Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tred102

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tred102

 1. Każda firma, która złożyła wniosek w pierwszym tegorocznym konkursie o dofinansowanie w działaniu 8.1 i pozytywnie przejdzie ocenę formalną oraz merytoryczną otrzyma dotację. W pierwszej w 2009 r. rundzie aplikacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) działanie 8.1 zakładana kwota środków przeznaczonych do rozdysponowania między przedsiębiorcami wynosiła 141 mln zł. Konkurs jednak cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że już pierwszego dnia składania wniosków, tj. 2 marca, przedsiębiorcy przekroczyli 130% przewidzianego budżetu. Przedsiębiorcy złożyli łącznie 824 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 500 mln zł. MSWIA jako Instytucja Pośrednicząca i PARP jako instytucja wdrażająca to działanie informują, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy pozytywnie przejdą ocenę formalną i merytoryczną otrzymają dofinansowanie na swoją e-usługę. Jeśli przekroczony zostanie zaplanowany budżet na pierwszą rundę aplikacyjną tj. 141 mln zł zostanie on odpowiednio zwiększony. Przedsiębiorcy, którym nie udało się złożyć wniosków w pierwszej rundzie aplikacyjnej będą mieli kolejną szansę na otrzymanie dotacji na wdrożenie e-usług. Druga runda naboru wniosków w ramach działania 8.1 zaplanowana jest na sierpień br. Łączny budżet na dofinansowanie przedsiębiorców wynosić będzie ok. 280 mln PLN. Niewykluczone jest zwiększenie budżetu także w rundzie II. W budżecie PO IG w okresie 2007-2013 na realizację projektów w ramach działania 8.1 przeznaczono prawie 390 mln euro. O dotację mogą się ubiegać mikro oraz mali przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 12 miesięcy. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty zakładające świadczenie usług opartych na e-usłudze. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez maksymalnie 24 miesiące.
 2. Szkoła uczuć Twój na zawsze I że Cię nie opuszczę Plan B Wciąż ją kocham Moja dziewczyna Dziewczyna mojego kumpla American Pie Step up Noc żywych kretynów Totalny kataklizm Straszny film Project X
 3. Student zdaje egzamin z elektrotechniki, lecz odpowiedzi studenta są poniżej krytyki. W końcu profesor zły, mówi: - Dam panu trójkę, jeżeli powie pan ile jest żarówek w tej sali. Student zaskoczony szybko policzył i odpowiada: - Trzydzieści. - Nieprawda - mówi profesor, po czym wyciąga z kieszeni żarówkę. Za rok ten sam student podszedł do egzaminu i sytuacja się powtórzyła. Na pytanie profesora o ilość żarówek odpowiedział: - Trzydzieści jeden. Na co profesor z uśmiechem: - Nieprawda. Nie mam w kieszeni żarówki. - Ale ja mam.
 4. Generalnie rzecz biorąc najkrótszym okresem jaki powinno się rozważać tego typu inwestycje to pięć lat. Ponieważ za sprawą braku podaży wartościowych i wiekowych dzieł sztuki nie przybywa, zwłaszcza że najbardziej poszukiwanym towarem są dzieła artystów już nieżyjących i siłą rzeczy nie tworzących już nowych, wartość ich prac pozostawionych potomności zyskuje na wartości w tempie geometrycznym i to w sposób niezależny od bieżącej koniunktury na rynkach finansowych. Trudno spodziewać się by ceny obrazów były zależne od kosztów farb, a brązowych rzeźb od koniunktury na rynkach metali. Inwestycja w sztukę jest więc idealnym narzędziem do zdywersyfikowania portfela – o niewielu aktywach można powiedzieć, że są niewrażliwe, na to co dzieje się na rynkach.
 5. „Mówisz, że ja ci po­mogłem. Była to mo­ja przy­jem­ność, tańczyłem mój ta­niec. Po­mogło ci to, no to cu­dow­nie. Przyj­mij mo­je gra­tulac­je. Nicze­go mi nie zawdzięczasz”.
×
×
 • Create New...