Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

itsari44

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About itsari44

 • Rank
  Newbie
 1. Dziekuję za link ale widać muszę nad tym posiedzieć i poczytać wydawało mi sie to bardziej zrozumiałe . jak rozumiem czyli 5000USD(jak rozumiem to ulega zmianie) * 36,64 = 183200 $ ? czyli 0,3 lota to 183200 * 0,3 = 54960 USD ( 0.3 lota) Jak zauważyłem na zabezpieczenie (margin) wzieło mi 3% z tego 0,3 lota (czy te 3% procent jest zawsze stałe na zabezpieczenie transakcji) ?? czyli jak rynek pojdzie nie korzystnie dla mnie to strace całe wolne środki (free margin)a zostanie ten depozyt czy dobrze rozumiem ?? ewentualnie czy może być sytuacja że pójdzie tak w dół że będe musiał uzupełniać ?? ale jak wyliczyć tego pipsa wiem o ile może spaść żebym miał jeszcze środki na koncie. chyba musi mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ;)
 2. Dziękuję za szybką odpowiedź . Powoli zakumałem ale to mnie utwierdziło ze dobrze główkowałem. A jak wygląda sprawa np . ze srebrem bo nad tym główkuje liczę dziele i nic mianowicie .Otworzyłme pozycje na srebrze ( chyba) używam XTB trader Zlecenie 0,3 lota po cenie było 36,64 Konto w dolarach i srebro tez kupuje się w dolarach więc jak obliczyło mi ten margin ze wynosi tyle i jak liczy sie wartość pipsa tu zmienia sie 1 pips 15 dolarów (?) i ile tu wynosi lot ? zdjęcie poniżej ewentualnie jakby ta sytuacja wyglądała jakby miał konto w złotówkach pewnie jeszcze dodatkowa role odgrywa kurs USDPLN ?? Na forach cieżko coś znaleźć , a może macie jakieś stronki z ebookami??
 3. Dotyczy liczenia zysków/strat Zainstalowałem demo i tak ćwiczę ,ale nie wszystko rozumuje. Posiadam konto w dolarach i teraz kupuje parę 1lota USDPLN czyli teoretycznie jeden lot to zmiana pipsa powoduje zmianę o 10zł a jak to się przelicz na odniesione zyski lub strat bojak dziele zysk/stratę przez ilość pipsów to wartość jednego pipsa wychodzi inna tzn tak to wygląda w programie buy USDPLN cena (2,7419) S/L 0 T/P 0 Cena 2,7411 Prowizja 0 Swap 0 Zysk - 29,19 i jak liczymy zmianę zysku przy zmianie pipsa w górę bądź w dół i skąd taka wartość pipsa P.S kurs w tym momenccie pary USDPLN BId 2,7411 Ask 2,7446 i jak to ewentualnie wylicza sie mając konto w dolarach dla pary EURGBP?? prosze o pomoc
×
×
 • Create New...