Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Kiedy skonczy sie bessa na naszym rodzimym rynku?

Recommended Posts

Jeśli ktoś z Was śledzi to co sie dzieje na GPW to pewnie zastanawiacie się kiedy skończą się te nieszczęsne spadki. Patrząc na to jak WIGi ciągle lecą w dół - mam osobiście ochotę otworzyć większą krótka pozycję na WIG20.

Co myślicie o tych spadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak powszechnie wiadomo, wielkie hossy zawsze się kończą. Gospodarki innych krajów mające bezpośrednio powiązania z nasza, dają popalić i nie ma co ukrywać. Co do samych spadków, jakoś mnie to nie przeraża ani nie odstręcza od rodzimego rynku. Jak obserwuje wykresy to łatwiej jest wychwycić formację odwrotów, albo odbicia choćby jednodniowe dla jakiejś spółki.

Podsumowując moją wypowiedz może dość chaotyczna, jednak pisaną w dobrej wierze: Gram i grać będę pomimo spadków. Dobry trejder wszędzie znajdzie oparcie i sygnał.

Spadków końca jednak szybko nie przewiduję, brak jakiś większych jaskółek zwiastujących zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spadki skończą się w najmniej oczekiwanym momencie,może się to stać już niedługo.Grubasy na DJ wyperswadowały swoimi wiekszymi pozycjami duże spadki,by w najbliższym terminie skupić większe ilości akcji po niskich cenach.Jak wiadomo światowe indeksy są silnie skorelowane z naszą gpw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nicko mam jedno "ale" co do Twojej wypowiedzi. Większość doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że początek roku to jest ulubiona pora na wymuszanie spadków, bo wtedy właśnie grube ryby zarabiają najwięcej. Jednak wiemy też, że zagrywki FED oraz rządu amerykańskiego od ponad pół roku prowadzą nie ustanie do stanu rzeczy jaki mamy na chwilę obecną.

Koniec spadków wcale nie będzie takie gwałtowny, ani tym bardziej nie oczekiwany. Bez radykalnych działań i opanowania sytuacja może się wcale nie zmieniać. Zwłaszcza, że coraz więcej gospodarek krajowych przerzuca się z USD na GBP albo EUR. To także osłabia rozsławiony przez wiele lat zieloniutki dolarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres można powiedzieć ze indeks znalazł już swoje drugie dno i właśnie mamy wybicie. Pytanie tylko jak daleko będzie ono sięgało w początkowej fazie. Ważne są przebicia oporów na poziomach 2756 i 3012 pkt. Warto zauważyć że wiele spółek już daje zarobić czego przykładem może być Bioton który po dość drastycznym spadku rozpoczął wspinaczkę do góry.

Wiele osób patrzy na KGHM jako wyznacznik trendu GPW jednak aktualny kurs spółki jest kursem wg mnie nie pokazującym rzeczywistej wartości akcji. Powodem spadku wartości akcji poniżej 80 zł była wypłata dywidendy oraz ogłoszenie decyzji spółki o inwestowaniu w Laosie. Potencjalnych inwestorów wystraszyło to dość mocno, gdyż warto przypomnieć sobie w chwili podobną sytuację z wcześniejszą inwestycją KGHM w Kongo, która źle się skończyła. Wg mnie jest obecnie idealna sytuacja by kupić KGHM i sprzedać na koniec sierpnia po 102-105 zł. Wielu z was powie iż jest to zagranie kamikadze. W końcu kto nie ryzykuje ten nie ma...ale... ale w tym zagraniu nie ma wg mnie większego ryzyka. Bo ceny miedzi spadają, bo jest to spółka surowcowa. Tylko ze KHGM to nie tylko miedz ale przede wszystkim srebro. To konsorcjum skupiające firmy z różnej branży a na dodatek spółka skarbu państwa. Nie można mówić o dalszych spadkach nie wiadomo ile bo w końcu choć wolumen jest mały ostatnie dni zdecydowanie należą do byków na gpw, a że jak w każdym trendzie znajdują się korekty...to myślę iż to co najgorsze nasza giełda ma już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...