Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Objawy

Recommended Posts

Przytoczę teraz fragment książki "Wewnętrzna gra - kształtowanie psychiki gracza giełdowego", którą napisali Robert Koppel i Howard Abell (książkę polecam przeczytać w całości i wypełnić wszystkie ćwiczenia).

Objawy depresji związanej z grą na giełdzie:

- Objawy cielesne: Ociężałość. Ramiona opuszczone, plecy zgarbione. Mięśnie twarzy obwisłe. Oddech krótki i płytki. Wzrok opuszczony. Poczucie znudzenia, brak entuzjazmu

- Wyobrażenia wzrokowe: Inwestor wyobraża sobie własny upadek. Widzi siebie samego w napadzie złości. Wygląd zewnętrzny zdradza zagubienie, zniechęcenie i brak nadziei.

- Monolog wewnętrzny: "Zawsze muszę wychodzić ze stratą". "Dlaczego zawsze udaje się im mnie wymanewrować?", "Dlaczego nigdy nie udaje mi się zrobić tego dobrze?"

Objawy dobrego samopoczucia w grze na giełdzie:

- Ciało wydaje się lekkie. Ramiona podniesione, plecy proste. Twarz ożywiona, głęboki i zrelaksowany oddech. Oczy podniesione, spojrzenie zwrócone na wprost. Oczy podniesione, spojrzenie zwrócone na wprost. Poczucie siły, energii i entuzjazmu.

- Wyobrażenia wzrokowe: Wizje własnego sukcesu. Inwestor postrzega samego siebie jako osobę opanowaną i odprężoną. Wygląd zewnętrzny świadczy o kompetencji, pewności siebie i pozytywnym nastawieniu.

- Monolog wewnętrzny: "Wiedziałem, że mam rację". "Chwyciłem rynek za rogi". "Rynek robi dokładnie to, czego chcę".

--------------

Po co to przytaczam?! Już mówię ...

Popatrzcie na siebie i oceńcie sami Wasz stan podczas inwestowania, a będziecie wiedzieli czy od strony psychologii gracza giełdowego macie jakieś braki. Jeśli objawy depresji związanej z grą na giełdzie są Wam znane to należy nad tym popracować (w tym wypadku radzę zacząć od książki, której fragment właśnie przytaczam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...