiast w moim przypadku nie ma możliwości dogadania się z szefem, więc przyjdzie mi na pewno odprowadzać pieniądze do OFE
 13. ok ale to tylko alternatywa dla osób posiadających działalność gospodarczą, a jak będąc pracownikiem etatowym pominąć OFE? przecież nie ma takiej możliwości, chyba że o czymś nie wiem.
 14. oczywiście, że zamierzam jeszcze jakoś się zabezpieczyć, ale jak wiadomo II filar jest obowiązkowy, więc dokonać wyboru muszę, skoro i tak rząd prawie we wszystkich aspektach chce za nas decydować, to w tym przypadku jeśli mogę chcę wybrać sama.
 15. ja właśnie przeglądam różne rankingi, ale informacje w nich zawarte niestety się nie pokrywają, więc nadal jestem w kropce.
×
×
 • Create New...