Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

korek

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About korek

 • Rank
  Member
 1. Dokumenty sądowe są ważnymi dokumentami prawnymi, które często mają znaczenie dla postępowań sądowych, rozpraw, umów prawnych i innych procesów prawnych. Aby zachować pewność co do dokładności i wiarygodności tłumaczenia, wiele sądów wymaga, aby tłumaczenia dokumentów były wykonane przez tłumacza przysięgłego. Jednakże, konkretny wymóg korzystania z tłumacza przysięgłego może się różnić w zależności od kraju i jurysdykcji. W niektórych przypadkach, niektóre dokumenty mogą być przyjmowane w innych językach bez konieczności tłumaczenia przez tłumacza przysięgłego, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów, takich jak posiadanie odpowiednich kwalifikacji językowych przez osobę dokonującą tłumaczenia. Ważne jest, aby skonsultować się z właściwym sądem lub prawnikiem w celu uzyskania precyzyjnych informacji na temat wymagań dotyczących tłumaczenia dokumentów sądowych w konkretnym przypadku. https://atet.pl/tlumacz-przysiegly-jezyka-niemieckiego-warszawa/ Daję namiar na biuro, które wykonuje tego typu tłumaczenia.
 2. Restrukturyzacja i upadłość to dwa różne procesy, chociaż w obu przypadkach chodzi o poprawę sytuacji finansowej firmy. Restrukturyzacja to proces wprowadzania zmian w celu poprawy sytuacji finansowej, efektywności i rentowności przedsiębiorstwa. Restrukturyzacja może obejmować różne obszary, takie jak redukcja kosztów, restrukturyzacja zadłużenia, zmiany w organizacji, strukturze właścicielskiej, produktach czy procesach biznesowych. Celem restrukturyzacji jest zazwyczaj uniknięcie upadłości firmy i przywrócenie jej do zdrowia finansowego. Upadłość firmy to sytuacja, gdy przedsiębiorstwo nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań wobec wierzycieli i deklaruje niewypłacalność. W takiej sytuacji może być ogłoszony upadłość firmy przez sąd i zostanie powołany syndyk, który będzie zarządzał procesem likwidacji firmy. Celem upadłości jest zazwyczaj zaspokojenie wierzycieli i wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Więcej w temacie restrukturyzacji warto jest poczytać na tej stronie https://wierzbicki.dris.pl/restrukturyzacje/
 3. Czy możecie polecić coś do biura dla 8 osób? Wiadomo, ze chciałbym wydać jak najmniej, ale z drugiej strony nie chciałbym sobie kupować jakiegoś kiepskiego ekspresu do kawy, który się rozpadnie po kilku miesiacach użytkowania (szczególnie, ze podejrzewam, ze każda z osób będzie sobie robiła min 2-3 kawy dziennie i dochodzą do tego jeszcze kawy robione dla klientów). Może jakieś opinie o ekspresach do kawy od Tchibo Coffee Service https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/ ?
 4. Polecam zapoznać się z ofertą firmy Awex w zakresie montażu odpowiedniego systemu przeciwpożarowego w firmie: https://awex.eu/kategorie/systemy-przeciwpozarowe Firma oferuje najlepsze i najnowocześniejsze rozwiazania w tym zakresie. Ich instalacje są gwarancją bezpieczeństwa osób, rzeczy osobistych i budynków. Stanowią one niezbędny element ochrony zdrowia oraz życia ludzi i zwierząt w obiektach mieszkalnych, ale i użytkowych oraz przemysłowych.
 5. Polskie firmy rozwijają się oraz coraz bardziej liczą się w Europie. Według nowych prognoz Polska jako jeden z niewielu krajów w Unii Europejskiej uniknie recesji Z drugiej strony przepisy są skomplikowane, poza tym firmy borykaja się z podwyżkami cen energii: https://przyszloscosobista.pl/trzy-rodzaje-strategii-czyli-strategia-koncentracji-przywodztwa-kosztowego-i-roznicowania/ Z tego też powodu dobrze jest przemysleć strategię działania dla firmy.
 6. W dobie coraz większej świadomości ekologicznej, warto jest zainteresować się bardizej ekologicznymi sposobami pakowania w sklepach. Od siebie polecam poczytać sboie o reklamówkach biodegradowalnych: https://www.srodowisko.pl/wiadomosci-i-komunikaty/torby-foliowe-czy-reklamowki-biodegradowalne-co-wybrac--217628-10 Reklamówki foliowe biodegradowalne można zakupić w różnych rozmiarach i w różnych kolorach. Zarówno duże torby, jak i niewielkie torebki sprawdzą się w dużych marketach, osiedlowych sklepikach oraz na niewielkich stoiskach na targach i innych punktach sprzedaży. Czas ich rozkładu jest bardzo krótki,tak wieć są zdecydoawnie lepsze niż standardowe torby foliowe.
 7. Cześć. Dzisiaj przychodzę z pytaniem o program/system do obsługi klienta. Chcielibyśmy mieć wszystko "all in one" - maile, telefony (odebrane i nieodebrane), jakieś notatki "do zrobienia na później" i inne pomocne przy obsłudze klienta funkcje. Oczywiście system miałby służyć do odbierania i wysyłania e-maili, a fajną opcją byłaby możliwość wysyłania sms'ów - np. z połączonego z systemem telefonu. https://itcenter.pl/oferta/zarzadzanie-systemem-informatycznym/administracja-siecia/ Brałam pod uwagę ofertę It center. Nie wiem czy coś takiego istnieje, ale być może ktoś z Was korzysta z czegoś podobnego? Będę wdzięczna za wszelkie rekomendacje
 8. cześć przychodzę do was z prośbą o pomoc w urządzeniu mieszkania, a dokładnie salonu. Sytuacja ma się następująco: podłogi w pomieszczeniu to bardzo ciemny orzech, ściany są białe, meble również białe, a kanapa i zasłony w kolorze beżowym/piaskowym. Mimo tego akcentu beżowego, wydaje mi się że jest zbyt "sterylnie" - w szczególności na ścianach. Pytałam kiedyś was o panele 3d, ale na szczęście wybiliście mi je z głowy. Od razu mówię, że tapeta też nie wchodzi w grę, żadna cegła też nie. Pomyślałam że może beton architektoniczny na jedną ścianę , ale nie w szarościach, a w beżach ? (o ile taki istnieje). A wy co myślicie? Czy ktoś zamawiał może meble wypoczynkowe w sieci? Spodobały mi się narożniki w tym miejscu i zastanawiam się nad zammówieniem. Trochę się jednak obawiam, bo to większe zamówienie i przez internet....
 9. W obecnych czasach reklamowanie firmy na instagramie potrafi przynieść bardzo dobre rezultaty. I coraz więcje firm reklamuje się w taki sposób. Szczególnie świetnym rozwiazaniem mogą być tak zwane instastories: https://shineonagency.pl/9-powodow-dla-ktorych-insta-stories-sa-dobrym-wyborem-marketingowym-dla-twojej-firmy/ Na stronie opisane są powody, dla których są dobrym wyborem marketingowym dla firmy. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu reklamie, warto jest oczywiście przekazać ją w ręce firmy, która się w tym specjalizuje.
 10. Badania penetracyjne są jednymi z najczęściej wykonywanych badań nieniszczących. Pozwalają na wykrycie wielu wad w tworzywach a następnie skuteczną naprawę. Umożliwiają one wykrywanie nieciągłości powierzchniowych takich jak: pęknięcia, zawalcowania, rozwarstwienia, niespawy, porowatości, nieszczelności na wskroś, innych nieciągłości otwartych na powierzchni różnorodnych obiektów, a także nieciągłości przelotowych (nieszczelności) złączy spawanych, zbiorników, rur albo innych urządzeń. Dokładny opis badań znajduje się na stronie: https://technic-control.pl/badania-penetracyjne Można zlecić je w powyższym laboratorium.
 11. korek

  Znaki aktywne

  Znaki aktywne na drogach są stosowane głównie w mieijscach niebezpiecznych, w których jest potrzeba zastosowania lepszej widoczności. Znaki te dzięki temu że wyróżniają się z pośród tradycyjnych znaków i przyciągają uwagę doskonale spełniają swoją rolę „dobitnie” informując kierowcę o czekającej go sytuacji na drodze. Jednym z większych producentów takiego oznaczenia jest firma Tioman. Firma oferuje między innymi pylony u5c , które są jednym z częściej polecanych oznaczeń.
 12. Planuję w najbliższym czasie zakup ekspresu do kawy do biura. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia?
 13. Badania ultradźwiękowe (Ultrasonic Testing) to metoda pozwalająca wykryć nieciągłości występujące wewnątrz obiektu badanego (metoda objętościowa), w wyniku czego możliwe jest przedstawienie stanu jego wnętrza w sposób ilościowy lub, w przypadku bardziej zaawansowanych technik, w sposób graficzny poprzez odpowiednie przetworzenie zebranych danych pomiarowych. Jesli ktoś szukałby wiecej informacji o tej metodzie badania jakości materiału, polecam stronę https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/badania-ultradzwiekowe/ Badanie to jest tutaj dokładniej opisane.
 14. Mamy budżet 1500zł brutto na ekspres do kawy. Polecacie jakiś? Myśleliśmy o używanej Jurze ale nie wiemy czy lepiej kupić właśnie używaną Jurę czy lepiej jakiś nowy ekspres. Czytaliśmy o tych ekspresach to ludzie polecają jakieś Siemensy/ Delonghi za koło 2500-4000zł a nie chcemy za bardzo przekroczyć budżet. Bralem równiez pod uwagę nie kupienie, ale po prostu dzierżawę ekspresu do kawy: https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/ Jakie macie zdanie na temat tego modelu finansowania?
 15. Hej, czy możecie mi polecić jakieś ubezpieczenie samochodu zakupionego na spółkę? Myślałem, że kupię polisę z palcem w nosie, a tu się okazuje, że jak na spółkę to firmy ubezpieczeniowe tak nie za bardzo mają oferty Czy Wy macie może samochody na spółkę zarejestrowane i jeśli tak to gdzie je ubezpieczyliście?
×
×
 • Create New...