Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rafq

Members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About rafq

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • LOCATION
  Array
 1. Jak najbardziej mogę zarekomendować film pod tytułem "Pi" :) Wciąga, pomimo że czarno-biały no i troszkę już ma :) Do tego "Pierwszy Milion" polskiej produkcji. "Piękny umysł" wymieniony wcześniej mogę polecić z czystym sumieniem !!
 2. Jak sam powiedziałeś mniej lubisz fizykę, więc odpowiedź jest prosta. Dodatkowy argument, to to, że kierunek przyszłościowy. Z minusów to to, że będziesz musiał się trochę użerać z człeniami, którzy mają za bardzo wygórowane informatyczne mniemanie o sobie (delikatnie mówiąc, nie nazywając nikogo po imieniu:] ), ale ziomki na szczęście też się trafiają, Pozdro !
 3. Dobra analiza :D Czyli nici z wygranej Roberta w następnym wyścigu, a szkoda.... Może chociaż podium będzie :)
 4. Sprawdzone i potwierdzone :) A dokładniej to narzędzie w MT4 nazywa się elipsa i po narysowaniu możemy ją dopasowywać jak nam wygodnie (czyt. mniej więcej aby dolna część tworzyła spodek)
 5. ehh chyba obstawianie F1 idzie mi lepiej niż nieprzewidywalnej i rządzącej się kosmicznymi prawami piłki nożnej :) :) :)
 6. Trzeba będzie koniecznie :) Bo sama gra mimo że sporo wyjaśnia to stawia też sporo pytań i zmusza do myślenia i zastanowienia się nad swoimi finansami.
 7. Myślę, że jak pod koniec transmisji F1 z Kanady usłyszymy polski hymn to Niemcy będą przegrywać 2:0, a jak już Robert z Nickiem zasiądą wygodnie w fotelach to będzie 2:1 i taki wynik utrzyma się już do końca spotkania :)
 8. Dlatego słowo "okazyjnej" ująłem w cudzysłów ;) Zresztą coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to chyba not for me na dzień dzisiejszy, chyba żeby wrzucić hajs w akcje spółek z wig20 i nie zaglądać przez kilka lat.
 9. Bardzo ładne opracowanie, a i źródło też obszerne :) Co do spodka - czy da się go narysować w MT ? Tak z ciekawości pytam, bo nie mam jak sprawdzić > brak platformy na kompie w pracy :)
 10. Dzięki za info, wychodzi na to, że ładnie można stracić (zakładając że po resplicie kurs poleci niżej niż 1 zł ), pomimo iż kupiło się po "okazyjnej" cenie 1 gr... A wszystko zależy od czyjegoś widzimisię i dogadania ekipy :P hyhy to ja podziękuję :]
 11. Pytanie troszkę nie związane z fxem, jednak można to wrzucić do inwestycji. Otóż ciekawi mnie jedna rzecz, czy jak spółka na GPW stoi teraz np po 1 grosz za akcję to czy możliwe jest zrobienie splitu w drugą stronę tj. jak mam 100 akcji po 1 groszu to zamieniają się one na 1 akcję po 1 zł ? Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś ciekawej lektury nt zawiłości gpw :)
 12. Jaką dokładnie ? Jak to wygląda na wykresie ? Nie trzymaj nas w niepewności ;)
 13. Jakie na przykład ? Przydałby się również screen z platformy jeśli to nie problem. ;)
 14. Hmm od 9 do 15 jest 6 godzin, a wyżej podany zakres jest troszkę większy ;) Swoją drogą mnie najbardziej boli iż różne platformy rozpoczynają handel o różnych godzinach (co nie znaczy, że wszystkie) i ma to swojego rodzaju odbicie w handlu niektórymi systemami np. Vegas (jeśli dobrze pamiętam) lub jak tu kolega omówił: Bodajże nazywa się to Box Breakout lub jakoś tak.. Głowną ideą tego systemu jest założenie iż podczas sesji azjatyckiej tworzy się swojego rodzaju strefa konsolidacji (prostokąt), a pozycję otwieramy mniej więcej w godzinach otwarcia giełdy londyńskiej w momencie wybicia ceny z formacji prostokąta (lub jak kto woli pudełka, stąd nazwa box :) ) utworzonego podczas sesji azjatyckiej. Z tego co udało mi się zaobserwować trend najczęściej przygasa po sesji londyńskiej lub po amerykańskiej i wtedy możemy się spodziewać utworzenia górnej/dolnej linii konsolidacji (czyt. boku "pudełka" ) Jest to tylko pobieżna obserwacja, dlatego zachęcam do wnikliwych obserwacji pod tym kątem oraz do dyskusji na forum.
 15. Demka nie upilnujesz tak jak reala, nawet jakbyś miał wpłacić tylko (jak na cenę wiedzy i doświadczenia, które w ten sposób zdobędziesz) te 50 czy 100 $ ;) No ale czekamy na wpisy.
×
×
 • Create New...