Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Myśli na temat podstaw Price Action

Recommended Posts

Czy zrozumienie rynku polega na tym, że będziemy za każdym razem wiedzieli dokąd zmierza? Oczywiście, że nie. Zrozumienie rynku to umiejętność odczytywania ruchów, które widzimy na wykresie, aby odpowiednio zareagować, zanim dana okazja przestanie nią już być.

Terminem Price Action określa się wszystkie strategie tradingowe, które opierają się na analizie samej ceny. Skoro jeden obraz wart jest tysiąca słów – tak wykres wart jest tysięcy dolarów, jakie można zarobić dzięki jego odpowiedniemu odczytywaniu. Oczywiście należy pamiętać, że zadaniem tradera nie jest próba odgadnięcia co stanie się za chwilę, tylko wychwycenie zmiany, która ma już miejsce. Trading niesie za sobą takie samo ryzyko, jak wskakiwanie do poruszającego się pociągu – jest ono spore ale nagrodą jest darmowa przejażdżka.

Jeden z dawnych australijskich traderów z dokumentu Bulls and Bears porównał Price Action do obserwacji komety – możemy zobaczyć jej ogon, smugę jaką po sobie zostawia, jednak nigdy nie zobaczymy jej samej. Widząc jednak gdzie była przed chwilą, możemy z dużym prawdopodobieństwem ocenić kierunek w którym podąża. Podobnie jest z ceną na wykresie – nie przewidzimy jej zachowania, jednak możemy nauczyć się wiele z obserwacji dokonanych poczynań.

Ilość porównań została już dla tego wpisu wyczerpana, zatem skupię się na największej przeszkodzie w ramach PA, której dopuszcza się wielu początkujących traderów. Najgorsze co można zrobić, to spędzić lata na próbie wynalezienia idealnego systemu, który pozwoli nam przewidzieć przyszłość. Nie chcę nikogo martwić, jednak na bazie informacji jakie posiadam, jest to zwyczajnie niemożliwe. Dlatego też zamiast przewidywać przyszłość – może lepiej jest skupić się na teraźniejszości i to jej wskazania wykorzystywać do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Omawiany wątek można byłoby podsumować zaledwie kilkoma zdaniami, jednak zmiana sposobu myślenia w tym zakresie jest jedną z podstawowych różnic pomiędzy przewidującymi tracącymi, którzy chcą mieć rację, a zarabiającymi realistami, którym wystarczają generowane zyski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...