Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

konrad.jawor

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by konrad.jawor


 1. Linia trendu po raz kolejny zatrzymała przecenę WIG. Spadki zatrzymały się w zakresie równości fal korekcyjnych (bo tak je trzeba nazwać) z tego roku. Na wykresie tygodniowym widać, że poziom dolnej linii kanału wzrostowego grupuje również strefę średnich EMA średnioterminowych na wykresie tygodniowym. Zatem należy traktować ten ostatni spadek, po części wymuszony postanowieniami odnośnie OFE, jako korektę w trendzie wzrostowym. Układ tej korekty może przybrać postać korekty pędzącej, jednak potwierdzenie otrzymamy dopiero powyżej szczytu fali B a więc powyżej 50k punktów – to również szczyt z 2011 roku.


 2. Kurs EURUSD jak na razie nie chce reagować umocnieniem Dolara, chociaż pewne wskazówki daje US Dollar Index, co do możliwości zachowania w przyszłych dniach. Otóż znalazł się on blisko linii trendu wzrostowego. Mierzenia APP (wg Minera) lub Symmetry (wg Fibo Queen) pokazują, że fala spadków Indeksu jest podobna do poprzednich w zakresie 1:1. Obecnie więc można sądzić, że dojdzie do osłabienia Euro, A US Dollar Index odbije do góry (odwrotna zależność). Na wykresach dziennych łatwo zauważalne dywergencje wskaźnika DT Momentum mogące być zapowiedzią zmiany kierunku.

  eurusd2808.gif.f86f649709136284ce8e648c9


 3. korzystam z Metastock od ponad 10 lat i uważam, że to jeden z najlepszych programów do testowania strategii i pisania własnych wskaźników. O typowych zaletach programu czyli rysowaniu kresek nie ma co pisać.


 4. Giełdowy Wizjer Rentona to blog prezentujący subiektywne spojrzenie na rynki kapitałowe oraz poszukiwanie okazji inwestycyjnych na polskiej giełdzie GPW oraz rynku w USA. To niejako dziennik rzeczywistych transakcji praktyka giełdowego. Selekcja spółek odbywa się poprzez własne algorytmy i wynika z analizy technicznej. To co potrzebne do zawarcia udanej transakcji jest widoczne na wykresie – rynek dyskontuje wszystko. Należy wykorzystać tylko odpowiednie narzędzia do prawidłowego zinterpretowania układu – formacje cenowe (impuls i korekta), poziomy <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego dla ceny i czasu, wskaźnik DT Momentum. Jest to technika Roberta Minera. Miner w swojej metodologii odwołuje się do podstaw wykorzystując osiągnięcia jego poprzedników – to Teoria dowa oraz

  zapraszam na Giełdowy Wizjer Rentona

×
×
 • Create New...