Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Konsekwencja i dyscyplina

Recommended Posts

Witam :)

Post na temat tak często poruszanej między nami traderami opinii o konsekwencji i dyscyplinie.

Możliwość bycia zdyscyplinowanym traderem pojawia się dopiero wtedy gdy nasz system ma sztywne i niezmienne zasady wejścia w pozycje.

Mianowicie ,podam przykład. Wchodzimy w pozycje gdy wskaźnik AO(przykład) znajduje się ponad linią 0 + dodatkowo uzyskujemy potwierdzenie w postaci przecięcia się dwóch średnich kroczących,które pojawia się dopiero po chwili.

Teraz widzimy sytuacje gdzie nasz wskaźnik daje nam sygnał na wzrosty,wydaje nam się że one nastąpią,jednakże nasze średnie jeszcze się nie przecięły.Wchodzimy w pozycje i ukazuje się nam tu brak naszej dyscypliny i konsekwencji co do systemu.Co z tego ,że nasz zarobek będzie o te kilka czy kilkanaście pips większy jeśli ,takie wejścia w pozycje są mniej skuteczne?Jeżeli przyjmiemy że średnie mają się przeciąć to czekamy ,aż to się stanie!!

Dzięki konsekwencji i dyscyplinie możemy uzyskać pewność co do własnych wejść i tradować tylko zgodnie z własnym systemem gry.

Dodając do tego konsekwentne zasady zarządzania pieniędzmi stajemy się systematycznie zarabiającym inwestorem walutowym(Traderem).

Podsumowując :

Konsekwencja i dyscyplina wiążę się z naszą psychiką ,dlatego też nie traktujmy rynku od pierwszego dnia ,jako główne źródło naszych dochodów ,ponieważ prowadzi to do zgubnego zawierania niepotrzebnych transakcji i szukania kolejnych systemów,które tak naprawdę dają zarobić tym którzy je stworzyli.Nam jako początkującym niestety nie udaje się z powodu braku konsekwencji co do systemu,lub złego sposobu zarządzania pieniędzmi.

Jest to jedna z najważniejszych umiejętności jakie musi posiąść Trader.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Nikodem Niklewski

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez tak mysle - jezeli czlowiek jest nie zdyscyplinowany bedzie szukal byle jakiego sygnalu zeby tylko zarobic.

Niema tak naprawde zlych systemow... - sa ludzie ktorzy nie maja dyscypliny lub konsekwencji aby porzadnie nimi zarzadzac .

Pozdrawiam

Tomasz Kapuściarz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plan your Trade and Trade your Plan. Moja dewiza.. może nie jest to nic nowego, ani błyskotliwego, ale na prawdę się sprawdza.

Cierpliwość, konsekwencja, wiara we własne siły, trzeźwa ocena i dyscyplina to najsilniejsze narzędzia dobrego trader'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...