Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

wizzy

Kakao: zapowiedź spadków

Recommended Posts

Ropa naftowa WTI↑

Ceny ropy są obecnie dwukrotnie tańsze niż wynosi ich średnia w latach 2010-1014, co doprowadziło do tego, iż amerykanie zamknęli część urządzeń wiertniczych wydobywających ropę z łupków, a międzynarodowe koncerny naftowe odłożyły na przyszłość planowane inwestycje naftowe warte ponad 200 mld dolarów. To powinno doprowadzić do odbicia cen ropy, najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku. Ewentualny wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzi również wpłynie pozytywnie na wycenę ropy.

Kakao↓

Kakao które oparło się trendowi spadkowemu na surowcach rolnych w zeszłym roku będzie podatne na straty w tym roku. Wysokie ceny z zeszłego roku powinny doprowadzić do znacznego zwiększenia upraw przez farmerów co powinno skutkować w spadku ceny na rynku.

2015 rok przyniósł czwarty rok z rzędu spadku indeksów cen surowców przemysłowych i rolnych. Dlatego spodziewamy się iż rok 2016 przyniesie stabilizację i niewielki wzrost wyceny obu indeksów. Powinien tu pomóc wzrost wyceny ropy naftowej oraz wzrost popytu na surowce przemysłowe ze strony Chin. Natomiast spadająca produkcja surowców rolnych w odpowiedzi na niskie ceny powinna doprowadzić do kurczenia się zapasów a nawet do niedoboru niektórych surowców rolnych na rynku i w konsekwencji również do co najmniej niewielkiego wzrostu ich cen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...